تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۲ خرداد ۹۷.::. ساعت : ۸:۰۰ ب.ظ

   106 بازدید

 فیروز : ۵۶ هزار نفر در کتابخانه های استان عضو هستند که در مقایسه با سال ۹۵ از ۵ درصد کاهش برخورداریم.

جوان پرس : علی فیروز مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی در جمع خبرنگاران گفت : در حال حاضر ۷۰ باب کتابخانه مجهز از جمله ۳۶ کتابخانه مشارکتی و ۱۱ کتابخانه روستایی در سطح فعالیت می کنند. ۴ کتابخانه سال گذشته راه اندازی شد و علیرغم مشکل کمبود اعتبارات ساخت ۲۵ باب کتابخانه در استان به تصویب رسید که موافقتنامه ۱۳ مورد آن با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اجرایی شد.

وی افزود : کتابخانه دهخدا در میاندوآب، ابن سینا در سردشت و یک باب کتابخانه در ارومیه به دلیل فرسودگی در اولویت بازسازی هستند، لذا اعتبار یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومانی که برای احداث ۱۳ کتابخانه تخصیص یافته بخشی از آن به این مورد هدایت می شود.

 فیروز ادامه داد : بر اساس نامه وزیر ارشاد به استانداران سراسر کشور مقرر شده در شهرهای فاقد کتابخانه، کتابخانه احداث شود، در همین راستا ۱۱ باب کتابخانه در شهرهای خلیفان، سرو،زرآباد، سیلوانا، ربط،گردکشانه،نازک علیا، نوشین شهر و نالوس احداث می شود.

وی تاکید کرد : ۵۶ هزار نفر در کتابخانه های استان عضو هستند که در مقایسه با سال ۹۵ از ۵ درصد کاهش برخورداریم. دلیل اصلی این کاهش هم تعطیلی ۴ باب کتابخانه استان در سال گذشته به دلیل فرسودگی بود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی خاطرنشان ساخت : به منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی به عنوان یکی از برنامه های جانبی این اداره کل، سال گذشته ۶۷۷ نشست کتابخوانی، ۴۳۷ نمایشگاه کتاب، ۵۳۳ کارگاه قصه گویی، ۷۶۰ جلسه مطالعاتی، یک هزار و ۵۹۹ برنامه ترویجی، ۲۵۷ برنامه مناسبتی و ۱۱۴ برنامه خلاقانه و کارگاههای نویسندگی اجرا و برگزار شده است.

 فیروز بیان کرد : یکی از راهکارهای اصلی برای ترویج جامعه به کتابخوانی، اصلاح نظام آموزشی به منظور ترغیب کودکان و دانش آموزان به کتابخوانی است.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 114863
دیدگاه خود را به ما بگویید.