تاریخ انتشار :شنبه ۱۱ دی ۹۵.::. ساعت : ۹:۱۱ ب.ظ

   439 بازدید

رییس تیم جراحان دانش‌آموزان شین‌آبادی از عدم تزریق بودجه لازم برای جراحی این دانش‌آموزان ابراز تاسف کرد.
جوان پرس : رییس تیم جراحان دانش‌آموزان شین‌آبادی از عدم تزریق بودجه لازم برای جراحی این دانش‌آموزان ابراز تاسف کرد.

دکتر محمد جواد فاطمی، رئیس تیم جراحان دانش آموزان مدرسه شین آباد پیرانشهر به خبرگزاری “ایلنا” گفت: بر اساس آخرین توافقات صورت گرفته با مسئولان وزارت بهداشت و درمان کشور قرار بر این بود تا تجهزات تخصصی و لازم جهت انجام عمل های جراحی در بیمارستان حضرت فاطمه تهران فراهم شود که متاسفانه علی رغم پیگیریهای لازم هنوز این امکانات فراهم نشده است.

وی با اشاره به آخرین پیگیرهای صورت گرفته در خصوص تهیه تجهیزات لازم در بیمارستان حضرت فاطمه، اظهار داشت؛ هر چند دختران دانش آموز شین آبادی بصورت برنامه ریزی شده توسط تیم پزشکی معاینه می شوند اما قرار بر این بود که اگر امکانات و تجهیزات لازم جهت انجام عمل جراحی بر روی آنان در حداقل زمان ممکن فراهم نشود مقدمات اعزام آنها به خارج از کشور در دستور کار مسئولان قرار گیرد.
فاطمی در ادامه با ابراز تأسف از عدم تزریق بودجه کافی توسط وزارت بهداشت و درمان جهت انجام عمل های پیشرفته جراحی بر روی این دانش آموزان گفت: برای جراحی دانش‌آموزان حادثه‌دیده تجهزات پیشرفته ای لازم است تا آماده شود، ولی متاسفانه تاکنون خبری از بودجه‌ای که باید به این کار اختصاص می‌دادند و همچنین تجهیزات مورد نیاز برای جراحی نیست.
رییس تیم جراحان دانش‌آموزان شین‌آبادی در پاسخ به این سوال که بهتر است این دانش‌آموزان در ایران جراحی یا به خارج از کشور اعزام شوند، گفت: اگر تجهیزات عمل جراحی در داخل کشور تهیه شود، این دانش‌آموزان را توسط تیم جراحی داخلی و در بهترین شرایط جراحی خواهیم کرد.
مهرماه سالجاری دکتر فاطمی در اظهار نظری عنوان کرده بود که به نظر من دانش علمی کشور خودمان برای درمان بچه‌های شین آباد کافی است، اما به شرطی که امکانات و تجهیزات هم برای درمان کافی باشد؛ بنابرین فعلا نمی‌توانم؛ اظهار نظری درباره اعزام شدن و یا نشدن بچه‌ها به خارج از کشور داشته باشم.
ساعت 8 صبح روز چهارشنبه، 15 آذر 1391، یک کلاس درس مدرسه ابتدایی روستای شین آباد از توابع شهرستان مرزی پیرانشهر دچار آتش سوزی شد و از 37 نفر دانش آموزان آن 29 نفر دچار سوختگی شدند
Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 99971
دیدگاه خود را به ما بگویید.