تاریخ انتشار :پنج شنبه ۶ تیر ۹۲.::. ساعت : ۶:۱۵ ق.ظ

   752 بازدید

  اروميه را يک شهر کاملا سياسي مي نامند و جريانات سياسي حاکم بر اين شهر به اندازه اي فراوان و هرکدام دنبال سهم خواهي و مديريت آن هستند که بسياري از شهرها در اين فضا قرار ندارند و روند انتخابات شوراي اسلامي شهر اروميه اين مهم را به خوبي نشان داد.

جوان پرس /عبدالسلام معروفي : انتخابات حماسي 24 خرداد به خوبي به اتمام رسيد و سرنوشت مرد شماره 11 کشور مشخص شد و با يک حرکت تاکتيکي و مدبرانه و هوشمندانه آيت اله هاشمي و راهبري سيد محمد خاتمي و البته همراهي مردم و نسل سوم و چهارم انقلاب حسن روحاني به عنوان 7 مين رئيس جمهور ايران انتخاب شد.

 

 در کنار اين انتخابات ،انتخابات چهارمين دوره شوراي اسلامي شهر و روستا هم انتخاب و بعد از 6 سال عمر دور سوم شورا يک تيم جديد کاري وارد ميدان شد تا بتواند سياستها را تغيير دهد. در استان همچنين با در گذشت آيت آله قره باغي انتخابات مياندوره اي خبرگان رهبري هم برگزار و تنها کانديداي نهايي اين دوره وارد صحن خبرگان رهبري شد.

 

 اما همانطور که قرار بود تحليل و آسيب شناسي بر روند برگزاري انتخابات شوراها در استان و از جمله اروميه که از حساسيت خاصي برخوردار بود را به رشته تحرير در بياوريم ،  و به وعده امان عمل كرديم.

 

 اروميه را يک شهر کاملا سياسي مي نامند و جريانات سياسي حاکم بر اين شهر به اندازه اي فراوان و هرکدام دنبال سهم خواهي و مديريت آن هستند که بسياري از شهرها در اين فضا قرار ندارند و روند انتخابات شوراي اسلامي شهر اروميه اين مهم را به خوبي نشان داد.

 

 هر چند قرار نيست اصل انتخابات زير سوال برود و تمکين از قانون وظيفه همه افراد حاضر در جامعه است و در اين ميان نقش رسانه ها در تنوير افکار عمومي و شفاف سازي با رعايت اصول و مباني بسيار مهم است و البته بد نيست آسيب شناسي بر روند انتخابات و اعتراضات پيش رو داشته باشيم .

 

  ضمن آرزوي توفيق براي همه منتخبين مردم در راستاي خدمت بي منت و عمل به شعارها و برنامه هايشان که بي شک پيگيري خواهيم کرد. در اين دوره بر اساس اخبار واصله حدود 100 نفر از كانديداها به نتايج معترض بودند. انتخابات اروميه در اين دوره به مراتب ناهنجارتر از ساير ادوار بود ، تشکيل بيش از 15 ائتلاف و تيم و تهيه ليست هاي فراوان و مداخله مستقيم و غير مستقيم بسياري از مسوولان و رهبران سياسي و فکري نشان داد که انتخابات سختي در جريان بود .

 

 اين روند والبته شيوه تبلغيات وبرخي حركت ها ، از همان آغاز استارت تبليغات سال 92 نوعي ناهماهنگي و ناهمخواني را شاهد بوديم ، از نصب بنر گرفته تا كارنوال تبليغاتي قبل از استارت تبليغات شورا و مهماني هاي آنچناني و غيره دراين دوره باعث شد که بار اعتراضات افزايش يافته و حد عمومي كانديداها و هوادارانشان در جامعه تا حدودي دچار خدشه دار شود.

 

  1) در اين دوره انتخابات برعکس تمامي ادوار گذشته تعداد شعب و صندوق اخذ راي به حداقل تقليل يافت و در  بسياري از مناطق حاشيه شهر صندوق برداشته شد و براي جمعيت 600 هزار نفري اروميه 157 صندوق اختصاص يافت و حاشيه را به بطن جامعه کشانديم که اين مي تواند آسيب اول اين مهم در پس شلوغي  و تراكم باشد.

