تاریخ انتشار :سه شنبه ۶ شهریور ۹۷.::. ساعت : ۸:۰۰ ب.ظ

   409 بازدید

شهرياري : در نظام جمهوری اسلامی، مردم و دولت از هم جدا نیستند.

جوان پرس : استاندار آذربایجان غربی گفت: در نظام جمهوری اسلامی، مردم و دولت از هم جدا نیستند.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری ، محمد مهدی شهریاری در جلسه شورای اداری شهرستان چایپاره که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی هنری شهرستان برگزار شد، ضمن تبریک هفته دولت گفت: هفته دولت در واقع هفته مردم است و از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران این است که مردم و دولت از هم جدا نیستند و در یک مسیر قرار دارند.

وی به مساله اشرافی گری و تبعات ناشی از آن در جامعه نیز اشاره و خاطرنشان کرد: اینطور نیست که همه مسئولان دنبال اشرافی گری باشند اما آن کسانی که مسیر را غلط رفته و از مسئولیت خود سوء استفاده کرده اند باعث شده اند که یک مقدار جدایی بین مردم و مسئولان پیش آید که به هیچ وجه مورد رضایت دولت و ملت نیست.

شهریاری با بیان اینکه مسئولان یک قشر جدا از مردم نیستند، افزود: اکثر مسئولان از خود مردم هستند بطوریکه از هر قشری و هر طبقه ای افرادی به مناصب بالای مدیریتی و حتی وزارت رسیده اند و این از افتخارات این نظام است.

مقام عالی استان در بخش دیگری از سخنان خود به ظرفیت های استان اشاره کرد و گفت: با صراحت و به جرات می توانم بگویم آذربایجان غربی ثروتمندترین استان کشور است برای مثال علی رغم اینکه استان ۲٫۲ مساحت کل کشور را دارد اما بیش از ۷ درصد معادن در این استان واقع شده است.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: بزرگترین معادن طلای کشور، معدن تیتانیوم ارومیه و بسیاری دیگر از معادن غنی در استان آذربایجان غربی قرار دارد که باید زمینه سرمایه گذاری و استفاده بهینه از این ظرفیت ها را در استان فراهم کنیم.

شهریاری اضافه کرد: بخش کشاورزی استان بسیار حائز اهمیت است و سالانه ۶ میلیون تن محصولات کشاورزی در این استان تولید می شود؛ علی رغم این پیشرفت ها اگر بخش کشاورزی استان به سمت استفاده از تکنولوژی های جدید سوق یابد، توان تولید و ارزش افزوده بخش کشاورزی استان بصورت چشمگیری افزایش خواهد یافت.

نماینده عالی دولت در استان اظهار کرد: آذربایجان غربی مستعد توسعه و پیشرفت است اما بدلایل مختلفی در تعدادی از شاخص های توسعه از میانگین کشوری عقب مانده و در تلاش هستیم با برنامه هایی که داریم طی سال های آتی وضعیت اکثر شاخص های توسعه در استان را بهبود بخشیم.

شهریاری به اقداماتی که در بخش گازرسانی روستایی در استان انجام گرفته هم اشاره کرد و گفت: تا سال گذشته ۳۰ درصد روستاهای استان از نعمت گاز بهره مند بودند که این رقم اکنون به ۶۰ درصد و طی دو سال آینده به ۸۰ درصد خواهد رسید.

مقام عالی استان همچنین از مصوبات شورای توسعه پایدار شرق و غرب برای توسعه استان خبر داد و افزود: این شورا مصوبات بسیار خوبی را برای توسعه استان تصویب نموده که یکی از آنها ارائه تسهیلات ارزان قیمت به مرزنشینان است که می تواند باعث رونق اقتصادی و جذب سرمایه گذاری در این مناطق شود.

موضوع جذب سرمایه گذاری های خارجی در استان از دیگر موارد مورد اشاره استاندار آذربایجان غربی در این جلسه بود.

وی در این ارتباط گفت: تقاضاهای بسیار زیادی برای سرمایه گذاری خارجی در استان وجود دارد که در همین راستا ۳ پروژه سرمایه گذاری خارجی با ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری در هفته دولت در ارومیه کلنگ زنی خواهد شد.

استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود مشارکت مردم در دستیابی به توسعه را بسیار اساسی عنوان کرد و گفت: اگر مردم کمک و مشارکت نکنند هیچ مساله ای حل نمی شود؛ برای مثال تنها راه نجات دریاچه ارومیه که عده ای متاسفانه آن را دستمایه سیاسی قرار داده اند، مشارکت مردم است.

شهریاری مقابله و مبارزه با فساد و رانت خواری را از دیگر برنامه ها و اولویت های خود عنوان کرد و گفت: با کسانی که تخلف و یا از موقعیت شغلی خود سوء استفاده می کنند به شدت برخورد می کنیم و این مساله اصلاح طلب و اصولگرا ندارد.

وی با بیان اینکه پشتوانه بنده در راه مقابله و مبارزه با فساد در استان، مردم هستند، تصریح کرد: اگرچه برخی ها در مساله مقابله با فساد به بنده فشار می آورند اما به هیچ وجه در این موضوع حتی اگر به قیمت تغییر بنده تمام شود کوتاه نمی آیم و با تمام توان تا لحظه ای که مسئولیت دارم به مردم خدمت خواهم کرد.

مقام عالی استان در ادامه به برخی مسائل و مشکلات شهرستان چایپاره اشاره کرد و گفت: پیگیر حل مشکل آب شهرستان چایپاره هستیم و در همین راستا و حل سایر مشکلات مربوط به حوزه آب، از وزیر محترم نیرو برای سفر به استان دعوت کرده ایم.

شهریاری افزود: در یک جلسه شورای اداری دیگر در شهرستان چایپاره، مسائل و مشکلات این شهرستان را بررسی و برای رفع آنها تصمیم گیری خواهیم کرد.

در این جلسه همچنین تعدادی از حاضرین به نمایندگی از مردم شهرستان، مسائل و مشکلات و مطالبات خود را مطرح کردند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 116898
دیدگاه خود را به ما بگویید.