تاریخ انتشار :جمعه 9 فوریه 18.::. ساعت : 6:57 ب.ظ

   60 بازدید

شهریاری
استاندار آذربایجان غربی گفت: آذربایجان غربی مستعد سرمایه گذاری در بخش انرژی خورشیدی است .

جوان پرس : استاندار آذربایجان غربی گفت: آذربایجان غربی مستعد سرمایه گذاری در بخش انرژی خورشیدی است .

محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی در مراسم کلنگ زنی نیروگاه خورشیدی شهرستان مهاباد گفت: استان آذربایجان غربی علیرغم قرارگیری در شمال غرب کشور نسبت به سایر استان های جنوبی به دلیل نبود رطوبت زیاد و گرد و غبار مستعد سرمایه گذاری در بخش انرژی های تجدید پذیر مانند انرژی خورشیدی است.

 وی افزود: سرمایه گذاران زیادی در رابطه با اجرایی کردن استفاده از انرژی های تجدید پذیر به استان آذربایجان غربی مراجعه کرده‌اند و پروژه عده‌ای از آنها در مرحله واگذاری زمین قرار دارد.

 استاندار آذربایجان غربی اظهار داشت: امروزه با فاصله گرفتن از انرژی های فسیلی باید به سمت انرژی تجدیدپذیر حرکت کنیم و نفت را به سمت و سوی صادرات و پتروشیمی سوق دهیم زیرا مزیت‌های نسبی برای کشور در بر خواهد داشت. از همین رو مسیر سیاست گذاری دولت دوازدهم نیز بر این مبنا قرار دارد.

وی گفت: امروز با سرمایه گذاری ۱۵۱ میلیارد تومان پروژه های افتتاحی و کلنگ زنی در شهرستان مهاباد اجرا خواهد شد که پروژه نیروگاه خورشیدی ۷ مگاواتی یکی از این موارد است.

شهریاری ادامه داد: در حال حاضر ۵ هزار مگاوات مجوز انرژی بادی و خورشیدی در کشور اخذ شده که به دلیل سرمایه‌گذاری سنگین پروژه ها هنوز عملیاتی اجرایی آنها آغاز نشده است.

وی با اشاره به ارتقاء شاخص توسعه در استان افزود: در مبحث پروژه گازرسانی در طول سه سال آینده ۸۳ درصد جمعیت روستایی به سطح برخورداری خواهند رسید و در حال حاضر  نیز تمام روستاهای بالای ۱۰ خانوار در ارومیه دارای برق هستند و در زمینه آب آشامیدنی هم ۷۵ درصد از جمعیت استان از این نعمت برخوردارند. همچنین با اجرای پروژه‌های در دست اجرای دولت تدبیر و امید ضریب برخورداری شاخص بهداشت از متوسط کشوری بالاتر خواهد رفت.

استاندار آذربایجان غربی تاکید کرد: باید با اجرای برنامه ها و پروژه ها در شورای برنامه‌ریزی استان برای مناطق کمتر توسعه یافته، نابرابری ها در زمینه توسعه نامتوازن استان را پایان دهیم و شهرستانهای که از لحاظ امکانات عقب مانده تر هستند در اولویت سرمایه گذاری برای مدیریت استان قرار بگیرند.

در ادامه سفر یک روزه ی استاندار آذربایجان غربی به مهاباد گلخانه هیدروبونیک به مساحت بالغ بر 8 هزار مترمربع و تولید سالانه یک میلیون گل رز با اعتبار 40 میلیارد ریال افتتاح شد و مدرسه 12 کلاسه فجر و مدرسه های 3 کلاسه روستاهای کلیجه، کوسه که ریز و 9 کلاسه گوگ تپه توسط خیرین مدرسه ساز با حضور استاندار کلنگ زنی شد.

غبار روبی و گلباران مزار شهید خلبان خالد حیدری به مناسبت روز نیروی هوایی و بازدید از تصفیه خانه سد مهاباد با پیشرفت فیزیکی 85 درصدی نیز بخشی دیگر از سفر استاندار به مهاباد بود.

Print Friendly
کدخبر : 111764
دیدگاه خود را به ما بگویید.