 

2) روند بررسي صلاحيت ها توسط هيات هاي اجرايي و نظارت هم خود يک بحث مفصلي بود که حاشيه هاي زيادي به همراه داشت و چه بسا برخي از ارگانهاي ذيصلاح در نتايج استعلام ها بي انصافي کرده و در حق برخي از داوطلبين اجحاف شد و اين آسيب دوم اين حوزه بود .

 

3) با توجه به برگزاري 3 انتخابات تنها يک هيات اجرايي و نظارت اوضاع را مديريت مي کرد و همين کمبود نيرو و ناهماهنگي باعث شد تا در روز راي گيري مردم با مشکلات اساسي دست و پنجه نرم کنند و البته ادغام و کم کردن صندوق ها و پروسه طولاني راي و دير شروع کردن برخي از شعبات باعث شد تا مجريان انتخابات با نمره منفي افکار عمومي مواجه شوند.

 

 4) با توجه به اينکه جمعيت شهر اروميه متشكل از جمعيت کرد و ترک مي باشد ولي متاسفانه در هيات نظارت حتي يک عضو کرد هم ديده نشد و اين خود يک آسيب ديگري مي تواند در اين حوزه قلمداد شود.

 

5) از همه مهم تر و پرحاشيه تر که  رئيس هيات اجرايي و نظارت حتي فرصت يک عذرخواهي را به خود هم ندادند و طولاني شدن پروسه شمارش و اعلام نتايج انتخابات بود، هرچند قانون تا روز 27 خرداد را براي شهرهاي بزرگ وقت اختصاص داده بود ولي بعنوان مثال حتي تهران بزرگ ، تبريز بزرگتر از اروميه هم زودتر نتايج خود را اعلام کرد ولي اروميه به آخرين وقت و مهلت داده شده رسيد تا اينکه کانديداها کم مانده بود قبضه روح شوند و در انتظار سختي به سر مي بردند.

 

  بالاخره هر چه که بود انتخابات به اتمام رسيد و معمولا اعتراض ها هم نمي تواند نتيجه در خور توجهي براي فرد معترض داشته باشد ، چرا كه بازشماري تنها انگشت شمار راي ها را جابجا مي كند . اين طبيعت کار است کسي که موفق به راهيابي نشده اعتراض بکند و شکايت داشته باشد و قانون هم صراحتا به آن اشاره کرده است ولي نکته اصلي اين اعتراض نحوه رسيدگي و چگونگي اعمال تغيير بر آن است که مي تواند انتظارات افراد را برآورده سازد.

 

بي شک انتخابات 24 خرداد 92 يکي ازپرافتخارترين انتخابات در طول 34 عمر پرافتخار انقلاب است که مردم به نداي رهبر و و ظيفه ديني و قانوني خود اداي دين نمودند و تا پاسي از شب بر سر صندوق ها حاضر و با مشارکت بيش از 70 درصد در کل کشور به رغم مشکلات موجود نشان دادند در کنار انقلاب و امامشان هستند و نظامشان را تنها نخواهند گذاشت. 

 

 متوليان و کارگزاران وظيفه دارند از همان لحظه آغازين فعاليت و استارت اوليه کارتمامي مقدمات يک حرکت ارزشمند را فراهم سازند که خوشبختانه اين مهم در سراسر کشور فراهم شد اما در استان و اروميه داراي آسيب هاي بودکه اميدواريم مجريان انتخابات ، صادقانه به مردم جواب دهند و نسبت به حل آنها براي آينده گام بر دارند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 20398
۴۵ دیدگاه

 1. سارش گفت:

