تاریخ انتشار :شنبه 4 آگوست 12.::. ساعت : 2:06 ب.ظ

   433 بازدید

shahrdari urmie1

واکنش ها 24 ساعت بعد شروع می شود،اول ذوالفقار ،دوم راوی نیوز/امامیان نویسنده اکثر مقالات و یادداشت های سیاسی است که در بر دارنده نقدهای شدید و کوبنده بر علیه ادارات ضعیف و مدیران ضعیف تر است

سجاد کریمی،پایگاه خبری تحلیلی جوان/ در عصر روز سه شنبه که می شود گفت از بدترین روزهای زندگی ام بود شاهد حرکاتی زشت از سوی برخی افراد شدم که بنا به مسائلی در این حوزه ورود نکردم و اخبار این حادثه غم انگیز را منتشر نکردم. (هر دلیلی که می خواهید فرض کنید اما یقین کنید مصلحت اندیشی و ترس و یا تهدید برای عدم انتشار نبوده و دلایل دیگری دارد که اگر نیاز شد در همین پایگاه خبری منتشر می شود.). این نوشته نه قصد قضاوت و نه قصد طرفداری از گروه خاصی را دارد بلکه اتفاقات افتاده را مانند یک پازل کنار هم چیده و قضاوت را به خواننده واگذار می کند.

واکنش ها 24 ساعت بعد شروع می شود/اول ذوالفقار ،دوم راوی نیوز

بعد از گذشت 24 ساعت ازحادثه تلخ که در طبقه همکف ساختمان شهرداری ارومیه و حیاط آن رخ داد پایگاه خبری ذوالفقار اولین واکنش را به این اتفاق نشان داد ( شما می توانید برای دیدن این خبر اینجا کلیک کنید ) و در پی انتشار این خبر از سوی احمد نقی زاده این پایگاه خبری راوی نیوز بود که برعکس آنچه که فکر می شد در واکنش به این اتفاق تنها مصاحبه ای با طرف دعوا انجام داد و بدون هیچ گونه تحلیل و واکنش خاص و پیگیری علت ماجرا از دیگر نفرات حاضر سعی کرد این رویداد را  عادی جلوه نماید و به راحتی از پیش آن بگذرد و به نوعی ماجرا را فیصله یافته بداند. ( شما می توانید برای دیدن این خبر اینجا کلیک کنید )

معروفی و آقایی پر سکوت را بهتر از نوشتن دانستند

اما در این میان از دیگر شاهدان عینی ماجرا که به راحتی از کنار آن بنا به مصلحت های شخصی و یا سیاسی!  گذشتند جالب توجه می نمود،محمد آقایی پر و عبدالسلام معروفی بودند. دو روزنامه نگار با سابقه که بنده تلفنی نیز با آقای معروفی در این باب صحبت کردم گفتند منتظرند مضروب از تهران بازگردند تا از نزدیک با ایشان صحبت کرده و بعدا دست به قلم شوم و آقایی پر هم بعد از 3 روز تنها بدون اشاره به اصل ماجرا از این اتفاق با نام یک حادثه تلخ یاد کرد و ازکنار آن گذشت. البته میثم محمدی سردبیر جوان هفته نامه تلاش نیز که سایتی و وبلاگی ندارد و فقط در هفته نامه قلم می زند نیز از شاهدان عینی ماجرا بود که منتظریم ببینیم چه واکنشی برای این ماجرا نشان خواهد داد.

البته اینکه ایشان (معروفی و آقایی پر) چرا دست به قلم نشدند ، به نظر نگارنده عدم مقبولیت مضروب به عنوان خبرنگار از نظر این دو بزرگوار بود چرا که یقینا اگر ایشان این تلقی را داشتند که امامیان در جرگه خبرنگاران محسوب می شود و این زد و خورد  به حیطه خبرنگاری مربوط می شود را بیشتر از اینها بازتاب می دادند و یک نزاع شخصی فرض نمی کردند. اینکه چرا امامیان به عنوان خبرنگار در بین عده ای محسوب و در بین عده ای دیگر محسوب نمی شود بحث جداگانه ای دارد که در این یادداشت به آن اشاره نمی کنیم.

