تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۰ اسفند ۹۶.::. ساعت : ۱۱:۳۰ ق.ظ

   182 بازدید

مدیر مرکز سلامت شهرداری ارومیه اعلام کرد: به منظور بهبود کیفیت زندگی شهروندان به ویژه در محله های کمتر برخوردار شهری، طرح غربالگری سلامت بصورت رایگان از سال 97 در سطح شهر ارومیه اجرا می شود.

جوان پرس : مدیر مرکز سلامت شهرداری ارومیه اعلام کرد: به منظور بهبود کیفیت زندگی شهروندان به ویژه در محله های کمتر برخوردار شهری، طرح غربالگری سلامت بصورت رایگان از سال 97 در سطح شهر ارومیه اجرا می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و بین الملل شهرداری ارومیه؛ ناصر رکاب، مدیر ارتباطات و بین الملل و مرکز سلامت شهرداری ارومیه با اعلام این خبر گفت: توجه ویژه به ارتقای سلامت شهروندان به ویژه اشخاص آسیب پذیر، ارزیابی خطرات سلامت شهروندان نیازمند در محلات محروم، ارتقای سلامت و رفاه اجتماعی شهروندان با تاکید بر پیشگیری از آسیب های اجتماعی در محله های شهری و به ویژه محروم و کمتر برخوردار اجرا می شود .

وی افزود: طرح غربالگری سلامت شهروندان با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در فرهنگسراهای شهرداری در سطح شهر اجرا می شود که طرح مذکور از فرهنگسرای حاجی پیرلو کلید می خورد .

رکاب با تاکید بر اینکه ارتقای سلامت شهروندان از اولویت های اصلی دست اندرکاران مدیریت شهری ارومیه است، بیان کرد: سلامت شهروندان و فرهنگ‌ سازی در این خصوص یک موضوع مهم و اساسی است که مورد توجه دست‌اندرکاران مدیریت شهری قرار دارد و اقدامات لازم برای ارتقای سطح فرهنگ به اجرا درمی آید.

وی یادآور شد: شهرها مانند یک موجود زنده هستند که ساختارشان روی ساکنانی که در خود جای داده‌اند و نیز رفتار ساکنانش بر ساختار آنها تاثیر متقابل دارد و در واقع میتوان گفت که ایجاد یک شهر خوب با شهروندان سالم امکان‌پذیر است.

مدیر مرکز سلامت شهرداری ارومیه با اشاره به راه اندازی مرکز سلامت شهرداری ارومیه در جهت بهبود و ارتقاء وضعیت سلامت شهروندان، بیان کرد: ایجاد مراکز جامع سلامت توسط شهرداری ارومیه گامی در جهت دسترسی سریع و آسان به مراکز بهداشتی و درمانی، کاهش هزینه های درمانی و آموزش مسایل بهداشتی و حل مشکلات پزشکی شهروندان است و این مهم با استفاده از ظرفیت‌های موجود در محله در جهت ارتقاء سلامت جامعه ایفای نقش می کند.

وی در ادامه با اشاره به ایجاد طرح اتوبوس سلامت محله محور در آینده نزدیک ، عنوان کرد: حضور این اتوبوس ها در محلات به خصوص در مناطق کمتر برخوردار شهری جهت سنجش سلامت شهروندان بسیار مفید و موثر خواهد بود.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 112568
دیدگاه خود را به ما بگویید.