تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۶ اسفند ۹۶.::. ساعت : ۱۲:۱۴ ب.ظ

   194 بازدید

نوزاد هادي : این استان آمادگی کامل دارد تا یک شرکت 2 طرفه با حضور کارشناسان مربوطه جهت حل مشکلات زیرساختی گمرک تمرچین را راه اندازی کند.

جوان پرس : استاندار اربیل  اقليم كردستان عراق گفت: : این استان آمادگی کامل دارد تا یک شرکت 2 طرفه با حضور کارشناسان مربوطه جهت حل مشکلات زیرساختی گمرک تمرچین را راه اندازی کند.

نوزادهادی که در راس هیئتی اقتصادی از اقلیم کردستان عراق به ارومیه سفر کرده است، در نشست مشترک با هیات اقتصادی اقلیم کردستان عراق که عصر روز سه شنبه(15 اسفندماه) در محل استانداری آذربایجان غربی برگزار شد، ادامه داد: از زمان فعالیت گروه تروریستی داعش در این کشور برخی مشکلات اقتصادی و زیرساختی و همچنین در بخش ارتباطی عقب ماندگی هایی بوجود آمد و مسئولان این استان در حال حاضر برای رفع این موانع آمادگی کامل دارند.

وی افزود: 500 میلیون دینار جهت تسهیل در رفت وآمد مسافران و صادرکنندگان کالا در مسیر ارتباطی این مرز با شهر اربیل اختصاص داده شده است تا برخی از مشکلات زیرساختی این منطقه حل و فصل شود.

وی اظهار کرد: این استان آمادگی کامل دارد تا یک شرکت 2 طرفه با حضور کارشناسان مربوطه جهت حل مشکلات زیرساختی گمرک تمرچین را راه اندازی کند.

او ادامه داد: جهت تسهیل در امورات توسعه اقتصادی و تجاری، مسئولان این استان با هرگونه برخورد سلیقه ای کارکنان خود در گمرک برخورد جدی می کند زیرا این مرز برای استان اربیل بسیار مهم است.

وی افزود: هدف ما از بیان مشکلات آگاهی بخشی به طرف مقابل و حل دوستانه این مسائل است.

در ادامه این جلسه سه و نیم ساعته، مسئولان اقتصادی، بازرگانی و کشاورزی دو استان به بیان مشکلات و پیشنهادات خود پرداختند و استانداران دو استان نیز نسبت به پیگیری رفع موانع و مشکلات قول مساعد دادند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 112476
دیدگاه خود را به ما بگویید.