تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۲ آذر ۹۶.::. ساعت : ۴:۰۹ ب.ظ

   256 بازدید

شهریاری استاندار آذربایجان غربی: اگر به میراث شهدا پایبندیم نباید در کارنامه مدیریتی خود کبائری چون سوء استفاده از موقعیت شغلی، خویشاوند سالاری، باند بازی ، فساد اداری و مالی ، اختلاس و .... را راه دهیم.

جوان پرس : استاندار آذربایجان غربی در آیین اختتامیه کنگره ملی 12 هزار شهید استان که صبح امروز با حضور جمعی از مقامات لشکری و کشوری در محل حسینیه ثارالله ارومیه برگزار شد، گفت: پست های مدیریتی همه ما مدیون شهادت فرزندان رشید ملت ایران است؛ به همین سبب سنگین ترین مسئولیت امروز به دوش ما مسئولین است.

متن کامل سخنان محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی در آیین اختتامیه کنگره ملی 12 هزار شهید استان به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در آغاز سخن، ضمن تبریک میلاد با سعادت رسول صلح و بیداری، حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه وآله وسلم ) و ولادت فرخنده پیشوای راستین صالحین و صدیقین حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام) و نیز هفته وحدت به همه امت اسلامی بویژه مردم شریف آذربایجان غربی، خالصانه ترین سلام های خود را تقدیم خانواده معظم شهدا و ایثارگران عزیز میکنم.

شهدا کار حسینی خود را به تمام و کمال انجام دادند و اینک ما مانده ایم و میراث آنان؛ و کیست که نداند امنیت و آرامش امروزمان را مرهون شهدائیم؟

آری همگی ما بسیار واقعیت ها و میراث ها و دین ها را میدانیم.

من به عنوان بسیجی سال های سربلندی، سال های شرف، سال های افتخار، سال های دفاع مقدس و البته به عنوان خدمتگزار مردم شریف آذربایجان غربی و مدیر فعلی نظام جمهوری اسلامی اجازه میخواهم که میراث شهدا را از زاویه ای دیگر به بحث بنشینم.

«لبخند» پاک همرزمان عزیزم و «برق نگاهشان»، هیبت «گام های استوارشان»، دریغناکی لحظه های خداحافظی نهایی با آنان و صد البته ایثار شگرفی که در گذشتن از جان شریفشان داشتند همواره مرا وامیدارد که از خود بپرسم اینک در مقام یک مدیر نظام جمهوری اسلامی با میراث سترگ آن قهرمانان چه بایدم کرد؟

از میراث شهدا برای مردم و وظیفه مردم در قبال شهدا مکرر در مکرر سخن گفته ایم؛ چه نیکوست که درکنگره عظیم گرامیداشت شهدای آذربایجان غربی به «تذکر میراث شهدا برای مدیران جمهوری اسلامی» بپردازیم.

هر مدیر یا هر مسئول در هر موقعیت شغلی و در هر کدام از قوای سه گانه و یا هر نیروی نظامی و انتظامی بدون تعارف باید بپذیرد که اگر شهدا نبودند او اکنون در موقعیت شغلی خود نمی بود. پست های مدیریتی همه ما مدیون شهادت فرزندان رشید ملت ایران است؛ به همین سبب سنگین ترین مسئولیت امروز به دوش ما مسئولین است.

صد البته گرامیداشت شهدا در قالب یک کنگره یقینا کار بجا و پسندیده ای است، اما گرامیداشت واقعی شهدا و ایثارگران در آنست که در هنگام انجام خدمت، وظایف خدمتی خود را به درستی و کمال انجام دهیم که اگر از انجام درست وظایف غفلت کنیم بسنده کردن به همایش و کنگره چیزی بیش از یک رسم نمادین نخواهد بود.

