تاریخ انتشار :جمعه ۲۲ تیر ۹۷.::. ساعت : ۱۲:۰۹ ب.ظ

   100 بازدید

اداره ‌کل امور مالیاتی، نیروی انتظامی، ثبت اسناد و املاک استان و گمرک به ترتیب دستگاه‌های عمده وصول کننده درآمد در آذربایجان غربی در سال جاری است.

جوان پرس : مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان غربی گفت: در سه ماه نخست امسال، یک هزار و ۸۵۱ میلیارد ریال درآمد دولتی شامل درآمدهای ملی و استانی در این استان وصول شده است.

داود غفارپور در جلسه ستاد تجهیز درآمد آذربایجان غربی افزود: از این میزان درآمد وصول شده ۹۸٫۲ درصد سهم درآمدهای استانی با یک هزار و ۸۱۹ میلیارد ریال و باقی درآمدهای ملی با ۳۲ میلیارد ریال است.
وی اضافه کرد: امسال یک میلیارد و ۶۳۱ میلیارد ریال درآمد مالیاتی در استان وصول شده که سهم ۸۹٫۷ درصدی از مجموع درآمدهای استانی را دارد.
وی ادامه داد: میزان وصول سایر درآمدهای استانی نیز بالغ بر ۱۸۷ میلیارد ریال است.
وی بیان کرد: اداره ‌کل امور مالیاتی، نیروی انتظامی، ثبت اسناد و املاک استان و گمرک به ترتیب دستگاه‌های عمده وصول کننده درآمد در آذربایجان غربی در سال جاری است.
رییس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه گفت: با توجه به ظرفیت درآمدی استان در راستای دستیابی به طرح اتکا بر درآمدهای استانی توجه به ۲ فاکتور مهم درآمد مصوب استان و ظرفیت درآمد ضروری است.
ناصر حضرتی افزود: باید کمیته‌ای برای بررسی ظرفیت مالیاتی استان و جلوگیری از فرار مالیاتی در آذربایجان غربی تشکیل شود.
درآمد کل پیش بینی شده آذربایجان غربی طی سال جاری بیش از ۱۰ هزار و ۸۹۰ میلیارد ریال است که بخش عمده آن را مالیات تشکیل می دهد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 115592
دیدگاه خود را به ما بگویید.