تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۷ مرداد ۹۷.::. ساعت : ۸:۳۳ ق.ظ

   64 بازدید

نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی از اختصاص حدود 20 میلیارد تومان اعتبار به توسعه زیر ساختهای حمل و نقل و اصلاح نقاط حادثه خیز شهرستان مهاباد خبرداد.

جوان پرس : نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی از اختصاص حدود ۲۰ میلیارد تومان اعتبار به توسعه زیر ساختهای حمل و نقل و اصلاح نقاط حادثه خیز شهرستان مهاباد خبرداد.

جلال محمودزاده گفت: در سفر معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور به استان آذربایجان غربی حدود به ۲۰ میلیارد تومان اعتبار به توسعه زیر ساختهای حمل و نقل و اصلاح نقاط حادثه خیز شهرستان مهاباد اختصاص یافت.

وی افزود: درسفر معاون وزیر راه وشهرسازی برای توسعه راه های این شهرستان از قبیل احداث پل غیر همسطح در سه راهی ترشکان با اعتبار نزدیک به ۶ میلیارد تومان ، ادامه کریدور شمال غرب کشور از سه راهی ترشکان به سمت مهاباد، ساخت ۳۴ کیلومتر راه روستایی جدید، احداث زیرگذر سه راهی دریاس به مهاباد، ادامه ساخت بزرگراه مهاباد به ارومیه و همچنین راه مهاباد به سردشت با اعتباری حدود ۲۰ میلیارد تومان به تصویب رسید.

محمودزاده گفت: یکی از طرحهایی که در این سفرمورد بررسی قرار گرفت روند احداث کریدور جاده ای شمال غرب به غرب کشور بود. این کریدور در حال حاضر از پیشرفت ۴۵ درصدی برخوردار است و در کل درآذربایجان غربی این طرح با ۱۳۰ کیلومتر ساخت پیشرفت ۵۵ درصدی دارد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد نیز اظهار داشت: بالغ بر ۴۵۰ هزار نفر از امالن دیدنی و گردشگری شهرستان مهاباد بازدید کرده اند و همین امر باعث شد تا مهاباد به یکی از اصلی ترین نقاط گردشگری استان شناخته شود.

شجاعی تاکید کرد: ضرورت دارد تا در خصوص راه های مواصلاتی و محورهای اصلی شهرستان مهاباد دقت نظر بیشتری ارائه شود که در توسعه شهرستان و اقتصاد گردشگری نقش به سزایی خواهد داشت/کردپرس

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 116420
دیدگاه خود را به ما بگویید.