تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۷ دی ۹۶.::. ساعت : ۶:۰۰ ب.ظ

   173 بازدید

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی گفت: از زمان وقوع زلزله در استان کرمانشاه تاکنون ۲۰۰ کامیون شامل کمک های مردمی از استان به مناطق زلزله زده ارسال شده است.

جوان پرس : مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی گفت: از زمان وقوع زلزله در استان کرمانشاه تاکنون ۲۰۰ کامیون شامل کمک های مردمی از استان به مناطق زلزله زده ارسال شده است.

امیرعباس جعفری در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان در گزارشی از کمک های استان به زلزله زدگان استان کرمانشاه اظهارداشت: در این حادثه نیز از نخستین ساعات وقوع زلزله تیم ها و اکیپ های امداد ونجات با تجهیزات و ماشین آلات وکمک های مردمی به منطقه اعزام شدند.

وی با اشاره به ارسال کمک های مردمی توسط جمعیت هلال احمراستان ، شهرداری ارومیه و دستگاههای اجرایی استان به حادثه دیدگان زلزله کرمانشاه افزود: بیش از ۲۰۰ کامیون شامل کمک های مردمی جمع آوری شده از سطح استان شامل اقلام زیستی، پتو، چادر و موکت و لباس به میزان ۸۰۰ تن به ارزش ۲۲۰ میلیارد ریال به شهرستان دالاهو در استان کرمانشاه ارسال شد.

جعفری ارسال کمک های جمع آوری شده از ۸۷ پایگاه جمعیت هلال احمر در شهرهای استان به ارزش یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال، اعزام ۵ دستگاه آمبولانس فوریت های پزشکی به همراه کادر درمانی، اعزام ۲۱ دستگاه خودرو و آمبولانس و بالگرد جمعیت هلال احمر، ارسال کمک های جمع آوری شده توسط شهرداری ارومیه به میزان ۴۱ دستگاه کامیون و کمک های کمیته امداد و امام خمینی(ره) استان شامل ۱۸۰ کامیون به ارزش ۳۷ میلیارد ریال را از جمله اقدامات انجام گرفته توسط دستگاههای عضو شورای مدیریت بحران در زلزله کرمانشاه اعلام کرد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان غربی در ادامه با اشاره به روند برنامه ریزی برای آمادگی دستگاهها در اجرای ماموریت های خود در زلزله احتمالی تهران گفت : پس از وقوع زلزله ۵ و ۲ دهم ریشتری تهران، شورای مدیریت بحران کشور برای کنترل و مدیریت حادثه و امداد و نجات در زلزله پایتخت ، تهران را منطقه بندی کرده و هریک از استانها را به عنوان استان معین آن منطقه معرفی کرده است که برابر اعلام وزارت کشور و سازمان مدیریت بحران کشور ، آذربایجان غربی مسئول ستاد امداد و نجات و بازسازی منطقه ۱۱ تهران انتخاب شده است.

وی با بیان اینکه منطقه ۱۱ تهران در محدوده مرکزی تهران شامل ۴ ناحیه و ۱۹ محله است که در حدود ۲۸۰ هزار نفر جمعیت در آن منطقه سکونت دارند عنوان کرد: در روزهای آتی تمامی اقدامات لارم برای تکمیلی برای جمع بندی امکانات و تجهیزات امدادی در استان، شرح وظایف هریک از دستگاهها در زمان وقوع حادثه و محل استقرار واحدهای اعزامی در این منطقه از تهران با هماهنگی سازمان مدیریت بحران کشور انجام می شود.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 110855
دیدگاه خود را به ما بگویید.