افتتاح پروژه های هفته جهاد کشاورزی با حضور استاندار آذربایجان غربی + عکس | جوان پرس
تاریخ انتشار :یکشنبه 18 ژوئن 17.::. ساعت : 9:35 ق.ظ

   220 بازدید

همزمان با بزرگداشت هفته جهاد کشاورزی با حضور استاندار آذربایجان غربی ۹۷ پروژه آب و خاک در حوزه کشاورزی و مدیریت مصرف بهینه آب به بهره برداری رسید.

جوان پرس : همزمان با بزرگداشت هفته جهاد کشاورزی با حضور استاندار آذربایجان غربی ۹۷ پروژه آب و خاک در حوزه کشاورزی و مدیریت مصرف بهینه آب به بهره برداری رسید.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی پیش از ظهر شنبه در مراسم بهره برداری از این طرح‌ها اظهارداشت:برای انجام این طرح ها ۸۱ هزار ۶۰۴ میلیون ریال اعتبارات دولتی هزینه شده است.

وی با بیان اینکه پروژه‌های مدیریت آب و خاک با اعتباری بالغ بر ۱۰۱ میلیارد ریال آماده بهره برداری شده و برای ۳۹۰ نفر به‌صورت مستقیم اشتغالزایی ایجاد می‌کنند اظهارداشت: به واسطه این پروژه‌ها ۸۱۴ نفر نیز به‌صورت غیرمستقیم صاحب شغل می‌شوند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با بیان اینکه در مجموع ۴۸۱ خانوار از مزایای این طرح‌ها بهره مند می‌شوند گفت: این طرح‌ها و پروژه‌ها شامل آبیاری تحت فشار و انتقال آب با لوله به اراضی مختلف کشاورزی در شهرستانهای ۱۷ گانه آذربایجان غربی است.

کریم زاده اظهار کرد: این طرح‌ها در ۴۲۷ هکتار از اراضی کشاورزی آذربایجان غربی اجرایی شده و انتظار می‌رود با استمرار افتتاح و اجرای چنین طرح‌های شاخص‌های کاهش مصرف که به منظور کمک به احیا دریاچه ارومیه هدفگذاری شده بیش از پیش تحقق یابد.

وی افزود: سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی برای هفته جهاد کشاورزی امسال ۱۱۶ پروژه را آماده افتتاح کرده که ۹۷ مورد از آن مربوط به مدیریت آب و خاک است و مابقی پروژه‌ها در مدیریت صنایع کشاورزی، بهبود تولیدات دامی و بهبود تولیدات گیاهی آماده بهره برداری شده است.

کریم زاده اضافه کرد: امسال در هفته جهاد کشاورزی ۱۱۶ پروژه عمرانی، اقتصادی و تولیدی بخش کشاورزی استان با اعتباری بالغ بر ۲۵۵۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری در سطح استان کلنگ زنی و افتتاح می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی افزود: با بهره برداری از این طرحها برای ۲۵۲۱ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد شده و ۴۶۹۵ خانوار روستایی نیز از عواید اجرای این طرح ها بهره مند می شوند.

همزمان با آخرین روز از هفته جهاد کشاورزی بهره برداری از ۱۰ طرح تولیدی و خدماتی در آذربایجان غربی آغاز شد.

بهره برداری از طرح مدیریت آب و خاک در روستای حسن آباد ارومیه وچهار واحد صنایع تبدیلی، تکمیلی از جمله واحد تولید اسانس و عرقیات گیاهی در فاز ۲ توسعه شهرک صنعتی ارومیه به همراه ۴ واحد مرغداری گوشتی و تخم گذار و یک شرکت مکانیزاسیون کشاورزی این طرح ها را شامل می شود.

برای بهره برداری از ۱۰ طرح تولیدی و خدماتی بخش کشاورزی در آذربایجان غربی ۳۵۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و ۵۵۰ تا ۶۰۰ فرصت شغلی جدید ایجاد و تثبیت شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی در مراسم بهره برداری از این طرح‌ها و پروژه‌ها اظهار کرد: پروژه‌های مدیریت آب و خاک با اعتباری بالغ بر ۱۰۱ میلیارد ریال آماده بهره برداری شده که برای ۳۹۰ نفر به‌صورت مستقیم اشتغالزایی ایجاد می‌کنند.

اسمعیل کریم زاده با بیان اینکه به واسطه این پروژه‌ها ۸۱۴ نفر نیز به‌صورت غیرمستقیم صاحب شغل یا تثبیت شغل می‌شوند، گفت: با بهره برداری از این طرح ها، در مجموع ۴۸۱ خانوار از مزایای آن بهره مند می‌شوند.

وی گفت: انتظار می‌رود با استمرار افتتاح و اجرای چنین طرح‌هایی شاخص‌های کاهش مصرف که به منظور کمک به احیای دریاچه ارومیه هدفگذاری شده بیش از پیش تحقق یابد.

کریم زاده گفت: سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی برای هفته جهاد کشاورزی امسال ۱۱۶ پروژه را آماده افتتاح کرده که بیشتر این طرح ها مربوط به مدیریت آب و خاک است و مابقی پروژه‌ها در مدیریت صنایع کشاورزی، بهبود تولیدات دامی و بهبود تولیدات گیاهی آماده بهره برداری شده است.

http://media.mehrnews.com/d/2017/06/17/4/2489057.jpg

http://www.waaj.ir/images/news/hm-960327--(4).jpg

http://www.waaj.ir/images/news/hm-960327--(9).jpg

http://www.waaj.ir/images/news/hm-960327--(8).jpg

http://www.waaj.ir/images/news/hm-960327--(11).jpg

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 105234
دیدگاه خود را به ما بگویید.