تاریخ انتشار :دوشنبه ۶ آبان ۹۲.::. ساعت : ۱۰:۳۰ ب.ظ

   1792 بازدید

شهرداری پست مردمی است و مردمی تر و محبوبت تر از شما کسی وجود ندارد.

 جوان پرس : مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان جوان پرس است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان  جوان پرس می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.

 این روزها کمتر کسی از اهالی مردم شریف ارومیه وجود دارد که محمد حضرت پور شهردار آبادگر ارومیه را نشناسد. محمد حضرت پوری که بارها از خادم بودن خود را به ملت ارومیه به زبان آورده و همیشه سعی در اثبات آن دارد.

  محمد حضرت پور کارمند ساده یکی از ادارات ارومیه و برادر شهید حضرت پور و اصالتا از روستاهای حاشیه ارومیه است. نزدیک به ۱۰ سال پیش به واسطه نزدیک بودن به جناح راست به دلیل مناسبت های خانوادگی به  دكتر جواد جهانگیر زاده که کاندیدای مجلس در آن زمان بود نزدیک شد و به صورت رسمی وارد عرصه سیاست استان گشت. محمد حضرت پور به ضورت متوالی همیشه رئیس ستاد آقای جهانگیر زاده بوده و در سیاست استان محمد حضرت پور را چهره صد در صد وابسته به جواد جهانگیر زاده می دانند.

“” اما نقطه عطف و پیروزی محمد حضرت پور در چه روزگاری به دست آمد؟ “”

 سال ۱۳۸۸ و در انتخابات ریاست جمهوری محمد حضرت پور به ریاست ستاد آقای احمدی نژاد ریاست جمهوری سابق کشور در آمد. و بعد از اتفاقات پیچیده آن روزها کسی تصور نمی کرد محمد حضرت پور بتواند چهره ای مردمی شود. اما چگونه توانست؟

باز هم  دكتر  جهانگیرزاده وارد کارزار شد و محمد حضرت پوري که عضو شورای اسلامی شهر ارومیه بود  با يك حركت تاكتيكي به سمت شهردار به صورت کاملا اتفاقی درآمد. حمایت گسترده دولتی از انتخاب حضرت پور و کمک به انجام پروژهای عمرانی در شهر ارومیه ضميمه فراموشی انتخابات و حتی خود آقای جهانگیرزاده را فراهم کرد، کسی که در سومین دوره نمایندگی مجلس خود می باشد. اما آیا جهانگیرزاده فقط یک همكار و هميار  به اسم حضرت پور دارد؟!

 بر اساس شنيده ها محمد حضرت پور در انتخابات 92 از گزینه رئیس جمهور وقت دكتر احمدی نژاد یعنی مهندس مشایی حمایت می کرد و حتی پل مدرس را با حضور رئیس جمهوری وقتی که دست در دست هم بودند افتتاح کردند و عکس خبری روز استان بود که به صورت شگفت انگیزی بعد از انتخابات از همه سایت های خبری حذف شد و تنها عکس باقی مانده عکسی از بنر نصب شده در شهرداری است.

http://www.asrazar.com/images/docs/000000/n00000666-b.jpg

Graphic1

بعد از رد صلاحیت مشایی و فرقه انحرافی، حضرت پور با توصیه برخي از دوستان از جمله دكتر جهانگيرزاده که به صورت علنی از آقای ولایتی حمایت می کرد، در خفا و در پشت پرده حامی آقای ولایتی بود و در همه جلسات شرکت می کرد. روزی که آقای روحانی به ارومیه سفر کردند، تنها کسی که از آقای روحانی به عنوان مسئول استانی استقبال کرد، آیت الله حسنی بود اما در استقبال از احمدی نژاد و ولایتی همه دوستان سر و دست می شکستند. کسانی که برای رقیب آقای روحانی رای جمع می کردند و از هر کاری سر باز نمی زدند.