  با سلام. در ریز صندوق هایی که فرمانداری به کاندیداها تحویل داد متاسفانه اشتباهات باورنکردنی وجود داشت. مثلا در صندوقی که کاندید 150 رای دارد صفر ثبت شده یا بعضی از آرا نصف شده… و 745 شده بود 45 !!!!!! (لازم باشد مدرک هم میفرستم) … با یک معذرت خواهی و باز شماری آرا چیزی از جلال و جبروت مسولین کم نمیشود. قانون به شکایات غیر مستند تنها اجازه ی باز شماری تعداد معدودی از صندوق هارو میده ولی دیگه اینچنین حق خوردن که دقیقا حق الناس است حرام است و باید حق را به حق دار بدهند. شهردار هم مگه شورا انتخاب میکنه جناب فرماندار؟!؟!؟!؟!؟… قدرت به چه قیمتی؟؟ خداوند از رگ گردن به شما نزدیکتر است و انشاالله حق به حق دار خواهد رسید… دلم میخواد بنویسم ولی بسه دیگه… جمله ی آخر “و مکرو و مکروالله و الله خیرالماکرین” آیه ی 54 سوره ی آل عمران

 2. حسینی گفت:

  با سلام در ایران همانند سایر مما لک جهان اگر بخواهیم کار درست را انجام دهیم راه حلش ساده است اگر آقایانی که چند صد میلیونی برای شورا خرج کردند دستگاهای نظارتی بپرسند این همه پول از کجا آمده ریشه بسیاری از موارد برای همیشه از سر مردم و شهر ارومیه بر چیده میشود و به سمت جامعه سالم حرکت خواهیم نمود

 3. علی گفت:

  جمعیت شهر متشکل از ترک و کرد است حق با شماست

 4. یاشار گفت:

  جمعیت اورمیه متشکل از ترک و کرداست.

  آقای معروفی شما خود نمونه ای بارز از کرد و ساکن ارومیه میباشید!

  البته شما خود یک کرد پیرانشهری هستید پس در ارومیه چی میکنید؟

  چگونه به خود اجازه میدهید در موردارومیه بحث کنید؟

  از زمانی که سجاد کریمی ( که دست کمی از شما نداشت )این سایت را به شما واگذار کرد همواره شاهد انتشار مقالاتی هستیم که همگی در راستای سیاست های کردیزه سازی میباشد و مطالب شما همان اهدافی را دنبال میکند که برخی ها آن را دنبال میکند!

  کمی در سیاست های کاری مغرضانه ی خود تغییر ایجاد کنید !

  • آقا یاشار ضمن سپاس فراوان

   هر چند برای همه نظر غیر اخلاقی و اصولی و غیر علمی و تعصب کورکورانه شما جواب دارم.
   ولی کامنتتان را فعال کردم که نگوید معروفی انتقاد پذیر نیست ، بهتر است سفره ات را جای دیگر پهن کنی ودنبال شانتاژ وجوسازی و تخریب نباشی .
   خودت را زیاد اذیت نکن چرا که ایران از آن همه است وهمه اقوام ساکن در این انقلاب سهیمند. ضمنا سیاست کاملا درست است پس تو کمی تغییر بده.

  • ناشناس گفت:

   از اینکه عقب افتاده هایی فکری چون در این شهر زندگی میکنند متاسفم جناب یاشار یا هر اسمی دیگری هم که داری.
   گرچه مطمئنم ریشه ات از هرجا که باشد ارومیه ای نیستی چون مردم اصیل ارومیه بسیار با فرهنگ هستند اما باید بفهمی که این شهر و این کشور سندش بنام پدر هیچ یک از امثال شما و ما نیست و متعلق به همه ملت است….

  • ناشناس گفت:

   از اینکه عقب افتاده هایی فکری چون تو در این شهر زندگی میکنند متاسفم جناب یاشار یا هر اسمی دیگری هم که داری. گرچه مطمئنم ریشه ات از هرجا که باشد ارومیه ای نیستی چون مردم اصیل ارومیه بسیار با فرهنگ هستند اما باید بفهمی که این شهر و این کشور سندش بنام پدر هیچ یک از امثال شما وما نیست و متعلق به همه ملت است….

