تاریخ انتشار :پنج شنبه ۶ تیر ۹۲.::. ساعت : ۱۰:۲۹ ب.ظ

   297 بازدید

  براي همه ارزش قائل شديم ، به پر وبال هيچ كس نپيچيديم ، تهمت ها و افتراها را به جان خريديم ، دم بر نياورديم. چون وظيفه اي سنگين تر داشتيم كه مي بايست به سرمنزلش مي رسانديم…

جوان پرس / عبدالسلام معروفی : من  از کسانی هستم  که در اين دوره انتخابات از همان ابتداي امر به تيم حسن روحاني در استان پيوستم و از همان روز هم جوسازيها  و تشویش ها شروع شد، من هم  براي خود دلايلي داشتم كه برايم مهم مي آمد ؛ هيچ كس را تخريب  نكردم و بر اساس منش اخلاقي و كاري خود حركت كردم . براي همه ارزش قائل شديم ، به پر وبال هيچ كس نپيچيديم ، تهمت ها و افتراها را به جان خريديم ، دم بر نياورديم. نه اصولگرا هستم ونه اصلاح طلب ، چون به هیچ کدام از این گونه حرکت ها اعتقاد ندارم و وابسته حزبی و گروهی هم نیستم ، وظيفه اي سنگين تر داشتيم كه مي بايست به سرمنزلش مي رسانديم…

 

همه مورد قبول نظام وانقلابند ، همه سنگربان بودند و هستند ، همه براي اعتلاي نام ايران تلاش كرده اند ، بالاخره همه  مورد تائيد مراجع ذيصلاح قرار گرفتند ، اما به نظر م روحاني از همه بهتر بود ، اولا كه روحاني ، روحاني بود ، دوم صادق و راستگو بود ، مردمدار و كاري  با كارنامه اي درخشان و البته معتدل ، بقول برخی ها اهل افراط و تفریط نبود .

 

 اما دليل اصلي همراهي با اين تيم حمايت بي قيد و شرط يار معمار كبير و همراه هميشه رهبرمعظم انقلاب حضرت آيت الله هاشمي بود ؛ كسي كه در يك كلام و جمله  او را ستون نظام و انقلاب مي نامندش . كسي كه در طول اين 8 سال همه اتهامات ، افتراها و سنگ اندازي ها را به جان خريد ، كسي از او به عنوان مغز متفكر انقلاب و نظام نام مي برند ، كسي كه همه عمرش را براي ايران گذاشته ، هر چند هيچ انساني پاك و بي گناه نيست و همه گناهكارند ،  ولي او با كمترين خطاها و لغزش تا بحال در خدمت منافع ملي و مصالح نظام  بوده .  تصميم گرفتم  در خدمت فكر و منش وي باشم ، و همه آنچه را مصلحت امروز ايران عزيزم است ، از همان روزهای که وارد حوزه رسانه شدم احساس کردم که آقای هاشمی کس دیگریست وامتحانش را پس داده است ، از همان استارت فعالیت انقلاب در رکاب حضرت امام بوده ودر ادامه هم با برنامه آن رهبر کاریزمایی حرکت  کرده ، همه عمرش در خدمت به نظام وانقلاب  بوده است  ، پس چون او از دکتر حسن روحانی حمایت کرد ، صلاح بر آن شد تا از دکتر روحانی حمایت کنیم ، تا سکاندار رئیس قوه مجریه شود. برگ کاغذی به ما دادند و با یک مسوولیت که چندان برایمان مهم نمی آمد چرا که رسالت و وظیفه وهمراهی ما منوط به این حکم و برگه نبود ، می بایست اطلاع رسانی می کردیم ، رسالت رسانه کار در مسیر رسالت انبیاء است .

 

هر چند در حوزه اطلاع رسانی و آگاهی عمومی سعی شد تا در جهت معرفی همه کاندیداها گام بر داریم و این مهم هم امکانپذیر شد ، جوان پرس با قدرت تمام در راستای حماسه 24خرداد  فعالیت کرد و خوشبختانه جوابش را هم گرفت.   

