تاریخ انتشار :جمعه 1 سپتامبر 17.::. ساعت : 10:26 ب.ظ

   193 بازدید

داورزنی
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان کشور از اختصاص ۱۴ هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده به ورزش و جوانان استان ها در سطح کشور خبر داد.

جوان پرس : معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان کشور از اختصاص ۱۴ هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده به ورزش و جوانان استان ها در سطح کشور خبر داد.

محمدرضا داورزنی در نشست با اصحاب رسانه در سالن اجتماعات فرمانداری مهاباد گفت: از محل اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده 14 هزار میلیارد ریال  به حوزه ورزش و جوانان، زیر ساخت ها و پروژه های نیمه تمام استان، ورزش زنان، ورزش های روستایی، سمن ها، ورزش همگانی و ورزش جانبازان و معلولان اختصاص خواهد یافت و اولویت با پروژه هایی است که درصد پیشرفت فیزیکی آنها بالاست.
داورزنی ادامه داد: یکی از مباحث مهم در حوزه وزارت ورزش، ضرورت قانونمند کردن نظام جامعه باشگاه ‌داری  است که این حوزه بخشودگی مالیاتی، اعطای تسهیلات دولتی، واگذاری پروژه های نیمه تمام و یا تمام شده به بخش خصوصی را شامل می شود.
معاون وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: دفتر فنی وزارت ورزش مجددا احیا شده و وظیفه این واحد پیگیری پروژه ها و فعالیت های عمرانی ورزشی است. که همین راستا شهرستان مهاباد نیز در اولویت خواهد بود تا پروژه‌های نیمه تمام ورزشی در این شهرستان نیز زودتر به اتمام برسد.
داورزنی افزود: در راستای نظام جامع باشگاه داری حمایت خرده کارگاههای صنعتی به عنوان حامی مالی در دست بررسی است که این امر می‌تواند در شهرستانها مفید واقع شود.
وی ضمن  اعلام حمایت از تیم والیبال مقاومت فرمانداری مهاباد گفت:  والیبال قطب اجتماعی شهرستان مهاباد است و همچنین پیگیری های لازم در خصوص تیم فوتبال و بسکتبال این شهرستان نیز انجام خواهد گرفت.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای  همچنین در جلسه شورای اداری ضمن تبریک قهرمانی ورزشکاران مهابادی در میادین جهانی گفت: مهاباد نگین سبز ورزش منطقه است و نمونه بارز آن قهرمانی تیم بسکتبال دانشجویان در مسابقات المپیاد دانشجویان جهان  برای نخستین بار در تاریخ والیبال ایران  به کاپیتانی  ورزشکار جوان مهابادی، فرهاد پیروت پور است.
داورزنی ادامه داد: تلاش ها در راستای توسعه ورزش قهرمانی و رفع مشکلات ورزشکاران و هیئت های ورزشی استان و شهرستان انجام خواهند گرفت.
در ادامه قرنی مصطفی پور رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان مهاباد ضمن ارائه گزارش و عملکرد اداره ورزش این شهرستان اظهار داشت:  در مهاباد 34 هیئت ورزش برپا شده و 18 ورزشکار مهابادی در تیم های ملی عضویت دارند، با این وجود کمبود سرانه فضای ورزشی در مهاباد، این شهرستان را در رتبه 14 میانگین سرانه فضای ورزشی استان قرار داده است.
وی افزود: سرانه فضای ورزشی در شهرستان مهاباد 50 سانتی متری است که 39 سانتی متر به فضای روباز و 11 سانتی متر به فضای سرپوشیده اختصاص دارد و تجهیز خانه های ورزش روستایی و ایجاد اماکن سرپوشیده از اولویت‌های این شهرستان است.

Print Friendly
کدخبر : 107217
دیدگاه خود را به ما بگویید.