تاریخ انتشار :شنبه ۱۶ دی ۹۶.::. ساعت : ۸:۳۵ ب.ظ

   211 بازدید

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به تجمعات اخیر در برخی از شهرهای ایران، گفت: این موضوع کوچکی بود که توسط مخلفان نظام اسلامی بسیار بزرگ جلوه داده شد.

جوان پرس : استاندار آذربایجان غربی با اشاره به تجمعات اخیر در برخی از شهرهای ایران، گفت: این موضوع کوچکی بود که توسط مخلفان نظام اسلامی بسیار بزرگ جلوه داده شد.

 “محمد مهدی شهریاری” در دیدار با سرکنسول جمهوری ترکیه در ارومیه با اشاره به اهمیت توسعه مناسبات مختلف در بین ایران و ترکیه گفت: توسعه روابط میان ترکیه و ایران به دلیل سابقه طولانی تاریخی و فرهنگی و سیاسی برای دو کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

شهریاری با اشاره به تجمعات اخیر در برخی از شهرهای ایران، گفت: این موضوع کوچکی بود که توسط مخلفان نظام اسلامی بسیار بزرگ جلوه داده شد ، برخی از مردم نسبت به برخی از مسائل اقتصادی اعتراض هایی داشتند که متاسفانه کشورهای مخالف جمهوری اسلامی ایران سعی کردند با عوامل خود و مخالفان نظام اقدام به اقدامات ساختار شکنی در کشور بکنند، که مردم با دیدن این وضعیت خود را از صف مخالفان نظام جدا کرده و خود به مقابله با آنان پرداختند.

وی در ادامه با اشاره به سفر اخیر خود به همراه معاون اول ریاست جمهوری به ترکیه و دیدار با نخست وزیر ترکیه گفت: خوشبختانه در این سفر توافقات بسیار خوبی در حوزه های مختلف میان دو کشور صورت گرفت.

وی همچنین با اشاره به ظرفیت ها و قابلیت های مختلف استان آذربایجان غربی در بخش ها و حوزه های مختلف ، از حضور سرمایه گذاران کشور ترکیه برای حضور در استان دعوت کرد.

شهریاری با تشریح موقعیت خاص استان آذربایجان غربی ، خواستار تشکیل کمیسیون مشترک استان آذربایجان غربی با استانهای هم مرز ترکیه شد و گفت: این کمیسیون می تواند در حوزه های مختلف سیاسی ، اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی در چارچوب کمیسیون مشترک دو کشور فعالیت کند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 110833
دیدگاه خود را به ما بگویید.