تاریخ انتشار :شنبه ۲۹ مهر ۹۶.::. ساعت : ۲:۰۰ ب.ظ

   224 بازدید

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی: باید مخترعان، تولیدکنندگان و افراد نخبگان را پشتیبانی کرد و از پیشرفت آنان جلوگیری نکرد
جوان پرس :  نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی گفت: استاندار جدید آذربایجان غربی در راستای برطرف کردن مشکلات استان گام بردارد.

 حجت‌الاسلام‌ سیدمهدی قریشی در خطبه‌های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه ارومیه با دعوت مردم و خود به رعایت تقوای الهی و دوری از محرکات الهی اظهار داشت: از زحمات آقای سعادت نهایت قدردانی را داریم و از خداوند متعال خواستاریم آقای شهریاری بتواند در راستای برطرف کردن مشکلات گام‌های خوبی بردارد.

وی افزود: مسئولیت‌ها در بین مردم در حال گردش است و این موضوعات همگی اعتباری هستند و هیچ فردی با سمت خود دفن نمی‌شود و آن موضوعی که با انسان همراه خواهد بود عمل وی است که اگر نیک باشد برای فرد ثواب در بر دارد و در غیر این صورت سبب دچار شدن وی به غضب الهی می‌شود.

امام جمعه ارومیه بیان کرد: هر فردی در مدیریت خود ضعفی دارد و هیچ فردی نمی‌تواند مدیر صددرصدی باشد و از استاندار جدید که اهل این استان نیست درخواست داریم تا استان آذربایجان غربی را به خوبی مورد مطالعه قرار دهد تا گروه‌ها، تمامی مشکلات، نقاط قوت و ضعف را شناسایی کند.

وی خاطرنشان کرد: مدیریت ایشان در استان آذربایجان غربی یک دوره است که در نهایت یاد خیر یا شر از ایشان برجای می‌ماند بنابراین ایشان باید نهایت تلاش خود را برای برطرف کردن مشکلات به کار گیرد و از ایجاد تنش جلوگیری شود.

مدرس دانشگاه ارومیه با اشاره به زیارت بیان کرد: زیارت امام حسین (ع) برای آدمی بسیار ثواب دارد و باید توجه کرد که چه ویژگی‌هایی در ایشان است که به این اندازه مهم شمرده شده است و هر فردی که توانایی برجای آوردن این مهم را دارد نباید کوتاهی کند.

وی یادآور شد: موکب‌های بسیاری در کشور عراق در مسیر زیارت اربعین وجود دارد که یکی از معجزه‌های الهی است چراکه زحمات بسیاری کشیده می‌شود تا رفاه و آسایش زائران تأمین شود و ما باید تلاش کنیم این فرهنگ را در خودمان ایجاد کنیم.

مدرس حوزه علمیه ارومیه با اشاره به درستکاری و تقوا در کارها تأکید کرد: برخی اوقات عده‌ای هستند در این مسافرت‌ها از زائران سوء استفاده می‌کنند و هزینه‌ها را تا حدود زیادی افزایش می‌دهند که کاری بس اشتباه است و چنین کسبی نمی‌تواند برای فرد منفعتی داشته باشد.

وی تصریح کرد: عده‌ای هستند که چندین سال است انتظار زیارت امام حسین (ع) را در دلشان پرورش می‌دهند ولی به سبب توان مالی پایین نمی‌توانند به آرزوی دل خود برسند بنابراین افرادی که توانایی مالی بالایی دارند این موضوع را به سرانجام برسانند تا در زیارت بقیه نیز سهمی داشته باشند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع نخبگان گفت: ما نباید در غفلت به سر ببریم و سخنانی که ترامپ به زبان می‌آورد به دور از عقل است و نمی‌تواند حمله نظامی را به سرمنزل مقصود برساند ولی باید هوشیار بود.

وی اظهار داشت: باید مخترعان، تولیدکنندگان و افراد نخبگان را پشتیبانی کرد و از پیشرفت آنان جلوگیری نکرد و برخی مواقع اختراعاتی توسط فردی صورت می‌گیرد که چندین نفر اجازه انتشار آن را نمی‌دهند که در این میان باید مسئولان کشوری دست به کار شوند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 108635
دیدگاه خود را به ما بگویید.