 

ايران را متعلق به خود و همه عاشقان و دوستدارانش مي دانم ، برايش جان و مالم  را مي دهم . هر چند  دارايي ندارم و بهترين داراييم همين جان بي ارزشم است ،( به فرموده رهبري كه وقتي آن روز اين كلمه را بيان فرمود تنم لرزيد ) و به اين همه عظمت و منش و تواضع يك رهبر ! گريه ام گرفت كه ما هنوز اندر خم يك كوچه ايم ! و حال من كه  باشم كه بخواهم جان بي ارزشم را تقديم نكنم.

 

يكي از دوستان در اين خصوص به من هم گفت ؛ منم به دكتر روحاني راي دادم و ادامه داد ؛ علت همراهيم از عدم اجماع و همکاری اصولگرایان با هم و اینکه از خودگذشتگی نداشتند به شدت دل چرکین و ناراحت شدم. ناراحتی من خصوصا از آنهایی بود که کوله باری از تجربه و اندوخته ای ارزشمند از دوران فعالیت سیاسی و اجرایی خود داشتند.اما متاسفانه بنا به دلایلی که همه می دانند, آخر هم دست از رقابت نکشیدند وبه این ترتیب باعث دلسردی و عدم حمایت تعداد کثیری از هواداران و طرفدارانشان در آن روز سرنوشت ساز شدند.

 

  دلیل ديگر اين راي دادن خود نگارنده ؛ تعداد زیادی از طرفداران اصولگرایان از انتخاب آقای روحانی بعنوان رییس جمهور ایران به نظر می آید این باشد که طی ۸ سال گذشته هجمه و حمله گسترده و بی رحمانه ای به اصلاح طلبان شد و در این میان خوب و بد را با هم در برابر آماج تیرهای کینه توزانه قرار دادند. و عده زیادی از خادمین انقلاب ومردم را که زحمات زیادی برای کشورشان متحمل شده بودند ، با چوب گناه اطرافیانشان به فلک بستند. بدتر اینکه مجال دفاع از خودشان را هم به آنها ندادند. گویی که اصولگرایان همه خوبند و پاک و اصلاح طلبان همه شرند و ناپاک و در طول اين مدت فاصله ها بيشتر و بيشتر شد …..

 

اما مهم ترين بخش اين پازل براي من ؛ وقتی مناظرات و دیدگاههای کاندیداها و بخصوص دكتر روحانی را دیدیم و شنیدیم ؛ آقای روحانی خود را میانه رو و شخصي معتدل می دانند  و البته متوجه شدیم که تمام حقیقت امر آن نبود که در این  سال ها برای ما نشان دادند و به تصویر کشیدند بلکه برخي از شنیده ها و دیده ها در فضاي سياسي  در این مدت نادرست بوده است و هر چقدر هم گفتيم واعلام كرديم گوش شنواي نيافتيم.

 

  در هرصورت آقای روحانی با اکثریت آراء و با تایید شورای نگهبان مبنی بر صحت انتخابات به عنوان رییس جمهور همه مردم انتخاب شدند. و من هم از اينكه از او حمايت كردم و راي دادم پشيمان نيستم و به اميد خدا كمك خواهيم كرد همين  جمله ديروز رهبر را كه كار مديريت اجرايي سخت است ؛  وتصميم را جدي تر ومصمم تر از گذشته گرفتم كه براي سربلندي نام وجايگاه ايران يك زره هم از آرمان وعقايد خود عقب ننشينم.

 

 شایسته است برای اتحاد هر چه بیشتر مردم با مردم و مردم با دولت ، دكتر روحانی رییس جمهور محبوب و مردمی همه ؛ شما رییس جمهور همه ما هستید و ما با تمام وجود در حمایت از شما و دولت شما تلاش خواهیم کرد و در این مورد زره ای تردید به خود راه نخواهیم داد و البته مهم ترين روي اين سكه نام زيبايي ايران و اقتدار وعظمتش است كه بايد همه تلاش كنيم و من و تو نداشته باشيم ، چپ و راست را برداريم ، اصولگرا و اصلاح طلب بماند براي  گذشتگان و آيندگان وتاريخ ، كشور به تكاپو و فعاليت نياز دارد ، كشور به نيروهاي جواني مثل من نياز دارد و هر آنكس كه قلبش براي اين كشور و به عشق اين مردم و نظام مي تپد.

