تاریخ انتشار :شنبه ۱۵ مهر ۹۶.::. ساعت : ۸:۳۲ ب.ظ

   165 بازدید

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی از اختصاص بالغ بر 2800 میلیون ریال اعتبار برای ساماندهی و حفاظت تپه تاریخی حسنلو نقده خبر داد .

جوان پرس : مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی از اختصاص بالغ بر 2800 میلیون ریال اعتبار برای ساماندهی و حفاظت تپه تاریخی حسنلو نقده خبر داد .

جلیل جباری درجریان بازدید از تپه تاریخی حسنلو نقده با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران گفت : با برنامه ریزی های انجام شده در  اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی درسال 1396 توانسته ایم با بکارگیری پیمانکاران متخصص ؛ بخش عمده ای از اقدامات مرمتی و حفاظتی را در این تپه انجام دهیم .

او توضیح داد: آوار برداری و ساماندهی فضاهای معماری آثار تاریخی موجود در تپه حسنلو از اصلی ترین اهداف پایگاه در سال جاری بود که بیش از 90 درصد برنامه ها محقق شده است .

جباری با اشاره به میزان بازدید از تپه تاریخی حسنلو عنوان کرد : در شش ماهه اول سال جاری تعداد   2229  نفر گردشگر از این تپه تاریخی بازدید کرده اند که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته  7 درصد افزایش نشان می دهد .

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 108257
دیدگاه خود را به ما بگویید.