تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۷ دی ۹۶.::. ساعت : ۱۱:۰۰ ق.ظ

   188 بازدید

مدرسه 9 کلاسه دبیرستان سمیه (س) شهر قوشچی منطقه انزل کلنگ زنی شد.

جوان پرس : کلنگ مدرسه 9 کلاسه دبیرستان سمیه (س) شهر قوشچی منطقه انزل با حضور مسئولین استانی و منطقه ای به زمین زده شد و  اردشیر سیدسیاح ، سرپرست اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی در این مراسم با اشاره به اهمیت مدرسه سازی گفت: در طول برنامه 5 ساله ششم توسعه نیازی که برای کلاس های درس استان احصاء شده است در حدود 5000 کلاس درس بوده  که برای رسیدن به میانگین های کشوری ، نیاز به 7000 کلاس درس برای این استان احساس می شود.

سیدهادی بهادری ، نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ،نیز در این مراسم ضمن تقدیر از مسئولین در انجام این امر خیر بیان کرد: مردم بخش انزل نشان داده اند همیشه و در همه زمان ها در صحنه بوده و در جهت توسعه استان پیشرو بودند.

وی ادامه داد: مدرسه سازی خود از عوامل پیشرفت است که با تلاش های مسئولین مشکل فضاهای آموزش این منطقه رفع خواهد شد.

همچنین قهرمان رحمانی، مدیر کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی نیز در این مراسم گفت: شاخص فضا نقش کلیدی در سند تحول بنیادین ایفا می کند که دیگر شاخص ها را تحت تاثیر قرار می دهد.

وی در خصوص این مدرسه 9 کلاسه اظهار کرد : این پروژه با مساحت 1500 مترمربع فضای آموزشی و 3000 مترمربع فضای سازی ، اعتباری بالغ بر 21 میلیارد ریال برای این مدرسه پیش بینی شده است.

علی آقابابا قوشچی ، رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه انزل ، نیز اظهار کرد: محیط آموزشی و امنیت فضای آموزشی از عوامل مهم در امر آموزش است.

وی اضافه کرد: ساختمان سابق دبیرستان سمیه (س) فاقد هر گونه استاندار های فضای آموزشی بود که با نظر کمیسون تخریب استان ، این مدرسه تخریب و با همکاری اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان آذربایجان غربی ، امروز کلنگ این مدرسه 9 کلاسه زده خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 110848
دیدگاه خود را به ما بگویید.