  • همیشه ایرانی گفت:

   پاسخی ساده به یاشار و همفکرانش،
   مردی مسلمان، همسایه ای کافر داشت.
   هر روز و هر شب با صدای بلند همسایه کافر رو لعن و نفرین می کرد :
   خدایا ! جان این همسایه کافر من را بگیر و مرگش را نزدیک کن (طوری که مرد کافر می شنید)
   زمان گذشت و آن فرد مسلمان بیمار شد.
   دیگر نمی توانست غذا درست کند ولی در کمال تعجب غذایش سر موقع در خانه اش حاضرمی شد.
   مسلمان سر نماز می گفت خدایا ممنونم که بنده ات را فراموش نکردی و غذای من را در خانه ام حاضر و ظاهر می کنی و لعنت بر آن کافر خدا نشناس … !
   روزی از روزها که خواست برود غذا را بر دارد، دید این همسایه کافرِ است که غذا برایش می آورد.
   از آن شب به بعد، مسلمان سر نماز می گفت :
   خدایا ممنونم که این مرتیکه شیطان رو وسیله کردی که برای من غذا بیاورد.
   من تازه حکمت تو را فهمیدم که چرا جانش را نگرفتی!

   نکته:جهل امریست ذاتی که با هیچ صراطی راهش تغییر نمیکند!

 5. سید رضا گفت:

  جناب معروفی سایت جالب و خوبی دارید
  به سیاست خود ادامه دهید
  درود بر شما

 6. یاشار گفت:

  چه انتقاد پذیری!نصف کامنتم رو حذف کردی بعد میگی انتقاد پذیری!

 7. ثمین گفت:

  اقا یاشار اسم قشنگی دارید چون اذری هست و چه فرهنگ و ادبیات اصیلی دارید ولی قدرش را نمیدانی چون قدر فرهنگ و ادبیات کردی را نمی دانی،البته شاید تمدن کهن کردها در منطقه بین النهرین است که اصالت و مردانگی را به کردها بخشیده و انها را انتقاد بذیر نموده است و قدرت تحمل بذیری به کردها بخشیده و بدانید این شهر متعلق به همه اقوام ایران و کلیه ساکنان آن میباشد نه یک قوم خاصی .

  شاید دیدگاه های غلط چون شما چنین بی مهریها را در شهر عزیزمان نهادینه می نماید باور بفرمایید در اشتباهید و دوستان خود را دریابید که همه آنها برای شما فرصت هستند و نه خطر چرا که من او یارین عشقیندیم او یار منه یار اولا…….آخه او یار منه یار اولاندا دشمن صد هزار اولا……..سایمارام سلطانی خانی گر میلی مندن وار اولا…….گر میلی مندن وار اولاندا دشمن صد هیزار اولا……….برو اشعار ماموستا هژار را یاد بگیر عزیزم تا بتوانی هضم کنی

 8. شهروند گفت:

  یاشارجان انّ اكرمكم عند اللّه اتقيكم شما اول با نقد فرماندار تکرت اوغلانقین ثابیت ائیله! بعد به مدیر رسانه بیا باهم انتقاد کنیم! اول بگو ببینم نظرت درمورد مهندسی شدن انتخابات شورا چیه ؟

 9. یاشار گفت:

  پاسخی به ناشناس:
  از این که مرا عقب افتاده ی ذهنی خطاب کرده و از اخلاقیات و ادب خانوادگی تان مرا بی نصیب نگذاشتید بسیار سپاسگذارم این نشان از اوج فرهنگ تان است!
  ادعا دارید من ریشه در اورمیه ندارم و هم چون مردم اورمیه اصیل نیستم! درباره ی این که مردم اورمیه مردمانی اصیل و نجیب هستند شکی نیست چرا که مردم آذربایجان وارثان فرهنگی هستند که ریشه و بنیانش از هزاران سال پیش بر اساس صلح و دوستی با اقوام دیگر و هم چنین بر اساس تمامی آرمان های بشری پایه گذاری شده و سینه به سینه گشته و تکامل یافته و سرانجام به نسل کنونی آذربایجانی رسیده است.

 10. یاشار گفت:

  پاسخ به شهروند:

  اگر بحث،بحث نقد فرماندار باشد که سخن برای گفتن فراوان است دوست عزیز!مساله ی شما انتخابات است و شایعه ی تغلب در آن.اگر شما اعتقاد دارید در انتخابات تغلبی صورت گرفته خوب این دلیل نمیشه که بیایید و به این سایت متوسل شوید!

  شما از پشت پرده های این سایت خبر ندارید و متاسفانه با حمایت های کورکورانه از سیاست های ترک ستیزانه ی جوان پرس تیشه بر ریشه ی هویت خود و شهر خود میزنید!

