تاریخ انتشار :یکشنبه ۹ شهریور ۹۳.::. ساعت : ۲:۰۰ ب.ظ

   289 بازدید

 استاندار آذربايجان شرقي : بسیاری از اساتید این حوزه معتقدند بهتر است این فرهنگستان در قالب فرهنگستان فرهنگ و هنر آذربایجان تعریف شود.

جوان پرس :  استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به وعده رییس جمهور در سفر انتخاباتی خود به تبریز مبنی بر ایجاد فرهنگستان زبان ترکی آذری گفت: اساسنامه این فرهنگستان آماده است اما بسیاری از اساتید این حوزه معتقدند بهتر است این فرهنگستان در قالب فرهنگستان فرهنگ و هنر آذربایجان تعریف شود.

 

به گزارش ایسنا ، اسماعیل جبارزاده در نخستین نشست مطبوعاتی خود پس از پذیرفتن سکانداری استانداری آذربایجان شرقی اظهار کرد: زبان نیز جزئی از فرهنگ بوده و در واقع فرهنگ، رسوم و هنر آذربایجان باید مورد توجه باشد و بسیاری از صاحبنظران معتقد هستند این فرهنگستان باید با دیدگاهی جامع ایجاد شود و ما منتظر جمع بندی این موارد هستیم.

وی با تاکید بر لزوم وجود نگاه کارشناسی در طراحی، برنامه ریزی و اجرای برنامه‌های استان خاطرنشان کرد: بعد از بررسی برنامه پنجم توسعه به این نتیجه رسیدیم که عمل به برنامه پنجم توسعه بدون منابع کلان مالی امکان پذیر نخواهد بود و از این رو با استفاده از توان کارشناسان دانشگاه‌های استان با گذر از عمل جزیره‌ای، در نخستین اقدام سند تدبیر استان تدوین شد.

وی ادامه داد: این سند بدون وابستگی به بودجه دولت نهایی شد و در نهایت امروز بخشی از این برنامه به تصویب رسیده است و حداکثر تا پایان شهریور ماه این سند ابلاغ خواهد شد.

استاندار آذربایجان شرقی اظهارکرد: این سند بر اساس هسته‌های کلیدی برنامه ریزی شده و با توجه به اینکه علم اقتصاد حکم می‌کند منابع محدود در اهداف محدود متمرکز شود، امیدواریم این اقدام الگویی برای دیگر استان‌های کشور باشد تا با تدبیر و نگاه کارشناسی بتوانیم به توسعه استان کمک کنیم.

جبارزاده با اشاره به وجود پروژه‌های نیمه تمام در استان گفت: بر اساس برآورد صورت گرفته 30 هزار میلیارد تومان پروژه ناتمام از دولت قبل به ما ارث رسیده است و مصمم هستیم تا پایان سال 94 پروژه‌های عمرانی استانی نهایی شود.

وی گفت: در طی سفر دکتر نوبخت به تبریز قول داده شد 100درصد بودجه مصوب برای پروژه‌های عمرانی استان تخصیص یابد.

وی با اشاره به پروژه‌های شاخص استانی که از طریق ورود بخش خصوصی به مرحله عملیاتی نزدیک شده است، خاطرنشان کرد: ضرورت اجرای پروژه اتوبان تبریز – بازرگان بر هیچ یک از ما پوشیده نیست و با توجه به اینکه سرمایه‌های قبلی بدون سرمایه گذاری‌های جدید بی نتیجه می ماند، از این رو این پروژه با استفاده از پتانسیل مالی شرکت خارجی ترک و با اعتباری بالغ بر 3000 میلیارد تومان عملیاتی می شود.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 46670
دیدگاه خود را به ما بگویید.