تاریخ انتشار :یکشنبه 21 ژوئن 15.::. ساعت : 8:30 ب.ظ

   1078 بازدید

سیامند رحمان
تا کنون از چندین کشور جهان این پیشنهاد مطرح شده است اما واقعاً محبت و حس وطن دوستی قابل مقایسه با هیچ پیشنهادی نیست.

جوان پرس : سیامند رحمان جهان پهلوان ایران زمین گفتگوی تلخ و دور از انتظار و ناراحت کننده ای با کردپرس  داشته  و  اعلام نموده : بعد از حضور در مسابقات برزیل به خداحافظی از دنیا حرفه ای ورزش فکر می کنم. کرد پرس  در ادامه آورده ؛ وب سایت رسمی کمیته بین المللی پارالمپیک در آخرین روزهای سال ۲۰۱۴، اقدام به معرفی هفت وزنه بردار سال ۲۰۱۴ نمود که در میان آنها نام «سیامند رحمان» به عنوان قوی ترین مرد دارای معلولیت جهان همچنان می درخشد. وی که رکورد دار دسته فوق سنگین است، در مسابقات اخیر پارا آسیایی اینچئون سه بار اقدام به شکست رکورد جهان کرد و در نظر سنجی وب سایت رسمی IPC نیز به عنوان بهترین ورزشکار ماه اکتبر در جهان انتخاب شد.رحمان در این  گفت وگو اضافه کرده : بعد از حضور در مسابقات برزیل به خداحافظی از دنیا حرفه ای ورزش فکر می کنم. حال باید پرسیدو به نظاره نشست  تنها پهلوان معلول استان آذربایجان غربی و ایران که افتخار آفرینی می کند و  هر کجا حضور پیدا می کند نام ایران بر بلندای جهان به آوازه در می آید و چرا به این فکر افتاده و چه چیزی وی را رنجیده خاطر ساخته و چرا آهنگ تلخ خداحافظی اش را به صدا در آورده است؟!!!!

متن این گفتگو به شرح زیر است:دای

لطفاً در آغاز از بیوگرافی خودتان برای ما بفرمایید.

** «سیامند رحمان» هستم در سال ۱۳۶۷ در خانواده ای نسبتاً متوسط در شهرستان اشنویه چشم به جهان گشودم و از اسفندماه سال ۱۳۸۵ بصورت حرفه ای وارد دنیای وزنه برداری شدم.

از موفقیتهایی که در طول این ۹ سال کسب کرده اید، بفرمایید.

** در این مدت توانستم با یاری خدواند متعال موفق به کسب مدالها و عناوین قهرمانی زیادی شوم که به آنها اشاره می شود:

۱- کسب اولین مدال طلا در مسابقات پاراالمپیک لندن در سال ۲۰۱۲

۲- مدال طلای المپیک نیوجرسی ایالات متحده آمریکا

۳- مدال طلای مسابقات جهانی مالزی

۴- مدال طلای مسابقات جهانی امارات متحده عربی

۵- مدال طلای مسابقات آسیایی اینچوان کره جنوبی

۶- مدال طلای مسابقات آسیایی گوان ژو چین

۷- مدال طلای مسابقات جهانی اردن

۸- مدال طلای مسابقات جهانی لیبی

همچنین در سال ۱۳۹۳ در نظر سنجی که توسط کاربران در فضای مجازی و در سطح جهان انجام شد بعنوان برترین ورزشکار دنیا معرفی شدم، در ایران نیز ۳ سال متوالی بعنوان ورزشکار برتر انتخاب شدم.

مهمترین دلیل موفقیت خود را در چه می دانید؟

** ایمان به خدا و توکل به او سپس همراهی خانواده بویژه پدر و مادر می باشد که از طریق همین رسانه جمعی دستان پر مهر آنان را به نشانه سپاس می بوسم.

 آیا تا کنون بجز مدال طلا، مدال دیگری در رنگهای دیگر کسب کرده اید؟

** خوشبختانه دراین مدت در هر مسابقه ای که شرکت کرده ام به مقام قهرمانی رسیده ام و تمامی مدالهایی که بدست آوردم رنگ زیبای طلا دارند.

در حال حاضرخود را برای انجام چه مسابقاتی آماده میکنید و برنامه شما برای حضور در مسابقات پارا المپیک برزیل چیست؟

** حدودچند ماه است که در اردوی تیم ملی کشورمان در تهران مشغول تمرین هستم، انشاءلله یک ماه دیگر عازم مسابقات جهانی اقیانوسیه که به میزبانی قزاقستان برگزار خواهد شد، می باشم، این مسابقات در حکم انتخابی برای حضوردر مسابقات مهم پاراالمپیک برزیل در سال ۲۰۱۶ خواهد بود.

آیا پیش بینی کرده ای که درمسابقات برزیل چه وزنه ای را بالای سرخواهی برد؟

** پیش بینی نتایج بسیار سخت است اما به امید خدا سعی خواهم کرد با رکورد شکنی مجددوزنه بالای ۳۰۰ کیلو گرم را بالای سر ببرم.

