تاریخ انتشار :چهار شنبه 6 سپتامبر 17.::. ساعت : 8:45 ق.ظ

   141 بازدید

سرخوش
كشتي
رئیس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: اوراق کشتی قدیمی دریاچه ارومیه بار روانی برای مردم داشت.

جوان پرس : رئیس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: اوراق کشتی قدیمی دریاچه ارومیه بار روانی برای مردم داشت.

یکی از کشتی های قدیمی موجود در دریاچه که قبل از احداث پل میانگذر برای جابجایی مسافران از آن استفاده می شد، اوراق شد.
تصاویر اوراق این کشتی در شبکه های اجتماعی فعال در آذربایجان غربی بازتاب گسترده داشت.
فرهاد سرخوش رئیس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام اینکه ستاد احیای دریاچه ارومیه مخالف اوراق این کشتی بود، اظهار کرد: این کشتی طی مزایده ای در سال 1384 شمسی به وزارت نیرو واگذار شده بود و وزارت نیرو نیز در همان ایام موتور و قسمت هایی از این کشتی را انتقال داده بود.
وی ادامه داد: وزارت نیرو در سال 1394 شمسی مزایده ای برای فروش لاشه این کشتی برگزار کرده و یک شخص حقیقی نیز برنده مزایده شده بود و طی هفته گذشته نیز نسبت به اوراق کشتی اقدام کرد.
سرخوش با بیان اینکه ستاد احیای دریاچه ارومیه به محض اطلاع از اوراق این کشتی درصدد جلوگیری از اقدام وارد عمل شد، گفت: طی مکاتبه انجام شده با سازمان حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی تمامی تلاش خود را برای جلوگیری از اسقاط این کشتی به کار بردیم ولی اوراق کشتی توسط فرد برنده مزایده هیچ منع قانونی نداشت و کشتی اوراق شد.
رئیس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با انتقاد از اقدام وزارت نیرو در برگزاری مزایده برای فروش لاشه کشتی در نگین آبی آذربایجان، اظهار کرد: اسقاط این کشتی بار روانی برای مردم منطقه داشته است.
سرخوش با تاکید بر اینکه به احیای کامل دریاچه ارومیه بسیار امیدوار است، گفت: بازسازی این کشتی پس از احیای نگین آبی آذربایجان نقش بسزایی در جذب گردشگر می توانست ایفا کند.
وی با اعلام اینکه هم اکنون سه کشتی دیگر در دریاچه ارومیه وجود دارد، افزود: به هیچ وجه اجازه اسقاط کشتی های باقیمانده را نخواهیم داد.

Print Friendly
کدخبر : 107391
دیدگاه خود را به ما بگویید.