آیا عملکرد فرنودفر در این ماجرا مطلوب بود؟

از دیگر شاهدان عینی ماجرا که خود را از منتقدان سرسخت طیف های خاص می داند رسول فرنودفر است . وی که مشاور استاندار و مدیر پایگاه خبری عصر امید است با گذشت بیش از 5 روز از حادثه پا روی اعتقادات سیاسی خود گذاشته و این دفعه در سکوت کامل خبری سعی کرد از این اتفاق چشم پوشی کند و تنها در عالم واقعیت پیگیر این ماجرا از محمد امامیان باشد. حال چه عللی باعث توقف وی در بازنشر مطلب احمد نقی زاده یا انتشار مطلبی تولیدی از مدیر این پایگاه در پایگاه خبری عصر امید شده را خدا داند و یکی دو تا از بندگانش! گفتنی است فرنودفر در چند ماه گذشته مطالب تند زیادی را نسبت به جریان آقایان خاص که رقیب جریان استانداری فعلی هستند  وارد کرده بود . برای نمونه اینجا کلیک کنید (به پیشنهاد یک خبرنگار یک جمله از این متن حذف شد)

آینانیوز و عدم پوشش این خبر (پی نوشت برای این مطلب در انتهای خبر موجود است)

از دیگر خبرنگارانی که در این چند سال حاشیه های پررنگ تر از متنی را با خود همراه داشت نیز ترجیح داد تا سکوت را سرلوحه کار خود قرار دهد. حامد عطایی مدیر مسئول سایت آینانیوز که در اخرین مطلب وبلاگش چاووش نیز به دلایل ننوشتن در این مواقع اشاره داشته (شاید بنویسم، شایدهم نه!)  و شاید این نکته که قرابت نزدیکی به واسطه عمویش اسلام عطایی با آقای دین پرست دارد باعث شده واکنش خاصی به این رویداد نشان ندهد. شاید اگر به جای محمد امامیان و حاج صادق دین پرست شخص دیگری طرف ماجرا بود واکنش ها تا یک ماه دیگر هم ادامه داشت .(به پیشنهاد یک خبرنگار یک جمله از این متن حذف شد)

خدا را چه دیدی شاید اصلا این اتفاق هم افتاد؟! 

اما بعد از بازگشت محمد امامیان از تهران در روز پنجشنبه وی که صاحب وبلاگی با نام سایبرین است به مطالبی در وبلاگش اشاره کرده که نشر هرکدام از آنها در آینده نزدیک می تواند فضای جدیدی از سیاست را در شهر و حتی استان ایجاد نماید.( شما می توانید برای دیدن این خبر اینجا کلیک کنید )

محمد امامیان کیست؟

محمد امامیان که بیش از چند ماه است در هفته نامه ارومیه کار می کند تقریبا نویسنده اکثر مقالات و یادداشت های سیاسی است که در بر دارنده نقدهای شدید و کوبنده بر علیه ادارات ضعیف و مدیران ضعیف تر است. امامیان چند ماه است کارمند قراردادی فرمانداری شده است و قبلا نیز نیروی شرکتی این اداره و قبل تر نیز دهیاری یکی از روستاها را در کارنامه خود دارد و نزدیکی وی به استاندار آذربایجان غربی از راه نویسندگی در نشریه منتسب به نزدیکان وی باعث شده این مطلب از دید برخی گران بیاید و تحمل این نزدیکی را نکنند.

البته نگارنده این یادداشت ، خیلی از مواضع تند وی را در کارهای سیاسی و یا رفتارهای سیاسی برخلاف دوست نزدیک امامیان یعنی جناب آقای … اصلا قبول ندارم و گاها در نقطه مقابل هم قرار می گیریم ولی اینکه بعد از اتفاق رخ داده مطلبی نیز ننویسم برایم دردآور بوده است. لذا سعی کردم بدون طرفداری از نفر خاص و صرفا آشنایی مخاطبان با موضع گیری شاهدان عینی و خبرنگاران فضای مجازی و مکتوب ارومیه را آشنا کنم.

