تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۱ آبان ۹۶.::. ساعت : ۷:۵۰ ب.ظ

   219 بازدید

مدیران و مسئولان قضایی استان با محمد مهدي شهرياري استاندار آذربايجان غربي ديدار كرد.

جوان پرس : مدیران و مسئولان قضایی استان با محمد مهدي شهرياري استاندار آذربايجان غربي ديدار كرد. استاندار آذربايجان غربي در این دیدار با بیان اینکه مردم دیدگاه مثبتی نسبت به دادگستری و مجموعه قضایی دارند ، اظهار امیدواری کرد با تعامل و همکاری های متقابل این دیدگاه همواره ادامه یابد چرا که تجربه ثابت کرده در هر جامعه ای اگر این روابط بهتر باشد جامعه با مشکلات کمتری مواجه می شود.
مقام عالی استان به شرایط خاص موجود در کشور اشاره نمود و اظهار داشت : شرایط کشور در هر زمانی خاص ولی در برخی موارد خاص تر می شود و امروز به لحاظ برخی فشارهای سیاسی و اقتصادی این شرایط باعث شده از برخی برنامه های توسعه انسانی عقب بمانیم.
استاندار آذربایجان غربی به کمبود منابع و مشکلات اقتصادی ، پروژه های نیمه تمام ، بالا بودن نرخ بیکاری اشاره کرد و گفت :  تمامی این مسائل و مشکلات زمینه ای برای مشکلات و معضلات اجتماعی بسیار می شود و این امر باعث افزایش میزان پرونده های ورودی به دستگاه قضایی می شود .

توكل حیدری رییس دادگستری استان نیز در این دیدار گزارشی از وضعیت قضایی در استان پرداخت و گفت : روابطی که بین قوای سه گانه در استان وجود دارد کاملا هماهنگ و مثال زدنی است و تعامل و همکاری خوبی با هم دارند.

وی افزود: در آذربایجان غربی علی رغم هم مرز بودن با 3 کشور خارجی ، حضو گروههای مخالف و معاند در پشت مرزها و قاچاق سازمان یافته ، میزان ورودی پرونده به نسبت جمعیت نسبت به سایر استانها در ردیف های آخر قرار دارد و این استان نسبت به سایر استانها با کمترین ورودی پرونده و اختلاف مواجه است.

استاندار : مردم دیدگاه مثبتی نسبت به دادگستری و مجموعه قضایی دارند
Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 109279
دیدگاه خود را به ما بگویید.