همه ما موظفیم که «ساماندهی امور» را لحظه ای از ذهن و عمل خود دور ننماییم

ایجاد تحولات بنیادین در نظام دیوانی و اداری و روز آمدکردن نظام اداری، توانمند سازی نظام اقتصادی کشور، توسعه سیاسی اجتماعی، تحکیم پایه های امنیت و آرامش جامعه، در پیش گرفتن سیاست هایی که منجر به تحکیم کرامت انسانی شهروندان در داخل و تقویت وجهه ملت ایران در خارج از کشور باشد، تقویت طبقه متوسط جامعه به نحوی که از سد نیازهای اولیه و روزانه گذشته باشند، بسط فضای آزاد اندیشی فرهنگی و گسترش و بهبود فضای معنوی و دینی جامعه، اقامه و تحکیم اصول ادیان ابراهیمی و بسیار مسائل دیگر جزء مهماتی هستند که اگر قرار است بر سر عهد خود با شهدای عزیز باشیم نباید لحظه ای از آن غفلت کنیم.

اگر به میراث شهدا پایبندیم نباید در کارنامه مدیریتی خود کبائری چون سوء استفاده از موقعیت شغلی، خویشاوند سالاری، باند بازی ، فساد اداری و مالی ، اختلاس و …. را راه دهیم.

تظاهر به فرهنگ ایثار و شهادت در برابر دیدگان مردم و غفلت از بار سنگین مسئولیت و خدای نکرده عمل بر خلاف آرمان های شهدا، سم مهلکیست که چنانچه فراگیر شود میراث سترگ شهیدان را در معرض خطر نابودی قرار خواهد داد.

مدیریت در نظام جمهوری اسلامی اگر به درستی انجام پذیرد چیزی کم از جهاد در راه خدا ندارد که اگر در مبانی دینی و ملی خود نیک بنگریم جهاد در میدان نبرد جهاد اصغر است و جهاد با نفس ،جهاداکبر … و مدیریت اگر نیک به جای آید لحظه به لحظه با جهاد اکبر توام است.

 اگر امکان تبعیض و بی عدالتی وجود داشته باشد اما عادلانه رفتار کنیم، اگر امکان ایجاد فساد باشد اما مدیر به سلامت رفتار کند، اگر در هنگام صدور دستور و بخشنامه و آئین نامه از حب و بغض ها دست بشوییم و هزاران اگر و امای مدیریتی دیگر هستند که عمل صحیح در مورد آنان مدیر را به قهرمان جهاد اکبر تبدیل خواهد کرد.

آنچه در این مجال آمد بخش مختصری از مهمترین وظایف مدیران است و اینک گویی شهیدان عزیز از بهشت به مدیران و مسئولین  ندا می دهند که این گوی و این میدان

ما به وظیفه حسینی خویش عمل کردیم اکنون هر که دارد هوس کرب و بلا بسم الله ،هر که دارد سر همراهی ما بسم الله …

اینجانب به عنوان استاندار آذربایجان غربی بار دیگر به تک تک مسئولین استان یادآوری میکنم که همواره به وظایف مدیریتی خود با دقت و جدیت عمل کنند تا در یوم الجزا شرمنده شهدای عزیز نباشیم.

آذربایجان غربی به سبب موقعیت سوق الجیشی خود همه ساله شاهد عروج فرزندان رشید این مرز و بوم است؛چشمه شهادت همچنان در این استان می جوشد، در آذربایجان غربی همای سعادت هماره به دنبال ستارگان آسمان شرف و غیرت و مردانگیست و مهمتر از همه ،مردم شریف آذربایجان غربی هستند که فارغ از قومیت و دین و مذهب ، بار دیگر در امداد رسانی به هموطنان زلزله زده کرمانشاه و توابع آن برگ زرینی از تعهد ،اخلاص و پایبندی به آرمان های ملی و دینی رقم زدند ؛ بنابراین حجت بر همه ما مدیران تمام است و در ایران شهیدان غفلت و خطا از هیچ مدیری پذیرفته نیست.

در پایان از دست اندرکاران برگزاری این کنگره شریف نهایت قدردانی و سپاسگزاری خود را به جای میاورم از خانواده های معزز شهیدان و ایثارگران التماس دعای مخصوص داشته خواهشمندم که قصور و تقصیرات احتمالی را بر ما ببخشند و سرانجام از درگاه ایزد منان مسئلت می نمایم که به ما توفیق خدمت خالصانه ، صادقانه ، کارآمد و ماندگار عطا نماید تا در روز رستاخیز شرمنده شهدای عزیز نباشیم.

السلام علیکم یا اولیاء الله یا اصفیاء الله و احبائه

 السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 109900
دیدگاه خود را به ما بگویید.