 خلاصه مطلب ؛ آقای حضرت پور ؛ صراحتا عرض می کنیم ، دستان شما را برای آبادگری ارومیه می بوسیم ، دستان شما  و همه كساني كه در مسير توسعه هستند و برای همکاری و پیشرفت ارومیه به گرمی می فشاریم ، بدون شک و اغراق به نسبت جمعیت و وسعت شهر ارومیه، بهترین شهردار و بهترین کارآفرین ایران هستید که در پرونده شما به صورت رسمی ثبت شده است.

اما آقای حضرت پور، ارومیه شما را برای شهرداری میخواهد و نه برای استانداری، چه شما و چه همفکران شما، شهرداری پست مردمی است و مردمی تر و محبوبت تر از شما کسی وجود ندارد، اما استانداری بحث سیاسی است و باید کسی که در روزهای انتخابات و بعد از انتخابات و حتی در کارنامه طول عمر خود خط و مشی سیاسی اعتدال و اصلاح را داشته باشد باید در این پست باشد. کسی که بارها سابقه مدیریت سیاسی و اجرايي داشته و بارها مراتب عملی و علمی مدیریت را با گذر عمر و تجربه و تحصیل به دست آورده است ، امیدوارم که شما در کنار دلسوزان این استان به این امر کمک کنید و عنوان شهردار آبادگر اروميه كه بي شك برازنده شماست را زينتي ديگر ببخشيد و مسير آباداني زادگاهتان را هموارتر  نموده تا مردم بعد از 4 سال به شما افتخار كنند و حضرت پور به يك چهره ملي تبديل شود نه شهرستاني و يا استاني.

—————————–

شهردار آبادگر ، استاندار آبادگر

– محمد حضرت پور ؛ گزینه مناسب قارتال نشینی

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 25537
۱۹ دیدگاه

 1. خبرنگار گفت:

  به حقایق خوبی اشاره شده است.
  دولت دولت شایسته سالاری باید باشد و نه رابطه سالاری
  ممنون از شما

 2. دانشجو گفت:

  جناب معروفی نامه رو خودت برا خودت نوشتی/؟؟؟ یا مثل جناب ذوالفقار چند میگیری گریه کنی؟؟
  واقعا حیف قلمی که با پول به کا ر افتد
  این مطلب در این برهه از زمان که احتمالا کامنت ها رو هم خودت با همکاریه دوستان قلم فروشتون مینویسید مفهوم داره و اونم فقط تخریب حضرت پوره
  دیدم در پیاده روی افتتاح داشتی ماله کشی میکردی

  • دانشجوي عزيز
   ضمن سپاس از شما و اظهار نظر غير منصفانه اتان
   اين مطلب توسط يكي از دوستان خبرنگار در تاريخ 5 آبان ساعت ۳:۱۷ ب.ظ با اين عنوان ( آیا جهانگیرزاده رای مرد بزرگ آذربایجان را با لابی خرید؟! ) براي بنده ارسال كرده بودند و حتي بنده بخشي از مطلب را تغيير دادم كه در بخش كامنت هاي مطلب ( تغییر گزینه احتمالی مهندس عبدالعلی زاده برای استانداری آذربایجان غربی ) موجود هست و ضمنا اين مطلب هيچگونه جنبه تخريبي ندارد و تعريف و تمجيدي از شهردار آبادگر اروميه است.
   ولي گويا به دلايل ديگري به قباي شما برخورده. ضمنا ما براي پول نمي گيريم كه بنويسيم اخوي . نان بايد از مسير حلال باشد كه خداوند متعال ارزاني اين بنده گناهكار و سراپا تقصيرش كرده …. ضمنا چه ماله كشي …. كه ما خبر نداريم !!!

