تاریخ انتشار :چهار شنبه 28 ژانویه 15.::. ساعت : 5:30 ب.ظ

   643 بازدید

DSC_1615gh

پیش از این آب سد شهید کاظمی بوکان برای کمک به احیای دریاچه ارومیه رها سازی شده بود.

جوان پرس : به نقل از روابط عمومی فرمانداری نقده، فرامرزی فرماندار شهرستان به همراه تعدادی از مسئولین ادارات از مراحل آزاد سازی آب رودخانه گدار جهت احیای دریاچه ارومیه بازدید کردند.

 

 فرماندار در این بازدید گفت: 40 میلیون متر مکعب آب سهم رودخانه گدار می باشد که این آزادسازی در راستای احیای دریاچه ارومیه و تقویت چاه های پایین دست رودخانه انجام می گیرد و سعی بر این است که با آزاد سازی و قطع آبگیری سد مخزنی حسنلو در زمان مناسب خسارتی متوجه کشاورزان منطقه نگردد.

گفتنی است پیش از این آب سد شهید کاظمی بوکان برای کمک به احیای دریاچه ارومیه رها سازی شده بود.

طبق مصوبه کارگروه احیای دریاچه ارومیه، تصمیم بر این بود که از بهمن‌ماه به تناسب ذخیره سدهای حوضه و میزان آورد رودخانه‌ها، 176 میلیون مترمکعب از آب سدها برای تثبیت آب دریاچه ارومیه رهاسازی شود که این امر امروز اتفاق افتاد.

معاون اول رئیس جمهور آذرماه سالجاری مصوبه هیات وزیران در مورد تعیین طرح‌های مصوب کارگروه نجات دریاچه ارومیه را برای اجرا به وزارت نیرو، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت کشور، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان حفاظت محیط زیست و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور ابلاغ کرد.

براین اساس ‌هیأت وزیران در جلسه 1393/08/11 به پیشنهاد مشترک معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران 13 بند را به منظور احیای دریاچه ارومیه به تصویب رساند.

در بند دوازدهم این مصوبه آماده بود که اجرای برنامه رهاسازی حقابه زیست محیطی دریاچه ارومیه از سدهای حوضه آبریز در بهمن و اسفند ماه سال جاری و فروردین ماه سال 94 صورت گیرد.

Print Friendly
کدخبر : 59272
دیدگاه خود را به ما بگویید.