تاریخ انتشار :سه شنبه 13 ژوئن 17.::. ساعت : 8:36 ق.ظ

   183 بازدید

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی گفت : سالانه بیش از 120 هزار نفر به صورت دائم و در حدود 400 هزار نفر به صورت غیر مستقیم در باغات استان مشغول فعالیت هستند.
جوان پرس : مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی گفت : سالانه بیش از 120 هزار نفر به صورت دائم و در حدود 400 هزار نفر به صورت غیر مستقیم در باغات استان مشغول فعالیت هستند.
عزیز امانی در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود : سطح زیر کشت باغات میوه استان در حدود 111 هزار و 985 هکتار است که در حدود 53 درصد آن را باغات سیب تشکیل می‌دهد.

امانی با اشاره به اینکه استان آذربایجان‌غربی یکی از قطب‌های تولید محصولات باغی در سطح کشور است، اظهارکرد: به طوری که در تولید و سطح زیر کشت سیب مقام نخست کشور را به خود اختصاص داده و یک سوم کل سیب کشور در این استان تولید می‌شود.
وی تصریح کرد: بیشترین سطح زیر کشت و تولید محصولات باغی استان به ترتیب در شهرستان‌های ارومیه، سلماس، مهاباد، میاندوآب، نقده و اشنویه است.
وی بیان کرد: از مجموع باغات میوه استان 60 هزار و 707 هکتارآن درختان میوه دانه‌دار، 20 هزار و 872 هکتار درختان دانه‌ریز و 21 هزار و 444 هکتار مربوط به درختان هسته‌دار است.
امانی با اشاره به اینکه ظرفیت صنایع تبدیلی آذربایجان‌غربی در حدود 450 هزار تن انواع محصولات باغی بوده است افزود: در این رابطه انواع محصولات باغی استان به کنستانتره ، آب میوه و سایر محصولات فرآوری شده تبدیل می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 105115
دیدگاه خود را به ما بگویید.