 3. روحانی گفت:

  آقای حضرت پور به دلیل ریاست ستاد آقای احمدی نژاد و سهم خواهی انتخاباتی شهردار ارومیه شدند

 4. تیرژ گفت:

  والا به نظر من این نمي تواند شهردار خوبي باشد ، یک نگاهی به شهر ارومیه بیندازید
  بالاتر از صد میلیارد تومان هزینه پل شهید بهشتی( قویون سابق) شده که هیچ کمک خاصی به تردد در سطح شهر نکرده است
  از طرفی شما وقتی در مناطق شهریار-ولیعصر – اسلام اباد و…. شهر می گردید می بینید که بیشتر شبیه شهرهای زمان جبهه است تا کلان شهر!
  این همه تعریف و تمجید برای چیه؟ 5 تا روگذر هیچ دردی از مردم این شهر حل نمی کند روگذر فلکه مادر که ترافیک جلوی قهوه را کمک نکرده؟
  مدرس هم همینطور اونی که تو بهداری هم زده که معلوم نیست روگذره زیرگذره یا …..

 5. دانشجو گفت:

  جناب تیرژ
  شما انگار در این شهر تشریف ندارید یا خودتون را ه خواب زدید!!! حجم کاری که در مناظق پایین شهر انجام شده بی سابقه است

 6. حسین گفت:

  حضرت پورشهردا ر کمربند میانگذر و بالای شهر ارومیه است که اعقبت دنیوی خودشان را رقم بزنند اگر نیت خدمت است نقاط پایین شهر هم جزء محدوده شهر ارومیه است که فقط در زمان انتخابات مردم آن به یاد می افتند

 7. علی از اورمو آذربایجان گفت:

  انصاف چیز خوبی هست. برای اورمیه کم کار نکرده

 8. امیر :خبرنگار گفت:

  جناب دانشجو : اتفاقا آقای معروفی این نوشته اش دیگه جزو چندنوشته برتر ومورد پسن برای شما ها وحضرت پورتان است که تاحالا به این خوبی ننوشته بود… این مطلب بادگنگی را برای این نوشته که حداقل حضرت پور درلباس گله گشاد شهردار ارومیه باقی بماند والا ممد حضرت پوررا چه به استانداری!؟ خود معروفی وهمه نخبگان شهر میدانند که حضرت پور سوادش دراندازه وتوان مدیریت شهرداری نوشین شهر هم نیست …. توزیع ناعادلانه روگذر های غیرفنی حاضر هم بقیمت خرابگری بودجه وحق مناطق محروم (کوخ نشین)وریختن آن بر بربام کاخ نشینان است که هر روگذر دوبرابر قیمت روز تمام شده! هربیسوادی هم دارایی شهر وشهرداری را بنام سرمایه گذاری! بخش خصوصی ! خرج کند و زمین یک میلیاردی را به نصف قیمت میتوانست به پیمانکاران بفروشدوقمپوز درکند اما در چندماهه اول صدای ترکیدن بمب ورشکستگی شهرداری بگوش خواهدرسید درهرحال آقای معروفی دستمریزاد من این سخاوت را ندارم ولی حضرت پور مدیون شما شده حداقل باید یک پیمان نون وآبدار برایت جورکند!!!

 9. امیر گفت:

  اینکه آقای حضرت پور برای آبادانی شهر نسبت به شهزداران قبلی تلاش بهتر و بیشتری میکنند شکی نیست . اما فراموش نکنیم که شهری مانند ارومیه نیازمند آن است که شهرداری دلسوز و توانمندتر از آقای حضرت پور داشته باشد. شهر ارومیه و آبادانی و توسعه آنرا باید در مقایسه با دیگر مراکز استانهای کشور به قضاوت نشست . به این نکته هم باید توجه داشته باشیم که علت عقب افتادگی و عامل عدم توسعه متوازن و اصولی شهر ارومیه را باید در سیاست زدگی مسئولان شهری و شهرداری باید جستجو کرد.مگه مشکل شهر ارومیه با زدن چند تا پل قابل حل است که آنرا بوق در کرنا میکنیم ؟ ساختار شهر نیاز جدی به بازنگری و اصلاح وبازگشائی فنی واصولی معابر دارد. خود شما شهروند عزیزی که این کامنت را میخونی (اگه منتشر بشود!) موقعی که در شهر رانندگی میکنی چقدر احساس آرامش میکنی ؟! و یا اینکه اگر بر حسب ضرورت نیاز به توقفی چند دقیقه ای در خیابان داری این امکان تا چه اندازه برایت مهیاست ؟ واینکه به مقصدی قصد سفر درون شهری داری دسترسی به اون مقصد با چه مشقتی برایت فراهم است ؟ حالا برای خلاص شدن از مشقات و مکافات رانندگی و پارکینگ و عبور ومرور می خواهی از حمل و نقل عمومی استفاده کنی . آیا ناوگان حمل و نقل عمومی کلان شهر دهان پر کن ارومیه پاسخگوی نیاز شما می باشد . !؟ پس بیائید واقع بین باشیم ودامنه دید خود را بالا ببریم و فارغ از سیاست زدگی و باندبازی برای آبادانی و توسعه ی همه جانبه شهرمان تلاش کنیم و دست همدیگر را بفشاریم.

