تاریخ انتشار :شنبه 19 نوامبر 16.::. ساعت : 3:00 ب.ظ

   402 بازدید

انصاری
معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: مرز رازی کاپی کوی خوی نزدیکترین و امن ترین مسیر ارتباطی ایران به ترکیه و اروپا است .
جوان پرس : معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: مرز رازی کاپی کوی خوی نزدیکترین و امن ترین مسیر ارتباطی ایران به ترکیه و اروپا است .
جمشید انصاری درجلسه شورای اداری شهرستان خوی با بیان اینکه شهرستان خوی و مرز رازی  در نزدیکترین مسیر ارتباطی ایران و ترکیه اروپا قرار گرفته است اظهار کرد: با توجه به سایر مرزهای کشور مرز رازی با سابقه تاریخی از بهترین و امن ترین مرزهای کشور است . 

وی با اشاره به اینکه مرز بعنوان یک پتانسیل و ظرفیت اقتصادی برای کشورها محسوب می شود تصریح کرد: باید نگاه مان در مرز یک نگاه اقتصادی و توسعه ای باشد و مرز رازی با توجه به اینکه دارای خطوط ریلی هم هست می تواند محل و پایانه بسیار مناسبی برای صادرات باشد.

 

انصاری وجود فرودگاه خوی را از دیگر مزیت های شهرستان و مرزی رازی برای صادرات و توسعه اقتصادی برشمرد و گفت : در صورتیکه از این مزیت ها و پتانسیل ها موجود استفاده لازم نشود باید اشکال را در مدیریت استان جستجو کرد.

 

وی ادامه داد:رویکرد بخشی به مسایل رویکرد مناسبی نیست و مجموعه مدیریتی دولت در هر منطقه باید با یک هم افزایی بتواند راه حل مشکلات مردم را بهترین وجه آن نشان دهد.

 

معاون رییس جمهور با اظهار تاسف از اینکه در این کشور هر کس و مدیری کمتر کار انجام دهد مواخذه نمی شود و هر فرد و مدیری که بیشتر کار و ریسک کند مورد مواخذه قرار می گیرد تصریح کرد :دولت تدبیر و امید در شرایط بسیار دشوار در سال ۹۲ کشور را تحویل گرفت و در این چند توانست به موفقیت های بسیار چشمگیری در مهار تورم و کم کردن تنش روابط با دیگر کشورها و ایجاد فضای آرام در کشور دست پیدا کند .

 

استاندار اسبق آذربایجان غربی افزود:آنچه مورد غفلت واقع شده است اینکه مدیران دولتی نتوانسته مشکلات و موفقیت های دولت را به مردم مناطق بازگو کنند.

 

انصاری جانشینی فرماندهی اقتصاد مقاومتی را ازدیگر ماموریت های خود برشمرد و گفت :دولت هیچ برنامه اقتصادی الا اقتصاد مقاومتی ندارد و در در بحث اقتصاد مقاومتی سعی شده است کاهش وابستگی به کالاهای اساسی در دستور کار قرار گیرد.

 

وی بابیان اینکه در حال حاضر سه میلیون ۱۰۰هزار نفر حقوق بگیر دولتی در سطح کشور داریم داریم تصریح کرد:۷۰در صد بودجه کشور برای حقوق صرف می شود .

 

معاون رییس جمهور در خصوص وضعیت فعلی شهرستان خوی هم اظهار کرد:باید یک مزیت رقابتی و اقتصادی برای تعریف شود تا سرمایه گذاری های دولتی و بخش خصوص براساس آن صورت گیرد.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندارآذربایجان غربی نیز گفت:استان آذربایجان غربی با سه و نیم درصد کاهش بیکاری جزو استان های برتر کشور است .
نادر صفرزاده با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای کاهش بیکاری در سطح استان اظهار کرد:در سه ماهه دوم سال ۹۵ با سه و نیم درصدی بیکاری استان آذربایجان غربی جزو استان های برتر کشور بوده است . 

وی ادامه داد: استان آذربایجان غربی با ظرفیت های ارزشمند در زمینه گردشگری، کشاورزی، اقتصادی، صنعت و معدن توان تبدیل شدن به قطب اول اقتصاد کشور را دارد.

 

صفرزاده افزود: از بانک های عامل درخواست داریم در اعطای تسهیلات برای طرح های اقتصادی همکاری بهتر و بیشتری داشته باشند.

 

سیوانی فرماندار خوی هم در این جلسه با اشاره به ظرفیت ارزشمند شهرستان خوی در بخش های صنعتی ،گردشگری ،اقتصادی و کشاورزی گفت: وجود منطقه آزاد ماکو و ارس در طرفین خوی سرمایه گذاران را به سمت خودشان سوق داده است.

 

وی مرز رازی کاپی کوی را از ظرفیت های ارزشمند برای توسعه اقتصادی استان برشمرد و گفت :تلاش می کنیم که جاده خوی رازی چهار بانده شود و احداث یایانه مرزی هم در دست اقدام است.
در ادامه روسای بانک ها و مدیران ادارات عمکلرد و نیازهای جامعه را برای مسئولین حاضر در جلسه توضیح دادند .
Print Friendly
کدخبر : 98279
دیدگاه خود را به ما بگویید.