«سیامند رحمان» با کسب این همه افتخار آیا توانسته است در تحصیل هم موفق باشد یا خیر؟

** از نظر تحصیلات هم خوشبختانه توانسته ام همزمان با فعالیت در ورزش، ادامه تحصیل هم بدهم و اکنون دانشجوی رشته کارشناسی حقوق در دانشگاه آزاد اسلامی واحد پیرانشهر می باشم که لازم است اشاره کنم به علت حضور مداوم در تمرینات و اردوهای تیم ملی و مسابقات مختلف درون و برون مرزی نهایت تشکر را از مسئولان دانشگاه بویژه دکتر « معروف» رئیس دانشگاه داشته باشم چرا که همواره همکاری لازم را با بنده داشته اند.

آیا تا کنون به خداحافظی از دنیای وزنه برداری فکرکرده اید؟

** تا کنون به این موضوع بصورت جدی و حرفه ای فکر نکرده ام اما هر ورزشکاری در هر شرایطی که باشد بالاخره یک روز باید از دنیای حرفه ای خداحافظی کند و بنده نیز پس از مسابقات المپیک برزیل و مشورت با اصحاب فن در مورد خداحافظی از دنیای وزنه برداری تصمیم گیری خواهم کرد.

بهترین خاطره «سیامند رحمان » در طول ۹ سال حضور موفق در صحنه های جهانی و ملی چه بوده است؟

** بهترین خاطره این دوران مربوط به مسابقات المپیک لندن در سال ۲۰۱۲ می باشد که حضور پرشور هموطنان ایرانی در لندن وحمایتها بی وقفه آنان باعث شد تا اولین مدال طلای خود را بدست آورم و به لطف خدا شرمنده هموطنانم در داخل وخارج کشور نشدم که لذت کسب این مدال شیرین ترین خاطره من در مدت این ۹ سال بوده است.

آیا پس از کسب این همه افتخار، مجمع نمایندگان کرد در مجلس شورای اسلامی آنطور که شایسته یک قهرمانی ملی است از شما حمایت کرده اند؟

** باید عرض کنم که یک قهرمان در مسیر موفقیت خود بدون حمایت اطرافیان خود نمی تواند آنطور که شایسته است بدرخشد، من هم در این راستا از همه عزیزانی که از هر نظر مرا مورد لطف خود قرار دادند تشکر میکنم اما لازم است که جداگانه از حمایتهای دکتر “رسول خضری” نماینده مردم پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی در طول این مدت تشکر کنم در همین راستا بنده در همایشی که در مورخ ۲۷ آذرماه سال ۹۲ به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پیرانشهر برگزار شد مورد تجلیل نماینده مردم پیرانشهر واقع شدم که همین حمایتها انگیزه مرا در کسب موفقیتهای بیشتر دو چندان می کند.

http://www.ostan-ag.gov.ir/portals/0/Gallery/Album/2846/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%82%D8%A8%D8%A7%D9%84%20%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%20%D8%B5%D9%81%D8%B1%D8%B2%D8%A7%D8%AF%D9%87%20%D8%A7%D8%B2%20%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D9%85%D9%86%D8%AF%20%D8%B1%D8%AD%D9%85%D8%A7%D9%86%20%D9%88%20%D8%AD%D8%B3%D9%86%20%D8%AC%D8%A7%D9%86%D9%81%D8%B4%D8%A7%D9%86%20%D8%AF%D8%B1%20%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%87%20%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%85%DB%8C%D9%8703.JPG

 «سیامند رحمان» نگاه مسئولان استانی به یک قهرمان ورزشی را چگونه ارزیابی می کند؟

** متاسفانه فضای حاکم در بین مسئولان استانی طوری هست که ورزشکاران و مدال آوران جهانی کمتر به چشم می آیند و آنطور که لازم است مورد حمایت قرار نمی گیرند که واقعاً جا دارد مسئولان نگاه ویژه ای را به این مقوله داشته باشند چرا که افتخارات ما متعلق به تمام ملت شریف ایران است.

آیا تا کنون از کشورهای دیگر پیشنهاد حضور در تیم ملی وزنه برداری آنها را دریافت کرده اید؟

** بله، تا کنون از چندین کشور جهان این پیشنهاد مطرح شده است اما واقعاً محبت و حس وطن دوستی قابل مقایسه با هیچ پیشنهادی نیست و افتخار میکنم که با پرچم ایران اسلامی برای ملت شریف ایران کسب افتخار کنم و مطمئن باشید حتی در بهترین شرایط هم به پیشنهاد آنها لحظه ای فکر نخواهم کرد.

 و سخن آخر….

** تقدیرو تشکر از همه کسانی که به هر طریقی در مسیر موفقیت حقیر نقشی داشته اند و امیدوارم که زندگی فرصت دهد جوابگوی محبت همه آنها باشم.

گفتگو از عثمان حسن زاده

Print Friendly
کدخبر : 69651
دیدگاه خود را به ما بگویید.