  مراقب باشید روزی در لیست سیاه ساتقین ها (خود فروخته ها) قرار نگیرید! تاکنون افراد بسیاری در این لیست که لیست خائنین به هویت اورمیه است قرار گرفته اند و مطمان باشید نامی جز خیانت از آنان باقی نخواهد ماند!
  مهندسی انتخابات با تایید افکار ترک ستیزانه ی جوان پرس تحقق نمی یابد!شما خود اگر اعتقاد به تغلب دارید دست به کار شوید و از پرو بال دادن به چنین سایت کذب پرانی خودداری کنید.بازم میگم از خط قرمز ها دور شوید و از ساتقین شدن بترسید

  • آقا یاشار ضمن سپاس از اتهامات بی اساسی که به بنده واردساختید ؟!!!!
   اخوی سایت هیچ پشت پرده ای ندارد ، همه چیزش معلومه ٰ، ولی مشخصه شما در فکر چه چیزی هستید .
   مطمئن باشید سلامت فکری وعقلی مدیریت سایت بیشتر از آنی است که شما حتی تصورش را هم بکنید.
   اما ترک ستیزانه ؟!!!! البته در یک کامنت دیگرت کرد ستیزانه ؟!!!! بالاخره ما نفهمیدیم ….. ما ترک و کرد نداریم اخوی ….

 11. یاشار گفت:

  پاسخ به همیشه ایرانی:
  شما دوست عزیز که این قدر دانا تشریف داشته و به صورت غیر مستقیم مرا جاهل خطاب میکنید،مطمان باشید من و امثال من ایرانی ترین ایرانی ها هستیم و هم چون پدران و مادرانمان از ایران و مام ان دفاع خواهیم کرد …..

 12. یاشار گفت:

  آقای معروفی که این قدر از انتقاد پذیری دم میزنید لطفا پاسخ هایم را به دوستانتان بی کم و کاستی تایید کنید تا عدالت رعایت شود!

  • یاشار جان پاسخ هایت را بدون کم وکاست وبا اصول منعکس کردیم و عدالت هم کاملا رعایت شد

   • یاشار گفت:

    نصف هر کردوم از کامنت هامو حذف کردی بعد میگی عدالت رعایت میشه؟!؟آقای خوش تیپ جمع کن این سایت مسخرت رو!
    تمامی دوستانی که به من تهمت زدند توجه داشته باشن که من جواب همه ی اونا رو دادم ولی معروفی تایید نکرد

 13. سپهری. آ گفت:

  بحث چرا میره سمت مذهب؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آقایون اینا همینو میخوان. اونجا دارن واسه خودشون شورا انتخاب میکنن ما هم بحث مذهب را انداختیم.
  تقلب گسترده جوری بوده که هنوز صحت انتخابات اینجا مشخص نشده. امیدورام یه روزی حکومت عدل علی پرچمش برافراشته بشه.
  روایت هست حضرت مهدی رو هم همینا شهید میکنن. وقتی امام زمان اسلام اصیل و پایه گذاری کنه به دلیل فاصله ی زیادی که از اسلام دارن صاحبان حکومت عصر ما فک میکنن بدعت از یک کذاب هست (نعوذوبالله).اللهم عجل لولیک الفرج

 14. علی گفت:

  خیلی جالبه آقای مدیر سایت به چه حقی نظرات ما رو ویرایش می کنید. نظر من رو ویرایش کردید و طبق سلیقه ی خودتون درجش کردید. خیلی .. هستید

  • علی آقا هر چه از دهنت در اومده گفتی اون وقت انتظار داری انعکاس دم .
   قبلا هم گفتم قرار نیست هر کامنتی منعکس شود . اگه نظر و یا انتقادی بر مطلب دارید لطفا به صورت کارشناسی وبدون تعصب بیان فرمایید بر دیدگان می نهیم.

 15. علی گفت:

  حق ویرایش ندارید

  • علی آقا هر چه از دهنت در اومده گفتی اون وقت انتظار داری انعکاس دم .
   قبلا هم گفتم قرار نیست هر کامنتی منعکس شود .
   اگه نظر و یا انتقادی بر مطلب دارید لطفا به صورت کارشناسی وبدون تعصب بیان فرمایید بر دیدگان می نهیم.

