تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ۹۱.::. ساعت : ۷:۱۶ ب.ظ

   1060 بازدید

خوش رقصی رژیم لاییک آذربایجان برای آن است که اتحادیه اروپایی آنها را به عضویت بپذیرد، اما ابله کسی است که از تاریخ درس نگیرد
به دنبال تصميم وقيحانه ي دولت جمهوري آذربايجان در اقدام به برگزاري مسابقه ي آواز خواني يوروويژن و رژه هم جنس گرايان در اين مراسم، دانشجويان استان آذربايجان شرقي جهت اعتراض به اين اقدام در مقابل كنسول گري جمهوري آذربايجان امروز سه شنبه به اعتراض و تحصن خواهند پرداخت.
مسئول بسيج دانشگاه شهيد مدني آذربايجان در مورد برگزاري مسابقه ي آواز خواني يوروويژن و برگزاري رژه هم جنس بازان در باكو به خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»، گفت: ما دانشجويان تصميم گرفته‌ايم براي اعتراض به اين اقدام و اقدامات گذشته اين دولت تجمعي را در مقابل كنسول گري جمهوري آذربايجان برگزار كنيم.
سجاد اكتسابي با یادآوری اقدمات اخير دولت آذربايجان در ايجاد خفگان بر جامعه شيعي جمهوري آذربايجان و از بين بردن تدريجي مظاهر اسلامي در اين كشور به مقابله با برگزاري مراسم سوگواري و عزاداري اباعبدالله الحسين(ع)، ممنوعيت پخش اذان در مساجد، ممنوعيت فروش كتاب هاي ديني، ممنوعيت حضور زنان محجبه در مدارس و دانشگاه ها و قانوني بودن تخريب مساجد اشاره کرد و گفت: در كشوري كه به عنوان دومين كشور شيعه شناخته مي شود و همچنين حزن انگيزترين اقدام اخير دولت باكو در تشويش اذهان مسلمانان در پي اقدام به برگزاري مسابقه ي آواز خواني يوروويژن و همزمان با آن، برگزاري رژه همجنس بازان، ديگر جاي هيچ گونه ابهامي در ضد دين بودن و صهيونيستي بودن دولت حاكم بر باكو وجود ندارد.
این فعال دانشجویی تاکید کرد: لذا ما دانشجويان تصميم گرفته ايم براي اعتراض به اين اقدام و اقدامات گذ شته اين دولت تجمعي را در مقابل كنسول گري جمهوري آذربايجان برگزار كنيم تا انزجار خود را از اين اقدام سخيف نشان بدهيم.
گفتنی است روز گذشته دانشجویان دانشگاه‌های شمال‌غرب کشور در بیانیه ای از رفتارهای ضداسلامی دولت آذربایجان به شدت انتقاد کردند.
جوامع اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های تبریز، ارومیه، محقق اردبیلی، سهند، زنجان تاکید کردند: خوش رقصی رژیم لاییک آذربایجان برای آن است که اتحادیه اروپایی آنها را به عضویت بپذیرد، اما ابله کسی است که از تاریخ درس نگیرد، دولت ترکیه با همه امتیازاتی که به اروپا داده، هنوز نتوانسته و نخواهد نتوانست، به عضویت اتحادیه اروپایی درآید؛ رژیم آذربایجان هم که ملت آن برخلاف دولتش که ضددین است، مردمی متدین هستند و خواهان عضویت در اتحادیه اروپایی نیستند. اعضای اتحادیه اروپایی هم که باشگاهی است از ملل مسیحی، اجازه ورود یک کشور اسلامی را به درون اتحادیه نخواهند داد.
متن بیانیه به این شرح است:
مردم آذربایجان از دیرباز، عاشقان و شیعیان ائمه اطهار بوده و هستند. آذربایجانی‌ها، عشق و ارادت به ائمه اطهار را مایه مباهات خود دانسته و عزاداری برای سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین، یکی از جلوه‌های این ارادت است.
رژیم لائیک آذربایجان تاسوعا و عاشورای پارسال از برگزاری مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین جلوگیری نمود تا به خیال خام خود مانع از تجلی ارادت و علاقه مردم آذربایجان نسبت به شعائر دینی گردد.
دولت این کشور سعی دارد تا با ممانعت از برگزاری مراسم‌های مذهبی شیعی در آذربایجان، در اذهان مردم دنیا اینگونه جلوه دهد که ملت آذربایجان از مذهب بریده است، این عمل مرتجعانه رژیم لائیک سودی نخواهد بخشید، چراکه ملت آذربایجان ملتی غیور بوده و همواره در برابر ستم‌ها و تعدی‌ها ایستادگی کرده و خواهد ایستاد.
