تاریخ انتشار :یکشنبه ۶ خرداد ۹۷.::. ساعت : ۹:۳۸ ب.ظ

   168 بازدید

رئیس جمعیت هلال احمر پیرانشهر این مراحل پس از اتمام کار ارزیابی و دریافت دفترچه های امدادی توسط خانواده های حادثه دیده انجام خواهد شد ...

جوان پرس : رئیس جمعیت هلال احمر پیرانشهر از آغاز اسکان موقتی مردم سیل زده روستای پسوه پیرانشهر خبر داد.

سلیمان فرازمهر، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان پیرانشهر ، در گفتگوی اختصاصی خود با خبرنگار کردپرس ضمن اعلام این خبر گفت : با توجه به وضعیت روستای سیل زده پسوه در شهرستان پیرانشهر و اتمام کار تخصصی ارزیابی خسارات وارده از نظر هلال احمر و شناسایی مایحتاج لازم برای مردم سیل زده روستا کار اسکان اضطراری حادثه دیدگان از صبح روز یکشنبه (۶ خرداد) بصورت رسمی آغاز شده است.

وی ادامه داد : تیمهای ارزیابی امداد و نجات هلال احمر پیرانشهر با حضور به موقع خود از همان لحظات اولیه وقوع حادثه نسبت به کمک رسانی و ارزیابی خسارات وارده اقدام کردند که در نهایت پس از حاکم شدن آرامش نسبی در روستا مشخص شد که تعداد ۱۰۳ واحد مسکونی بشدت دچار خسارت شده اند و بر اساس تجربیات گذشته مهمترین نیاز اولیه برای حادثه دیدگان ، چادر و بسته های اضطراری ۷۲ ساعته است که پخش آن شروع شده است.

فرازمهر تصریح کرد : کمک های هلال احمر حاوی ۲۲ قلم کالای اساسی در قالب پکیج های مخصوص می باشند که در بین اعضای ۱۰۳ خانوار حادثه دیده روستا توزیع خواهند شد.

رئیس جمعیت هلال احمر پیرانشهر توضیح داد : این مراحل پس از اتمام کار ارزیابی و دریافت دفترچه های امدادی توسط خانواده های حادثه دیده انجام خواهد شد که خوشبختانه این مراحل به پایان رسیده است و اکنون وارد مرحله اجرای عملیات اسکان اضطراری و توزیع بسته های اضطراری ۷۲ ساعته شده ایم.

وی در پاسخ به این سؤال که علت تأخیر در اسکان اضطراری حادثه دیدگان چیست؟ گفت : با توجه به بافت سنتی و بومی منطقه بسیاری از ساکنان روستا خواستار اسکان هم روستائیهای خود در منازل خویش هستند و بیشتر حادثه دیدگان اکنون در منازل همسایه ها و هم روستائی های خود اسکان یافته اند لذا با توجه به جو حاکم در روستاها که موددت و نزدیکی دلها و آدمها نسبت به بسیاری از مناطق دیگر در آن بیشتر است این موضوع باعث شده است که اسکان اضطراری و موقت حادثه دیدگان در صورت نیاز و با تأخیر اندک اجرایی شود.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 114412
دیدگاه خود را به ما بگویید.