 16. علی گفت:

  جدا متاسفم. لیاقت مدیریت این سایت رو ندارید.
  حق ویرایش نظر مردم رو ندارید. اگر نظر من تعارضی با نظام جمهوری اسلامی نداره باید نمایش داده شود نه توسط شما ویرایش شود

  • علی آقا باز هم تو هر چه از دهنت در اومده گفتی اون وقت انتظار داری انعکاس دم .
   اتفاقا همه مظراتت مخالف مصالح ومنافع ملی بود اخوی….
   قبلا هم گفتم قرار نیست هر کامنتی منعکس شود . اگه نظر و یا انتقادی بر مطلب دارید لطفا به صورت کارشناسی وبدون تعصب بیان فرمایید بر دیدگان می نهیم.

 17. علی گفت:

  حق ویرایش نظرات رو ندارید

  • علی آقا هر چه از دهنت در اومده گفتی اون وقت انتظار داری انعکاس دم .
   قبلا هم گفتم قرار نیست هر کامنتی منعکس شود . اگه نظر و یا انتقادی بر مطلب دارید لطفا به صورت کارشناسی وبدون تعصب بیان فرمایید بر دیدگان می نهیم.

 18. علی گفت:

  اورمیه عروس آذربایجان هست تمام

 19. علی گفت:

  شما لطفا قدری انصاف داشته و مطالعه خود را زیاد کنید.

 20. کمپین مردمی خواستار ابطال انتخابات چهارمین دوره شورای اسلامی شهر ارومیه
  تخلف و تقلب در انتخابات شورای شهر ارومیه
  http://ourmia.mihanblog.com
  بازشماری با حضور کاندیداها و مردم
  ابطال انتخابات وبرگزاری مجدد

 21. یاشار گفت:

  علی جان معروفی اخلاقش همین طوره!با این همه ادعا هیچی از مدیریت یک سایت خبری حالیش نیست،هی میگه 25 نویسنده در شماغرب و هفته نامه ی کوشا و سایت جوان پرس که بهتره بگیم پان کردیسم پرس زیر نظر منه و من فلانمو و بهمانم ولی به خدا هیچی حالیش نیست و با این قلم زپرتیش داره برا اورمیه قلب آذربایجان هویت تراشی میکنه!ولی کور خوندی معروفی خوش تیپ!این جا آذربایجان است و آذربایجان خواهد ماند اگه مردی تمام کامنتم رو تایید کن بد بخت ترسو

 22. علی گفت:

  آقای معروفی من شخصا شما رو تا این مدت که از سایت تون بازدید می کنم شخص مودبی شناختم ولی اینکه نظر بنده رو کاملا برعکس کرده و انعکاس دادید خیلی ناراحت شدم.
  کلا این بحثها برگرفته از احساسات هست که فلان جا کی بیشتره و اینا. در فضای دمکراتیم همه اینا کشک . هم اکثریت و هم اقلیت به حقوق خودش می رسه.
  ولی لطفا سیاست شما حالتی باشه که نظرات رو ویرایش نکنییییید یا نشان بدید یا نه. ویرایش ممنوع

 23. علی گفت:

  بار عرض پوزش به خاطر غلط املایی :دمرکراتیم==دمکراتیک

 24. پروردگارا
  گفته اند پناه بی پناهان تو هستی
  در این میدان ظلم که استاندار و فرماندار و شهردار این شهر و این سرزمین از قدرت خویش سوء استفاده می نمایند و نام شهرم و شهرت شهرم و عدالت شهرم را به سخره گرفته اند و مارا بدنام نموده اند سروری جز تو نداریم و از تو می خواهیم که یاریمان دهی و دست دشمنان را کوتاه نمایی و این متقلبین را به سزای اعمالشان برسانی و ما نیز در راه عدالت گام برداشته ایم و از تو مدد و استعانت می خواهیم تا در راه عدالت تو جهاد نماییم.
  باشد پرچم عدالت به برافراشتگی برافراشته شود و گامهای راستین به صداقت پیموده شوند.
  کمپین مردمی عدالت طلب خواستار ابطال انتخابات چهارمین دوره شورای اسلامی شهر ارومیه
  http://www.ourmia.mihanblog.com

 25. یک دوست گفت:

  با سلام و خسته نباشید به عزیزان تحرریه و دوستانی که نظر میدهند.
  بیاد از این مقوله های :بحث در مورد نژاد و قومیت پرستی دست برداریم. هرکس در این شهر یا در این کشور زندگی می کند ایرانی است. با کل کل کردن در مورد قومیت ها هیچ مشکلی که حل نمی شود مشکلات اضافه تر هم می شود.