 10. دانشجو گفت:

  جناب امیر خبرنگار!!!!!! که مطمئنا نه امیری نه خبرنگار
  شما که ادعایتان ماشالاه گنده بوده و حد و اندازه کشف میکنید یک مورد از زمین ها ا معرفی کنید
  جالبه ه کس که فکر میکرد انشا خوب مینویسه میگه خبرنگارم
  خبرنگاری شغل مقدسی است اولین اصلش انصاف است نه همراهی با عقده ای هایی که منفعت خود را در تخریب یک زحمت کش میبینند
  مطمین باش ترکیدن برای چشم آنهایی که رشد ارومیه خار چشمشان است
  و با این ناراحتیه که شما دارید احتمال ترکیدگی در شما زیاد است

 11. تیرژ گفت:

  جناب آقای دانشجو
  اتفاقا من در این شهر حضور دارم و دارم می بینم که شهرداری برای دادن مجوز برای ساخت یک خانه در یک منطقه محروم چه هزینه هایی را به اسم مالیات یا غیره از مردم می گیرد و بعد از جمع آوری در خیابان دانشکده و سایر مناظق بالاشهر خرج می کند
  شما لطف می کنید تعدادی از کارهایی را که برای پایین شهر انجام داده بیان کنید البته چند تا پروژه کوچک ان هم برای رد گم کنی و شایعه پرکنی و گزارش به تهران را نمی گم
  مثل اینکه شما در ارومیه فقط در مناظق خاصی رفت و آمد می کنید

 12. دانشجو گفت:

  جناب تیرژ اصلاح پیاده رو سازی آسفالت ابوذر شهید صذوقی. کشتارگاه شهید کوهنورد.زمینهای پشت آرامگاه و….
  شما چون ذاتا در بالای شهر تردد دارید نمیبینید یا تصمیم دارید نبینید یابه شما گفنه اند نبینید

 13. نويد1 گفت:

  تيرژ به قول اقاي دانشجو خيلي بي انصافي.
  بودجه رو بايد برميگردوند كه راضي ميشديد؟

 14. سید گفت:

  با ول کنید این حرفها رو آقای حضرتپور یه آدمی هست که بیش از اینکه به منافع مردم فکر کند مطمئا باشید به نفع خود یعنی اول رسیدن به شهرداری دوم در طول دو سال باقی مانده به استانداری با تبلیغاتی که به راه انداخته سوم به مجلس و ازآنجا به یکی از پستهای دولتی ،که مردم بیش از این آگاه هستند .

 15. دانشجو گفت:

  جناب سید شما چرا حالت بد میشه اگر قرار بر حضور در انتخاباتی باشد مردم حرف آخر رو میزنند نه شما که شکم دردت از چیزه دیگه ایه

 16. I’m very amazed with your composing skills as well as with the layout on your weblog.Is this a compensated theme or did you customise it oneself? Possibly way maintain up the great top quality composing, it is unusual to see a fantastic blog like this one particular these times

 17. Very informative article post.Really thank you! Will read on…

 18. سعید گفت:

  به خدا بی انصافی ابن که پشت یه شهردار دلسوز اینطوری قضاوت کردن مگه شهردار قبلی چیکار کرده که این کم گذاشته ؟؟؟/؟

دیدگاه خود را به ما بگویید.