تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۶ شهریور ۹۶.::. ساعت : ۹:۳۰ ق.ظ

   198 بازدید

استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر فراهم نمودن بیش از پیش زمینه های جذب سرمایه گذار خارجی در استان گفت : هدف و تلاش مدیران استان فراهم نمودن زمینه های سرمایه گذاری و بهبود فضای کسب و کار است .

جوان پرس : استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر فراهم نمودن بیش از پیش زمینه های جذب سرمایه گذار خارجی در استان گفت : هدف و تلاش مدیران استان فراهم نمودن زمینه های سرمایه گذاری و بهبود فضای کسب و کار است .

سعادت در جلسه مرکز خدمات سرمایه  گذاری خارجی استان گفت : تمام سعی و تلاش مدیران و مسئولان استان در جهت هموار نمودن زمینه های جذب سرمایه گذار در استان است  و در این راستا تمامی مدیران برای بهبود فضای کسب و کار در استان تلاش می کنند.

سعادت با بیان اینکه در راستای جذب سرمایه گذار خیلی از عوامل و رفتارهای سیاسی دخیل هستند، افزود: سرمایه گذاران خارجی به سختی می آیند و در برخی موارد نیز با مشاهده برخی اتفاقات و رفتارها از سرمایه گذاری پا پس می کشند.

استاندار آذربایجان غربی به تحریم ها بر علیه کشورمان اشاره نمود و گفت: تحریم های موجود باعث بسیاری از مشکلات در کشورمان و عدم رغبت سرمایه گذاران شده بطوریکه برخی از سرمایه گذاران در شرایط فعلی نیز به بازگشت تحریم ها می اندیشند .

در ادامه این جلسه کارگاه آموزشی آشنایی با تامین مالی خارجی با هدف طرح و بررسی مسائل و موضوعات مرتبط با سرمایه گذاری خارجی در استان و ارائه راهکارهای سیاستی لازم و تسهیل و هماهنگی در خصوص جذب سرمایه گذاری خارجی و تامین مالی خارجی برای سرمایه گذاری در استان برگزار شد.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اهمیت برگزاری چنین کارگاهها و ارائه آموزشهای لازم اظهار امیدواری نمود بتوان مسیر جذب سرمایه گذار خارجی و تامین مالی را بیش از پیش فراهم کرد.

سعادت اظهار داشت فراهم نمودن این مسیر با همکاری سیستم و نظام بانکی عجین است که در صورت نبود این همکاری و مشارکت طی مسیر جذب سرمایه گذار میسر نخواهد بود.

 غفارپور مدیرکل امور اقتصاد و دارایی و نائب رییس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان نیز در این جلسه گفت: 153 فرصت سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران خارجی در قالب بسته سرمایه گذاری آماده شده است .

وی در ادامه به مشکلات ، چالش ها و تنگناهای فرآیند جذب سرمایه گذاری خارجی اشاره نمود و گف: عدم وجود نقشه راه سرمایه گذاری و ضعف امکانات زیرساختی از جمله این مشکلات و چالش ها است.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 107418
۲ دیدگاه

  1. پیری گفت:

    شما زحمت بکشید سرمایه گذاران را ازاین استان فراری ندهیدجذب سرمایه گذاران پیش کش..درشش ماهه اخیریک نمونه طرح مصوب سرمایه گذای جذب شده بفرماییداما دریغ به خاطر نامدیرتی های امثال ………. که فقط درجلسه ازسرمایه گذاربه عنوان تبیلغات وزینت جلسه استفاده می کنند کسی به فکرسرمایه گذاران داخلی وخارجی نبوده ودریکساله اخیربسیاری ازسرمای گذاران راهی استانهای دیگرشده اند.مثل چینیها وایتالیایی ها وترکیه ای های که برای سرمایه گذاری به این استان ومنطقه وبژه سلماس وماکوامده بودند..افرین به این مدیران لایق استان که پنجره واحد مرکزجذب سرمایه گذاری استان راازهم پاشید

  2. شادی گفت:

    کشتی ما رو با زمینه فراهم کردن

دیدگاه خود را به ما بگویید.