  از اقای معر,فی استدعا دارم که شما مرد رسانه ای صبوری هستید. و از اقایان (نظر نویس)به نام یاشارو… خواهش می کنم با یک عذر خواهی از هم این سو تفاهم را رفع کنید.تا کی تو مدرسه ها صف ها رسانه ها اتوبوس ها از بحث های قومیتی بسه تورا خدا @بابا برهیز کنیم. بابا ما همه هموطنیم.
  بخدا ما تو منطقه ای ساکنیم نصف همسایه ها از هموطن های کرد و نصف هموطن های اذری. بخدا به مراسم هم میریم به خانه هم رفت امد داریم.تو غم شادی هم شریک میشویم. بخدا این ها که اینجا به هم نسبت میدیند تو این سایت اصلا خوبیت نداره.بیشتر مردم ایران با هر افراط گری مخالفند .
  با هر پانیسمی مخالفند. تعصب خوبه و نه در حد افراط.به این اسانی به هم انگ پان بودن نزنیم .
  دور از اخلاقه.

 26. یک دوست گفت:

  به دور از هر نظر طرفداری .دوستان اگه مدیریت سایت بخواهد همه نظر ها را انتشار بده چند روز بعد در این سایت و تخته میشه جلو در هم یه دیوار میشه. نمی شه که همه نظر ها که حاوی توهین باشه یا خبر تائید نشده باشه انتشار داد. کلی ادم از معروفی شکایت می کنند . سایت و بلوک می کنند . تابناک و ندیدید 2 هفته بسته شد. بابا کمی انصاف. اقای معروفی خواهشا شما هم اگه نظر قابل انتشار نیست. کلا درجش نکن. لطفا دستکاری نکن. کلا نظر را بلوک کن.مردم میان اینجا نظر بدند. یا توهین های را به هم ببینند . اینجوری پیش بره همه به هم توهین کنند درج بشه. تعداد بازدید سایت میاد میشه چند نفر که با هم کل کل می کنند.همه دوستان لطفا کمی رسانه را حرفه ای ببینید.

 27. عزیزان اینجا چت روم یاهو مسجر نیست لطفا اشتباه نگیرید. اینجا جای نظرات محترمانه و کارشناسی شده است و انتقادی هست. حتی از خود جناب معرفی .اینجا جای نظر دادن نه ……………….. لطفا اگه ظرفیت شو ندارید نظر ندید.

 28. با سلام جناب معروفی دست گل شما درد نکنه . از صبوری و متانت شما کمال تقدیر و تشکر

 29. شهروند گفت:

  یاشارجان دلبندم ساتقین بودن اگر با انسان بودن مغایرت دارد ساتقین بودن را عشق است. ساتقین اون سایتهای هستند که در اینگونه ایام مثل خودفروخته ها پول میگیرند لالمونی میگیرند!

  شما بگو کجا داد بزنیم کدام سایت؟!
  شما هم مثل کیهانچی های بازنده سیاسی این انتخابات ! میخواهی کامنت گذاران را به مثل سایت های کلمه با انگ عنکبوتی مارک بزنی ؟1 رسانه رسانه است و حتی رسانه پان کردیسمی که شما انگ میزنی!
  این رسانه هرچه هدفش باشد صد می ارزد به آن رسانه های لالمونی گرفته که شما سینه ات را برایشان میدری! برو به همه کامنتهایی که در این سایت گذاشتن نگاه کن حتی به عصمت گرامی و فتاحی نقد اساسی گذاشته اند و سانسور نشده!
  من بنوبه خود از آقای معروفی تشکر میکنم.

دیدگاه خود را به ما بگویید.