رژیم لائیک قصد دارد تا با برگزاری، برنامه‌هایی که ضدیت با دین دارد و نیز ممانعت از برگزاری مراسم‌های مذهبی در آذربایجان، اولاً بافت مذهبی، فرهنگ این کشور را بر هم زند ثانیاً برای دنیای غرب و سردمداران آن خوش رقصی نماید.
برگزاری برنامه یورو ویژن که هنوز شروع نشده با ظلم و تعدی به مردم همراه بوده است و عده‌ای به زور مجبور شده‌اند خانه و کاشانه خود را ترک کنند، اوج ددمنشی رژیم آذربایجان را می‌رساند که سعی دارد به هر نحو ممکن نوکری خود را نسبت به فرهنگ غربی و دولت‌های غربی آشکار کند.
نکته جالب پیرامون این قضیه فراموش شدن بحث قره باغ است، قره باغی که طی چندین سال اخیر مهمترین دغدغه رژیم آذربایجان به ادعای رژیم بوده است، در کمیته برگزاری یورو ویژن، شش وزیر و همسر رییس جمهور عضویت دارند که نشان از اهمیت موضوع برای رژیم لاییک است و نیز اینکه حتی نسبت به قره باغ و 20درصد از خاک کشورشان این قدر حساسیت نشان نداده‌اند و جالب‌تر از اینها، ابراز خرسندی ارامنه، غربی‌ها و از همه بدتر رژیم صهیونیستی پیرامون برگزاری یورو ویژن در کشور آذربایجان است.
خوش رقصی رژیم لاییک آذربایجان برای آن است که اتحادیه اروپایی آنها را به عضویت بپذیرد، اما ابله کسی است که از تاریخ درس نگیرد، دولت ترکیه با همه امتیازاتی که به اروپا داده، هنوز نتوانسته و نخواهد نتوانست، به عضویت اتحادیه اروپایی درآید؛ رژیم آذربایجان هم که ملت آن برخلاف دولتش که ضددین است، مردمی متدین هستند و خواهان عضویت در اتحادیه اروپایی نیستند. اعضای اتحادیه اروپایی هم که باشگاهی است از ملل مسیحی، اجازه ورود یک کشور اسلامی را به درون اتحادیه نخواهند داد.
ملت غیور آذربایجان با الگوگیری از مردم بحرین و دیگر کشورهای اسلامی و پیروی از مکتب حضرت سیدالشهدا که خود شیفتگان مرام و مسلکش هستند باید به میدان بیایند و عمر دولت طاغوت را به پایان برسانند، ملت آذربایجان با الگوگیری از هم میهنان دیروز خود “ایرانیان” باید حرکت خود را در اسلامی کردن حکومت شتاب بخشند و اجازه ندهند که عده‌ای اندک بیش از این آبروی ملت بزرگ آذربایجان را ببرند.
در انتها جامعه‌های اسلامی دانشجویان آذربایجان ایران اعلام انزجار خود را از ظلم‌هایی که توسط رژیم لاییک آذربایجان به هم زبانان و هم کیشانمان می‌کند را اعلام می‌دارد و به سردمداران کافر و ظالم آذربایجان اعلام می‌کند، دیری نخواهد پایید که شما هم مانند محمدرضا پهلوی، بن علی و مبارک به زباله دان تاریخ خواهید پیوست.
رژه همجنس بازان در باکوگفتنی است الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان  به علت  اهمیت ویژه ای که برای  مسابقه یوروویژن – 2012  می دهد ،  پولاد بلبل اوغلو  سفیر جمهوری آذربایجان در مسکو را  مامور  مذاکراه با  مقامات روسیه و نیز سفیر ارمنستان در مسکو  کرد تا به این وسیله  ایروان را از تحریم  مسابقه یوروویژن 2012 منصرف کند.کمیته ویژه برگزاری مسابقه یوروویژن – 2012  “Eurovision-2012” mahnı müsabiqəsinin Təşkilat Komitəsi در باکو اخیرا در  اجلاس ویژه ای  به ریاست مهربان علی اوا  دستور  الهام علی اف برای منصرف کردن  ارمنستان از تحریم این مسابقه را  بررسی کرده و  با توجه  به تبعات منفی  ناشی از  تبلیغات  سازمانهای لابی ارامنه در اروپا و آمریکا  با دستاویز قرار دادن تحریم یوروویژن – 2012  خواهان پیگیری جدی حل این مساله توسط پولاد بلبل اوغلو شد.

