تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۰ مرداد ۹۵.::. ساعت : ۶:۲۸ ب.ظ

   479 بازدید

محمودزاده : اگر بخواهیم مرغداران درکشور ورشکسته نشوند و این قشر زحمتکش جوابگویی تسهیلاتی که از بانک ها اخذکردند باشند.
جوان پرس : عضو هیئت رییسه کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه صادرات مرغ ،گوشت ، شیر در دستور کار قرار بگیرد ، گفت:نرخ مرغ باید با درنظرگرفتن هزینه تولید و سود عادلانه برای مرغدار تعیین شود.
جلال محمود زاده درگفت و گو با خانه ملت درباره صادرات بهینه مرغ ،گفت:صادرات مرغ و کالاهای کشاورزی می تواند برای اقتصاد دامدار ،مرغدار و کشاورز مثمرثمر باشد و این درحالی است که ما می توانیم با مشوق های صادراتی این مهم را عملیاتی  کنیم.

نماینده  مردم مهاباد درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما می توانیم  با پرداخت یارانه به صادرکننده های محصولات دامی شرایط بهینه فروش محصولات را با نرخ  مناسب مهیا کنیم ، تصریح کرد: باید بسترهای صادرات مرغ  را  برای صادرکنندکان  با مشوق های صادراتی مهیا کنیم.

وی،ادامه داد:با ارزانی مرغ نه تنها مرغدار متضرر شده است؛بلکه بسیاری  از مرغداری ها نیز در این راستا ورشکسته شدند.

ارائه مرغ در بازارهای عرضه مستقیم دست دلالان را دراین عرصه قطع می کند 

محمودزاده  با بیان اینکه ارزانی مرغ  بسیاری از مرغداران را از چرخه تولید خارج کرد،یادآورشد:نباید نرخی برای خرید مرغ  از مرغدار  درنظر گرفته شود که جوابگویی هزینه تولید و سود مناسب برای مرغدار نباشد.

وی تصریح کرد:اگر بخواهیم  مرغداران درکشور  ورشکسته نشوند و این قشر زحمتکش جوابگویی تسهیلاتی که از بانک ها  اخذکردند باشند،باید نرخی برای مرغ تعیین شود که علاوه بر پوشش هزینه های تولید،سودمناسبی را نیز  نصیب مرغدار بکند.

 وی  با بیان اینکه  بازار مرغ نیازمند ایجاد بازارهای عرضه مستقیم است،افزود:ارائه مستقیم مرغ در بازار توسط بازارهای عرضه مستقیم  بدیهی است که دست دلالان را در این عرصه قطع  می کند،بنابراین دراین راستا علاوه بر مرغدار تولیدکننده هم می تواند با نرخ مناسبی  محصول را خریداری کند.

عضو هیئت رییسه کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه صادرات مرغ،گوشت،شیر باید در دستورکار قراربگیرد، یادآورشد:باید با مشوق های صادراتی و با عواملی همچون ارائه یارانه محصولات کشاورزی را به سمت  صادرات رهنمون کرد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 93644
دیدگاه خود را به ما بگویید.