 

…  و اما ختم کلام  ؛  نگارنده به عنوان یک رسانه تا آخرین روزی که خداوند عمری نصیبمان کند  ودر این وادی باشیم و قلم بدست ؛ همان آیه شریفه قرآن را ملکه ذهن و پیش روی اعمال خود ( قسم به قلم و… ) در خدمت افکار عمومی و خوانندگان و مخاطبین خود خواهیم بود و منافع ملی و مصلحت نظام را با هیچ گروه و جناحی تغییر وعوض نخواهیم کرد و  اگر احساس کنیم خلی در این مورد مشاهده شود اطلاع رسانی خواهیم کرد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 20483
۱۶ دیدگاه

 1. اصولگرای سنتی گفت:

  دکتر شما باید اول دم ما اصولگراها را ببیند بعد تند نرو داداش!

 2. بازداشت هشت نفر از اعضای شورای شهر گفت:

  به گزارش سایتهای خبری ضمن دستگیری تعداد ی از افرادی که اقدام به خریداری رای کرده اند همچنین هشت نفر از اعضای شورای شهر رشت بازداشت شده اند! …. عجیب نیست ! بعضیها هزینه میلیاردی میکنند لابد قیمت شهر اورمیه را میدانند چند است!

 3. ناشناس گفت:

  توصیه میکنم قبل از پرداختن به تحلیل سیاسی که کاملا مشخص است از روی فرصت طلبی است و بیشتر ادم را یاد ضرب المثل بادمجان دور قاب چین می اندازد کمی املای فارسی یاد بگیرید که “ذره” را با “ز” ننویسید.

 4. مهدی فرجی زاده _ وکیل دادگستری و مشاور حقوقی قوه قضاییه _ کاندیدای دوره چهارم شورای اسلامی شهر ارومیه _ معترض یه نتایج انتخابات شورا گفت:

  سلام جناب معروفی
  تک به تک کلماتتان بوی عشق و کار و تلاش و حمایت از عقلانیت می دهد و لاغیر
  ما جوانان و حامیان دکتر روحانی تا آخرین نفس نفس به نفس قدسی علامه حقوقدان و دنیادیده که مشی اعتدال جناب آیت الله هاشمی را پیش گرفتند خواهیم داد.
  خبرنگاران متعهد حقوقدانان وکلا قضات دانشجویان اساتید دانشگاه سختی کشیده ها هزینه داده ها ملت مظلوم به کنار گذاشته شده ها خاموش شدگان این بار نوبت ماست که دست به دست هم دهیم و در فعالیتها بعنوان خادم ملت و کشور و انسانیت شرکت کنیم. انحصارگرایی تمام.
  مطمئنم که جناب روحانی و تیم منتخب ایشان درد ما را می دانند. می دانند با چه مشکلاتی روبرو بودیم اما آشکارا از وی و افکار مدبرانه او برای ایجاد دولت تدبیر و امید حمایت کردیم.
  ما برادر خواهیم ماند و از هرگفتمانی برای پیشرفت و سعادت بشری استتقبال خواهیم کرد. درود بر شهدای قهرمان سردشت درود بر آذربایجان درود بر ایران درود بر اسلام درود بر انسانیت

 5. ائلمان گفت:

  جوان پرس هم آخور دان ییر هم ناخوردان!
  تا زمانی که اصولگرایان بر تخت قدرت بودند این سایت یار و همراه بی چون و چرای آن ها باد!الان که یک شخص غیر اصولگرا (نزدیک به اصلاح طالبان) به عرصه ی قدرت وارد شده اند جوان پرس هم چون مار پوست انداخته و شده است اصلاح طلب گرا!سیاست دنیای کثیفی دارد!

  • ائلمان عزیز
   سایت جوان پرس یک رسانه است ورسانه وظیفه اش اطلاع رسانیست.
   ضمنا جوان پرس از دسترنج فعالیت کاریش می خورد که تلاش و فعالیت در این حوزه برای تو بسیار سخت می آید.
   البته ما نه اصولگرایم و نه اصلاح طلب.

 6. ستاری گفت:

  نتیجه انتخاب روحانی در شهر ارومیه که بزودی خبرش همه را شوکه خواهد کرد،
  استانداری محمد حضرت پور،
  شورای شهر آبادگران،
  شهرداری آزاد سخی دل

  نمیدونم چه باید گفت!

