تاریخ انتشار :جمعه ۱۰ شهریور ۹۶.::. ساعت : ۱۰:۳۵ ب.ظ

   365 بازدید

با حضور وزیر ورزش و جوانان و استاندار آذربایجان غربی مجموعه ورزشی مروارید زیوه با سرمایه گذاری بخش خصوصی به بهره برداری رسید.

جوان پرس : با حضور وزیر ورزش و جوانان و استاندار آذربایجان غربی مجموعه ورزشی مروارید زیوه با سرمایه گذاری بخش خصوصی به بهره برداری رسید.

مجموعه ورزشی مروارید در زمینی به مساحت 12هزار متر مربع و با اعتبار 24میلیارد ریالی طی 18 ماه ساخته شد که با پایان فاز اول آن برای 15 نفر بصورت مستقیم اشتغالزایی صورت گرفت و بزودی عملیات اجرایی فاز دوم مجموعه که امروز کلنگ زنی شد آغاز خواهد شد.

 

وزیر ورزش و جوانان در مراسم بهره ‌برداری از مجموعه ورزشی مروارید منطقه مرزی “زیوه” اظهار داشت: دولت دوازدهم با تمامی توان خود در خدمت همه اقوام و مذاهب است و این مهم را برای خود افتخار می‌داند.

 

سلطانی فر با قدردانی از مسئولان استانی و سرمایه‌گذار این طرح افزود: امیدواریم با تعامل بخش خصوصی امکانات ورزشی و رفاهی در مناطق مرزی کشور توسعه یابد و این طرح نماد و تجلی همکاری بین دولت و مردم در یکی از دور افتاده‌ترین نقاط کشور است که الگویی برای دیگر مناطق کشورمان است.

 

وی خاطرنشان کرد: منابع مالی و بودجه در دسترس دولت بسیار محدود است و بخش‌های خصوصی باید در اجرای طرح‌های ورزشی دستگاه‌ها و سازمان‌های مربوط را یاری دهند و از این همراهی‌ها برای توسعه اماکن ورزشی استقبال می‌شود تا بتوان جامعه‌ای ورزشی داشت.

 

وی با ابراز امیدواری از افتتاح این طرح یادآور شد: اجرای چنین طرح‌هایی در مناطق مرزی، محروم و حاشیه نشین می‌تواند در ارتقای شاخصه‌های رفاه مردم و زمینه اشتغال برای جوانان مناطق نقش مثبتی داشته باشد و این موضوع یکی از اقدامات در راستای سیاست‌های دولت تدبیر و امید است.

 

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به کارآمدی اهل سنت یادآور شد: در مناطق اهل سنت با توجه به سیاست جدی دولت تدبیر و امید از اقوام سنی مذهب، بانوان و جوانان در بخش‌های مدیریتی استفاده خواهیم کرد و چنین کار ارزشمند بخش خصوصی باید به بخش‌های دیگر نیز تسری یابد.

 

وی تاکید کرد: اشتغال جوانان در مناطق محروم و مرزی جزو سیاست‌های 4 سال دولت دوازدهم است.

 

سلطانی فر اظهار داشت: سابقه آذربایجان غربی در تاریخ ورزش بسیار درخشان است و با این حال این استان باید در ورزش‌های مختلفی علاوه بر والیبال موفق باشد و با توجه به مناطق محروم کشور و مناطق مرزی طی سال‌های آینده اخبار خوشی از ورزش آذربایجان غربی به ویژه در زمینه قهرمانی خواهیم شنید.

 

استاندار آذربایجان غربی نیز در مراسم بهره‌برداری از مجموعه ورزشی مروارید منطقه مرزی “زیوه” اظهار داشت: با برنامه ریزی‌های دولت تدبیر و امید منطقه “سیلوانا” ارومیه در مسیر توسعه قرار گرفته است و ظرفیت‌های بالقوه زیادی دارد و از این ظرفیت‌ها و استعدادها می‌توان برای حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی در استان و منطقه استفاده کرد.

 

وی افزود: ردیف اعتباری ویژه‌ای برای رساندن مناطق کمتر برخوردار آذربایجان غربی به میانگین استانی اختصاص داده شده است و امیدواریم هفته آینده میزان اعتبار اختصاصی و مناطق کم برخوردار استان جهت صرف این اعتبار مشخص می‌شود که سیلوانا نیز از جمله این مناطق است.

 

سعادت تصریح کرد: علاقه‌مند هستیم بخش سیلوانا توسعه یابد و در این راستا بعد از مجموعه گردشگری سیلوانا مجموعه ورزشی  مروارید دومین سرمایه گذاری صورت گرفته در این منطقه است و برای توسعه منطقه سیلوانا چند تفاهم نامه همکاری تاکنون امضا شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: سیلوانا سهمی از اعتبار تخصیصی را با موافقت رئیس جمهور و برنامه و بودجه خواهد داشت تا با این بودجه زیرساخت‌های این شهر توسعه یابد و عقب ماندگی‌ها جبران شود و با تلاش‌هایی که خواهیم کرد سیلوانا به یک منطقه بین‌المللی تبدیل خواهد شد.

 

همچنین وزیر ورزش و جوانان در ادامه سفر یکروزه خود به آذربایجان غربی، ۴۶امین خانه جوانان کشور را در ارومیه افتتاح کرد.

 

سلطانی فر در ادامه این سفر به همراه استاندار آذربایجان غربی از ورزشگاه نیمه تمام ۱۵هزار نفری شهید باکری ارومیه بازدید کرد.

 

وی در این بازدید گفت: وزارت ورزش و جوانان آماده است تمام بودجه مصوب امسال را برای اتمام این پروژه تخصیص دهد و برای واگذاری این ورزشگاه به شهرداری ارومیه برای انجام مراحل پایانی ساخت آن همکاری کند.

 

وی افزود: با توجه به نیاز ورزشگاه شهید باکری ارومیه به مبلغ ۱۲میلیارد تومانی برای اتمام، می توانیم در یک تعامل مشترک با شهرداری برای پایان ساخت این ورزشگاه صورت دهیم.

 

وزیر ورزش و جوانان خاطر نشان کرد: با توجه به اینه شهرداری ارومیه متقاضی بهره برداری از این ورزشگاه است، شرایط را بصورت مکتوب به آنان اعلام خواهیم کرد تا برای انجام مراحل پایانی ساخت استادیوم صورت دهد.

 

وی اضافه کرد: با توجه به قوانین موجود می توانیم شهرداری بدون انجام تشریفات قانونی، این ورزشگاه را به مجموعه شهرداری ارومیه واگذار کنیم.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 107220
دیدگاه خود را به ما بگویید.