تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۴ شهریور ۹۷.::. ساعت : ۱۰:۰۰ ق.ظ

   547 بازدید

سرپرست جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی: جمعیت هلال احمر سازمانی است که فعالیت های آن مستقیم با جان مردم ارتباط دارد و آرامشی که این ساختمان در اختیار مردم قرار می دهد بسیار ارزشمنداست.

جوان پرس : پایگاه امدادو نجات جاده ای جمعیت هلال احمر شهرستان سردشت با حضور مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح شد.به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان سردشت ، درمراسم افتتاح پایگاه امداد و نجات جاده ای جمعیت هلال احمر سردشت با حضور مسئولان استانی برگزار شد ضمن تشکر از همیاران در اجرای این پروژه گفت: این پروژه در ۱۹ کیلومتری شهرستان سردشت در منطقه نلاس اجرایی شده است.

وی،ادامه داد: همچنین پروژه پایگاه امداد و نجات جاده ای هلال احمر از سال ۹۵ آغاز شده که هر ساله تخصیصاتی داشته البته در بحث محوطه گذاری و آشیانه سازی ۶۰ میلیون تومان هزینه داشته است.

عبدالله زاد، افزود: یک هزار و ۲۰۰ متر زمین با همت معتمدان و خیرین اهالی نلاس به جمعیت هلال احمر واگذار شده و با تخصیص اعتبار در سال ۹۵ عملیات اجرایی آغاز شده که شاهد افتتاح آن هستیم.

وی درپایان سخنان خود با تشکر از اداره کل آب و فاضلاب شهری و روستایی، اداره کل ثبت اسناد، شرکت توزیع نیروی برق سردشت و دیگر ارگان هایی که در اتمام این پروژه همکاری داشتند تشکر و قدردانی کرد.

*جایگاه ویژه هلال احمر به عنوان یک نهادمردمی

فرماندار سردشت نیز با بیان اینکه هر شهرستانی در آذربایجان غربی حوادث و ویژگی های خاص خود را دارد، گفت: شهرستان سردشت نیز حوادث متعددی از جمله زلزله خیز بودن را به خود اختصاص داده با این تفاوت که ظرفیت های هلال احمر این شهرستان نسبت دیگر مناطق بسیار کمتر است.

نژاد جهانی با بیان اینکه پایگاه امداد و نجات جاده ای کارآیی مناسبی در حوادث خواهد داشت، ادامه داد: باتوجه به اینکه شهرستان سردشت و بخش نلاس پذیرای مهمانان بسیاری است بدون شک مردم و اهالی منطقه با حضور این پایگاه اطمینان خاطر بیشتری پیدا می کنند.

جهانی، با بیان اینکه از سال ۶۹ عضو هلال احمر بوده و به این موضوع افتخار می کند، اذعان داشت: باتوجه به اینکه امکانات و موارد مورد نیاز جمعیت در این استان بسیار کم بوده و به شدت با مشکل مواجه هستیم اما با تمام این مسائل عملکرد مدیریت و کارکنان این سازمان بسیار مطلوب بوده است.

وی، ضمن اینکه خواستار حضور یک دستگاه خودروی امدادو نجات هلال احمر در این شهرستان شد، افزود: همانگونه که تاکنون دراستای پیشبرد اهداف سازمان کوشیده ایم باز هم همکاری و تعامل داشته و به جد پیگیر پیشرفت خواهیم بود.

فرماندار سردشت، با بیان اینکه هلال احمر به عنوان یک نهاد مردمی دارای جایگاه ویژه ای است، تصریح کرد:همچنین هلال احمر این شهرستان در کمک و یاری رسانی به زلزله زدگان کرمانشاه بسیار مطلوب عمل کرده است.

*هلال احمر سازمانی در بطن جامعه

سعید رهبر سوره سرپرست جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی، نیز ضمن بیان اینکه افتخار افتتاح پروژه ای را داریم که به طور مستقیم درخدمت مردم است، گفت: جمعیت هلال احمر سازمانی است که فعالیت های آن مستقیم با جان مردم ارتباط دارد و آرامشی که این ساختمان در اختیار مردم قرار می دهد بسیار ارزشمنداست.
وی ضمن تشکر از ارگان های مختلف ابراز کرد: امیدواریم پایگاه دوم شهرستان سردشت را ایجاد و شاهد شکوفایی بیشتر آن باشیم.

سرپرست جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی، باتوجه به اینکه بارش های متعدد در این شهرستان رخ داده و جاده های صعب العبور مشکلات متفاوتی دارد امیدواریم شاهد حل این مشکلات باشیم.

وی، تاکید کرد: هلال احمر سازمان مردمی بوده و نیاز به کمک مردم دارد و این موضوع از اهمیت بسیار زیادی برخورد دار است.

رهبربا اشاره به اینکه‌فعالیت های هلال احمر در بطن جامعه است، خاطرنشان کرد: این‌سازمان در برنامه ششم توسعه با ۲ ماموریت مهم آموزش همگانی مردم و توسعه شبکه امداد نجات در خدمت مردم بوده است.

وی، ابراز کرد: اطمینان داریم این پایگاه در راستای اقدامات بشر دوستانه و کمک به حادثه دیدگان فعالیت قابلی داشته باشد.

گفتنی است، ملا حسن رحیمی امام جمعه نلاس نیز در ابتدای مراسم ضمن عرض خیرمقدم با بیان اینکه اینگونه افتتاح ها امید به ادامه و پیشرفت را در وجود اهالی رونق می دهد گفت: منطقه نلاس جزئی از شهرستان سردشت با حضور مسئولین و فرماندار توجهات خاصی را به خود اختصاص داده که ضمن تشکر درخواست ادامه این پروژه ها را داریم.

 

پایگاه امدادو نجات بین جاده ای جمعیت هلال احمر شهرستان سردشت افتتاح شد

 

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 117090
دیدگاه خود را به ما بگویید.