اما اعضای کمیته ویژه یوروویژن که از مقامات عالیرتبه  دولت باکو می باشند،  در این نشست ویژه  کمیته که عمدتا نشستهای آن محرمانه برگزار می شود،  از تصمیم روسیه و انگلیس برای  اعزام   گروه هایی که  خوانندگان پیرزن تلقی می شوند، به مسابقه یوروویژن ناخرسند بوده و آن را  ناشی از  تاثیر  لابی ارمنی بر  تصمیم گیرندگان اعزام خوانندگان به یوروویژن در  انگلیس و روسیه دانستند.

اعضای کمیته اظهارنگرانی کرده بودند که ارامنه  نیامدن خود به  باکو  را  بهانه خواهند کرد و جمهوری آذربایجان را  دارای شرایطی نامناسب و دشمن با ارامنه  که مورد حمایت دولتهای غربی هستند ،معرفی خواهند کرد.

گفتنی است  با توجه به اینکه  برگزاری مسابقه یوروویژن 2012  به اولویت درجه  یک دولت  جمهوری آذربایجان تبدیل شده است،  چندی پیش الهام علی اف  با صدور فرمانی  در ماه فوریه گذشته  ،  مقررات  روادید جمهوری آذربایجان را  تسهیل کرده بود.  در آن فرمان آمده بود:  ” شهروندان و ساکنان بدون تابعیت کشورهای مشارکت کننده در  مسابقه موسیقی یوروویژن 2012  می توانند  روادید سفر به  جمهوری آذربایجان را  در فرودگاه بین المللی باکو  دریافت نمایند.”

همچنین براساس فرمان الهام علی اف   دارندگان  دعوتنامه  از کمیته ویژه برگزاری مسابقه موسیقی یوروویژن 2012  ،  افرادی که  بلیط کنسرتهای این مسابقه را خریداری کرده باشند یا سندی دال بر تایید خرید این بلیط را با خود داشته باشند و  نیز افرادی که  مطابق با  مقررات پخش تلویزیونی شوهای اروپایی  ثبت نام شده باشند،   از  تسهیلات ویژه  روادید سفر به جمهوری آذربایجان برخوردار خواهند بود.

یوروویژن 2012  طی روزهای  22 و24 و 26 ماه مه در باکو برگزار و  کنفدراسیون بین المللی همجنس گرایان که مرکز آن در آمریکا می باشد، اعلام کرد که در در کنار این مسابقه موسیقی اروپایی ، رژه همجنس بازان دنیا نیز در باکو برگزار خواهد شد.

رسانه های باکو  طی ماه های گذشته تبلیغات گسترده ای در خصوص اینکه  در این مسابقه  43 کشور  شرکت خواهند کرد و  برای  تهیه گزارش از آن  حدود  1700  خبرنگار  و هزاران نفر توریست  به باکو خواهند آمد ، تبلیغات گسترده ای به راه انداخته بودند.  اما  درپی  تحریم این مسابقه توسط ارمنستان  و مطرح شدن انتقادات جدی در آلمان  در خصوص آماده نبودن  شرایط کلی جمهوری آذربایجان برای  برگزاری این مسابقه   موسیقی اروپایی ،  نگرانی های جدی   مقامات باکو  بخصوص رییس جمهوری آذربایجان و همسرش مهربان علی اوا را فرا گرفت.

بویژه که اقشار مختلف مردم جمهوری آذربایجان  مخالفت خود را  با  برگزاری این مراسم پرهزینه و مغایر با  ریشه های فرهنگی جمهوری آذربایجان  اعلام کردند. درپی مخالفتهای مردمی و سازمانهای اسلامی ، اخیرا در میتینگ سازمانهای جوانان احزاب  مخالف غربگرای دولت باکو  نیز  پلاکاردهایی مبنی بر اینکه ” برای ما قره باغ لازم است، نه یوروویژن”  مشاهده شده و به هزینه های نجومی انجام شده در باکو برای تدارک مسابقه یوروویژن نیز اعتراضاتی به گوش رسید.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 3740
دیدگاه خود را به ما بگویید.