آرزوی نگارنده

هرآنچه که آینده این اتفاق واقعا تلخ را به شیرینی مبدل کند آرزوی نگارنده است و امیدوارم دیگر از این اتفاقات در استان و شهر ارومیه رخ ندهد . در پایان برای همه عزیزان نام برده شده در این نوشته آرزوی توفیق روزافزون از درگاه ایزد منان را دارم و امیدوارم در پناه حق تعالی توفیق کسب معرفت الله و دوری از حاشیه های زود گذر را داشته باشیم که همه ما رفتنی هستیم و آنچه ماندنی است فقط و فقط خوبی هاست.

پی نوشت

در انتشار این خبر چون تحلیل ماجرا از دیدگاه نگارنده بوده قضاوتهایی نیز از نحوه عملکرد مدیران سایتها و علل انتشار یا عدم انتشار خبر را داشته ام . یکی از دوستان بنده که با آقای عطایی نیز دوستی دارند در تماسی تلفنی ابراز کردند که ظاهرا در یکی از این قضاوتهایم که مربوط به مدیر سایت آینانیوز می باشد اشتباهی در قضاوتم رخ داده که بهتر است این قضاوت را تصحیح کنم. بنده نیز حسب وظیفه و به خاطر عدم تضییع حقوق آقای عطایی و شنیدن واقعیت از زبان خودشان برای ایشان از طریق پیامک مطالبی مطرح نمودم که وی نیز نظرات خود را در این باره ابراز نمود و دقیقا برای اطلاع مخاطبان عزیز این مطالب منتشر می شود.(متن این پیامکها به شرح زیر است) 

اول:علی رغم همه احترامی که به آقای دین پرست دارم[قائلم] اما باید بگویم آینانیوز وابسته به ایشان نیست لطفا اصلاح بفرمایید.

دوم: درست گفتید اگر هرکدام از طرفین دعوا خبرنگار بودند بنده حتما واکنش نشان می دادم اما درست یا غلط، چنین اعتقادی ندارم.[در مورد خبرنگار بودن طرفین] در این رابطه جایگاه هیچکدام از طرفین برایم تفاوت و تاثیری ندارد.

سوم: مطلب وبلاگم[شاید بنویسم…] هیچ ارتباطی با موضوعی که نوشته اید ندارد و برداشت شما غلط است.

به سبب تجربه تلخی که در گذشته داشتم و توصیه برخی بزرگان تلاش کردم در آستانه روز خبرنگار و جشنواره مطبوعات زبان دربکشم و مطالب حساسیت زا ننویسم تا به وقتش.

Print Friendly
کدخبر : 6822
6 دیدگاه

 1. آقايي says:

  سلام
  صرف نظر از هر دليل براي اين اتفاق ، نفس كار بسيار زشت و ناپسند است و ريشه در عمق ناهنجاري هاي سياسي اين شهر دارد كه خروجي اين ناهنجاريها هر از گاهي رخ نموده و نتيجه نامطلوب فعلي را رقم زده است
  مطلب حقير با پيام روشني برخواسته از اين اتفاق تهيه و تنظيم شده است كه با اندكي تامل خواننده قابل دريافت است
  با اين حال پرداختن شما به اين موضوع و تحليل جزئيات آن درخور توجه است و برخي تحليل ها نيز قريب به واقعيت است

 2. با سلام ما شما را لينك نموده ايم اگر شما تمايل نداريد ما يكي از پر بازديدترين وبلاگ هاي تكاب را لينك بزنيد شما را از قسمت تبادل لينك خودمان حذف كنيم وب سايت ما در ستاد ساماندهي وب سايت ها نيز ثبت شده است

 3. رضا تقی زاده says:

  چند روز یکه در این خانه تن مهمانی با ادب باش که خاصیت مهمان ادب است

 4. del says:

  آخه امامیان هم خبرنگاره؟

  ایشون که معتقدند خبرنگار… بگذریم…

دیدگاه خود را به ما بگویید.