 7. افشار خدایی-مسؤول کمیته اقوام و مذاهب ستاد دکتر روحانی در آ.غ گفت:

  گلایه ی بعضی دوستان بی جاست ! در اینجا جا دارد که همه جوره از مدیریت سایت جوان پرس تشکر کنیم بابت تمام زحمات، و اینکه بی طرفانه اطلاع رسانی کردند !

 8. کمپین مردمی خواستار ابطال انتخابات چهارمین دوره شورای اسلامی شهر ارومیه
  تخلف و تقلب در انتخابات شورای شهر ارومیه
  http://ourmia.mihanblog.com
  بازشماری با حضور کاندیداها و مردم
  ابطال انتخابات وبرگزاری مجدد

 9. صداقت گفت:

  قبل از روز انتخابات این متن رو می نوشتی نه بعد از انتخابات و اون همه خوش خدمتی ات در 8 سال گذشته یادمون نرفته لطفا زود مسیر عوض نکن بگذار لااقل چند صباحی بگذره

  • اخوي صادقم
   اولا براي نوشتن اينگونه متن ها قبل و بعد فرق چنداني نمي كند.
   ضمنا بنده يك ژورناليستم و چه بسا در طول اين 8 سال نقاط قوت و مثبت دولت را انعكاس دادم ،البته همواره منتقد بوده ام و آرشيو و مطالب رسانه در خصوص زواياي پيدا و پنهان عملكرد دولت نهم و دهم سند بارزي بر اين ادعاست. هر چند مورد كم لطفي فراوان قرار گرفتيم و به حاشيه رانده شديم . به عنوان نمونه درخواست تغيير و ضعيت نشريه كوشا از هفته نامه به روزنامه به دليل انتقادات و مطالب تند بنده كه بيش از چندين تذكر گرفتم و شكايت ، هنوز در بايگاني وزارت خاك مي خورد و چه بسا در استان از بسياري از جلسات محروم شديم و بارها در اين خصوص انتقاد كرديم و البته و اگر عمري باقي بود و خدا كمكمان كرد و در اين حوزه ماندگار شديم ، مطمئن باشيد همين رسالت را دنبال خواهيم كرد و ربطي به مسير عوض كردن ندارد و در خدمت افكار عمومي خواهيم بود زيرا قبل از هر چيزي بنده يك روزنامه نگارم.

 10. پروردگارا
  گفته اند پناه بی پناهان تو هستی
  در این میدان ظلم که استاندار و فرماندار و شهردار این شهر و این سرزمین از قدرت خویش سوء استفاده می نمایند و نام شهرم و شهرت شهرم و عدالت شهرم را به سخره گرفته اند و مارا بدنام نموده اند سروری جز تو نداریم و از تو می خواهیم که یاریمان دهی و دست دشمنان را کوتاه نمایی و این متقلبین را به سزای اعمالشان برسانی و ما نیز در راه عدالت گام برداشته ایم و از تو مدد و استعانت می خواهیم تا در راه عدالت تو جهاد نماییم.
  باشد پرچم عدالت به برافراشتگی برافراشته شود و گامهای راستین به صداقت پیموده شوند.
  کمپین مردمی عدالت طلب خواستار ابطال انتخابات چهارمین دوره شورای اسلامی شهر ارومیه
  http://www.ourmia.mihanblog.com

 11. ahlt گفت:

  جل الخالق معروفی هم معتدل شده!!!! تادیروز اصولگرا وپاچه خوار احمدی نژاد وتیمش دراستان والان هم هوای اعتدال زده به سرش. معروفی جون هوای سواحل مدیترانه هم معتدل هست ها…

  • اخوی عزیز دوباره ممنونم باز اظهار تو شامل حال ما شد !!!

   بنده هيچ وقت نه اصولگرا بوده و نه اصلاح طلب . البته طرفدار آقاي هاشمي . پاچه خوار هيچ كس هم نيستيم .
   رسالتمان اطلاع رسانيست خوب و بد دولت را منعكس كرديم و اين روند را ادامه خواهيم داد .
   ضمنا تو زياد نگران نباش اينجا معتدل تر از سواحل مديترانه است ،
   پس اگه تو خيلي ناراحتي ، يه سري به اونجا بزن.

دیدگاه خود را به ما بگویید.