آخرین وضعیت فرودگاه منطقه آزاد ماکو | جوان پرس
تاریخ انتشار :دوشنبه 9 ژانویه 17.::. ساعت : 11:30 ق.ظ

   668 بازدید

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو گفت: هر اقدامی که منجر به پرواز در فرودگاه منطقه آزاد ماکو شود انجام شده و کار راه‌اندازی و تجهیز این فرودگاه به اتمام رسید.

جوان پرس : مدیر عامل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو گفت: هر اقدامی که منجر به پرواز در فرودگاه منطقه آزاد ماکو شود انجام شده و کار راه‌اندازی و تجهیز این فرودگاه به اتمام رسید.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد ماکو، حسین فروزان به آخرین وضعیت فرودگاه منطقه آزاد ماکو اشاره کرد و اظهار داشت: هر آنچه که در مورد فرودگاه منجر به پرواز شود و مربوط به منطقه آزاد ماکو باشد انجام شده است.

وی گفت: دستگاه «ایکس ری» نصب شده ‌برج مراقبت و هواشناسی صد در صد پایان یافته است، مسیر پروازها مشخص شده ‌اکنون دو مشکل وجود دارد که یکی از آنها مجوز بهره‌برداری است.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد صنعتی و تجاری ماکو افزود: اینکه برج مراقبت را چه کسی اداره خواهد کرد از مشکلاتی است که هنوز حل نشده ‌چرا که اداره برج سازمان فرودگاه‌های کشور برای این کار ماهانه 160 میلیون تومان مطالبه می‌کند در صورتی که برای این بخش از کار تنها 5 کارمند نیاز است و ما نیز درخواست ارائه گزارش کرده‌ایم که این رقم بر چه اساسی عنوان شده است.

وی خاطر نشان کرد: بخش خصوصی برای اداره برج مراقبت 30 تا 40 میلیون تومان مطالبه می‌کند و این با رقمی که سازمان فرودگاه‌های کشور اعلام کرده ‌اختلاف بسیار دارد.

فروزان بیان کرد: هواشناسی نیز برای 6 ماه 300 میلیون تومان مطالبه می‌کند، با رقم‌هایی که سازمان هواشناسی و اداره برج سازمان فرودگاه کشور عنوان کرده ‌همه درآمد فرودگاه صرف این دو مورد خواهد شد.

مدیر‌عامل سازمان منطقه آزاد صنعتی و تجاری ماکو با بیان اینکه تکلیف اداره برج مراقبت فرودگاه ماکو نیز تا یک هفته مشخص می‌شود و مقرر بر صدور مجوز سه ماه شده است، گفت: با مذاکراتی که با مدیر عامل آتا انجام شده مقرر شد با آغاز روزانه 2 پرواز فعالیت فرودگاه منطقه آزاد ماکو آغاز شود و بعد از آن با تهیه هواپیمای 50 نفره پروازها به ارومیه، ماکو، تبریز، تهران، ترابزون و ارزروم در ترکیه راه‌اندازی شود.

وی افزود: اکنون بخش محدودی از کار ترمینال اصلی باقی مانده که برای رفع این مشکل نیز ترمینال موقت وجود دارد و هیچ مشکلی برای آغاز پرواز در منطقه آزاد ماکو از سوی این سازمان وجود ندارد.

فرودگاه منطقه آزاد ماکو با هدف لزوم تسریع در ارائه خدمات تاثیرگذار در سطوح داخلی و بین‌المللی و نیز ایجاد دسترسی حمل و نقل هوایی برای توسعه ارتباطات اقتصادی داخلی و بین‌المللی از خرداد سال 93 آغاز شده و با انجام پرواز آزمایشی در دهه فجر سال 94 پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال قابل بهره‌برداری شود.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 100247
6 دیدگاه

 1. salimi گفت:

  نیتتان از زدن فرودگاه معلوم و مشخص بود در شهری که جاده ندارد

  • hamed گفت:

   شمابه فکر جاده نباشید جاده هاراهم دارند می زنند
   جاده های در دست اقدام و70درصدپیشرفت فیزیکی {جاده مرزی بزرگراه ماکو وبازرگان ===اتوبان مرگن تا ماکو==شوط تا راه اصلی ماکو====پلدشت تا را اصلی به ماکو===÷لدشت تا گمرک ===جاده ساری سو یعنی جاده ارتباطی با بازار مشترک وکمربندی بازرگان به به گمرک که قرار هست 96تمام شودوانشالله طرحهای در برنامه ومطالعاتی وصل راه آهن ایران به ترکیه که ارتباط ایرانی جلفا تا ماکو وطرف ترکیه ای ارزروم نا دوغوبایزید وارتباط دوطرف در گمرکات دو طرف واحیا جاده ابریشم

 2. آذر گفت:

  متاسفانه فاصله فرودگاه تا ماکو زیاده، تازه مسافرا برای پرواز ارومیه و تبریز باید حدود 70 کیلومترشو تا فرودگاه طی کنن، نمیدونم برای رفت و آمد تا فرودگاه از ماکو فکری شده؟؟ هزینه های تاکسی زیاد میشه اینجوری، امیدواریم مسئولین امر به اینا هم توجه داشته باشند تا استقبال مردم از مسافرتهای هوایی بیشتر بشه

 3. ناشناس گفت:

  دوست عزيز اولا فاصله ٧٠ كيلومتر نيست و در حدود ٤٠ كيلومتر هست كه با اتمام ٢ بانده شدن راه ١٥ دقيقه با فرودگاه فاصله داريم

 4. جویای کار گفت:

  حالا با اینا کاری نداریم این کارمندای فرودگاه رو کی ثبت نام کردن من هر چی دنبال آگهی استخدام گشتم پیدا نکردم یهویی دیدم امتحان دادن استخدام شدن

 5. جویای کار گفت:

  همه اینا به کنار این کارمندای فرودگاه کی و از کجا استخدام شدن ؟
  اصلا اطلاع رسانی برای استخدامی تو سایتا نداشتن من هرروز دنبالش بودم ولی یهویی دیدم امتحان دادن استخدامم شدن

دیدگاه خود را به ما بگویید.