تاریخ انتشار :پنج شنبه ۸ شهریور ۹۷.::. ساعت : ۷:۴۰ ب.ظ

   387 بازدید

با حضور استاندار آذربایجان غربی ، معاون ساخت و توسعه راه های شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور ، نماینده مردم در خانه ملت و مسئولان شهرستانی عملیات اجرایی بزرگراه نقده – پیرانشهر – تمرچین به طول ۳۳ کیلومتر با ۵۵۰ میلیارد ریال با اعتبار اولیه آغاز شد.

جوان پرس : با حضور استاندار آذربایجان غربی ، معاون ساخت و توسعه راه های شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور ، نماینده مردم در خانه ملت و مسئولان شهرستانی عملیات اجرایی بزرگراه نقده – پیرانشهر – تمرچین به طول ۳۳ کیلومتر با ۵۵۰ میلیارد ریال با اعتبار اولیه آغاز شد.

استاندار آذربایجان غربی در این آیین با گرامیداشت هفته دولت گفت : به مناسبت گرامیداشت هفته دولت به ارزش ۸۸۱ میلیارد تومان طرح عمرانی در استان افتتاح و کلنگ زنی شده است .شهریاری ادامه داد: در پیرانشهر نیز چندین طرح با اعتباری بالغ بر ۹۱ میلیارد تومان در این هفته به بهره برداری رسید.

محمدرضا کدخدا زاده، معاون ساخت و توسعه راه های شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور در آیین کلنگ زنی این طرح افزود: توسعه اقتصادی در هر کشوری نیازمند توسعه مسیرهای ارتباطی است.

معاون ساخت و توسعه راه های شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور گفت: حدود ۱۳ هزار کیلومتر راه آهن، آزادراه، راه اصلی و بزرگراه در دست ساخت است که به گونه‌ای به آذربایجان غربی ختم می‌شود یا از آن منشا می‌گیرد.

ابراهیم مبارک قدم  مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربیهم در این مراسم گفت: امسال پروژه‌های راه وشهرسازی آذربایجان غربی با اعتبار ۳۶۰میلیارد ریال به مناسبت گرامی‌داشت هفته دولت به بهره برداری رسید.

مبارک‌قدم همچنین به افتتاح تقاطع غیر همسطح نقده-محمدیار اشاره کرد و ادامه داد : ۳۳کیلومتر راه روستایی با بهره مندی ساکنان ۲۰روستا از راه آسفالته در شهرستان های چالدران، اشنویه، سلماس و سردشت بهسازی و آسفالت شده است.

دکتر رسول خضری نماینده مردم پیرانشهر و سردشت هم در این مراسم با اشاره اهمیت محور ارتباطی تمرچین خواستار تسریع در ساخت این اتوبان شد.

طرح ساخت تقاطع غیر همسطح نقده-محمدیار با اعتبار ۱۱۰ میلیارد ریال تکمیل شده و ۱۷هزار تن آسفالت در این پروژه استفاده شده است، همچنین عملیات بتن‌ریزی به حجم چهار هزارمتر مکعب، خاکبرداری به حجم ۲۹۰هزار متر مکعب اجرا شده است.

مساحت کل تقاطع ۷۶هزار مترمربع است که بزرگترین تقاطع غیر همسطح در مسیر راه آهن مراغه-ارومیه به شمار می رود.

همچنین آغاز عملیات اجرایی ۳۳کیلومتری از طرح ساخت بزرگراه نقده – پیرانشهر – تمرچین کلنگ زنی شد.

این پروژه قرار است با اعتبار ۵۵۰ میلیارد ریال عملیاتی شود.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 116916
دیدگاه خود را به ما بگویید.