تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۴ آذر ۹۶.::. ساعت : ۹:۰۱ ق.ظ

   218 بازدید

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: وزیر امور خارجه ترکیه در تماس تلفنی با ظریف تیراندازی به مرزبانان ایرانی در منطقه ماکو ابراز تاسف کرد.

جوان پرس : سخنگوی وزارت امور خارجه گفت:  وزیر امور خارجه ترکیه در تماس تلفنی با ظریف تیراندازی به مرزبانان ایرانی در منطقه ماکو  ابراز تاسف کرد.

 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه  گفت: در پی حادثه تیراندازی که عصر امروز در شمال منطقه مرزی ماکو رخ داد و به شهادت یک مرزبان و زخمی شدن چند تن دیگر انجامید، وزیر امور خارجه ترکیه در تماس تلفنی با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که اکنون در مسکو حضور دارد، ضمن اظهار همدردی و تسلیت به مناسبت شهادت یکی از مرزبانان کشورمان گفت که تروریست‌های پ ک ک عامل این حادثه بوده اند و مامورین ترکیه در حال پیگیری مسئله هستند و نتیجه را به اطلاع مقامات ایرانی خواهند رساند.  همچنین وزیر کشور ترکیه هم به سفیر جمهوری اسلامی در آنکارا اطمینان داد موضوع با جدیت در حال پیگیری است و نتیجه اعلام خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت علت دقیق حادثه توسط نیروهای ذیربط و نیز وزارت امور خارجه در دست بررسی و پیگیری است و  تعداد مجروحان این حادثه ۴ تن بود که توسط نیروهای ترکیه به بیمارستان قارص منتقل شده و تحت درمان قرار گرفتند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 109926
دیدگاه خود را به ما بگویید.