تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۷ دی ۹۶.::. ساعت : ۷:۰۰ ب.ظ

   216 بازدید

معاون امور عمرانی و جانشین رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران آذربایجان غربی از انتخاب آذربایجان غربی به عنوان استان معین منطقه ۱۱ تهران در زلزله احتمالی خبر داد.

جوان پرس : معاون امور عمرانی و جانشین رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران آذربایجان غربی از انتخاب آذربایجان غربی به عنوان استان معین منطقه ۱۱ تهران در زلزله احتمالی خبر داد.

تقی کهوریان در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران آذربایجان غربی اظهارداشت: آذربایجان غربی در حوادث طبیعی که در سالهای گذشته در نقاط مختلف کشوراتفاق افتاده توانسته با هماهنگی و انسجام تمامی دستگاهها و تلاش و ایثارامدادگران عملکرد قابل قبولی را ثبت کند

وی ادامه داد: این توانمندی موجب شده امروز آذربایجان غربی به عنوان استان معین منطقه ۱۱ شهر تهران مسئولیت امدادرسانی و ارائه کننده تمامی خدمات مورد نیاز پس از زلزله در یکی از حساسترین مناطق پایتخت از سوی سازمان مدیریت بحران کشور انتخاب شود.

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: انتخاب استان آذربایجان غربی به عنوان استان معین این منطقه از تهران نشان ازشایستگی استان و عمکلرد موفق آن درمواجه با حوادث طبیعی در سالهای گذشته است.

وی افزود: براساس برآورده های بسیاری از کارشناسان و متخصصان زلزله در صورت وقوع زمین لرزه های شدید در پایتخت خسارت های جانی و مالی شدیدی انتظار می رود که برای رویاروی و مدیریت بحران در زمان وقوع سانحه زلزله درپایتخت تهران حفظ آمادگی نیروهای امدادی و تهیه برنامه ها و سناریوهای امدادرسانی ضروری بوده و این مهم نیز توسط سازمان مدیریت بحران کشورو مشارکت تمامی استانهای معین در دست انجام است.

کهوریان اضافه کرد: منطقه ۱۱ تهران علاوه بر داشتن بافت با ارزش تاریخی محل استقرار مراکز مهم و حساس دولتی و سیاسی و مراکز خدماتی و صنعتی است که با توجه به تمرکز در محدوده مرکزی شهر تهران، برنامه ریزی و تهیه نقشه های عملیاتی برای حضور به موقع و امدادرسانی به مصدومان زلزله بسیار مهم و ضروری است و بنابراین ابعاد مختلف این ماموریت باید درکارگروه های تخصصی ۱۴ گانه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان بررسی و تبیین شود.

وی برارزیابی تمام دستگاههای عضو شواری هماهنگی مدیریت بحران از نظر میزان آمادگی نیروی انسانی، تجهیزات ،امکانات و ماشین آلات امدادرسانی تاکید کرد و افزود: در این ارزیابی با شناسایی نقاط قوت و ضعف دستگاهها، برآورد امکانات مورد نیاز و نحوه بهره گیری از امکانات بخش های غیر دولتی برای ارائه کمک ها در زمان وقوع زلزله شناسایی شده و دستورالعملهای لازم در نحوه عمل دستگاههای عضو مدیریت بحران تبیین می شود.

وی در ادامه با اشاره به عملکرد استان در زلزله کرمانشاه و تقدیر از تلاش های تمامی دستگاههای اجرایی و بویژه جمعیت هلال احمر و بنیاد مسکن نیز گفت: در زلزله کرمانشاه آذربایجان غربی به عنوان یکی از استانهای پیشرو در انجام وظایف و ماموریت های خود آنچنان که انتظار می رفت ظاهر شد و از لحظات نخستین حادثه با اعزام گروههای امداد و نجات در نجات مصدومان و حادثه دیدگان به خوبی اقدام کرده و در مرحله آواربرداری و بازسازی نیز با تلاش شبانه روزی بنیاد مسکن انقلاب استان در شهرستان دالاهو نیز توانسته عملکرد قابل تقدیری ارائه کند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 110853
دیدگاه خود را به ما بگویید.