تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۰ فروردین ۹۷.::. ساعت : ۱۰:۳۰ ق.ظ

   170 بازدید

به مناسبت سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی؛
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی از بهره برداری چند طرح عمرانی بمناسبت دهه مبارک حساب ۱۰۰ حضرت امام خمینی(ره) و تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سال ۹۷ خبرداد.

جوان پرس : مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی از بهره برداری چند طرح عمرانی بمناسبت دهه مبارک حساب ۱۰۰ حضرت امام خمینی(ره) و تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سال ۹۷ خبرداد.

محمود بدلی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی افزود: به مناسبت ۲۱ فروردین سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، تعداد ۵۰۰ واحد مسکن مقاوم با اعتبار بالغ بر ۹۵ میلیاردریال و در ۲ روستا طرح هادی با اعتبار بالغ بر ۱۰ میلیارد و ۴۸۰ میلیون ریال در سطح استان افتتاح خواهد شد که یک هزار و ۸۹۰ خانوار از مزایای این طرح های عمرانی بهره مند می شوند .

وی تصریح کرد: از مهمترین و حساسترین فعالیت عمرانی که با جدیت پی گیری می شود، اجرای طرح بهسازی یا ترویج ساخت و سازهای مقاوم بوده است .

بدلی خاطر نشان کرد: اکثر اماکن روستایی قدیمی، فرسوده، با مصالح نامرغوب، غیر اصولی یا در مکان نامناسب ساخته شدند که در برابر سوانح آسیب پذیر هستند لذا از تمامی دست اندرکاران و صاحبان نفوذ دعوت می شود در راستای ترویج فرهنگ مقاوم سازی، ارتقا کیفیت ساخت و سازها برابر مقررات ملی ساختمان، بهبود بافت های فرسوده این نهاد را یاری کنند .

وی افزود: تاکنون در سطح روستاهای استان، تعداد ۸۶ هزار متقاضی با بانکهای عامل انعقاد قرارداد کرده و واحدهای مسکونی مقاوم و زیبا خود را شروع و ۷۵ هزار واحد به اتمام رسیده است.

وی ادامه داد: طرح هادی نیز در روستاهای بالای ۲۰ خانوار و با هدف توسعه اصولی، برابر نقشه تهیه شده اجرا می شود و در این راستا تاکنون بر اساس سرشماری سال ۹۵ ، دو هزارو 168 روستای بالای ۲۰ خانوار استان، قابلیت تهیه طرح هادی را دارند که برای دوهزار و 80 روستا نقشه طرح هادی تهیه و در ۵۰۰ روستا نیز با اقدامات فیزیکی نظیر بازگشایی معابر، جدول گذاری، سنگ فرش و آسفالت معابر، ساماندهی چشمه ها و محوطه اماکن عمومی، ایجاد فضای سبز و محل بازی کودکان اجرا شده است .

به گزارش ایسنا؛ روستاییان زحمتکش با مراجعه به بنیاد مسکن شهرستانها و مشارکت بانکها می توانند از تسهیلات قرض الحسنه 200 میلیون ریالی با کارمزد 5درصد و بازپرداخت 15 ساله، بدون هیچگونه سپرده گذاری و محدودیتی(در تمامی روستاها)، بهره مند شوند

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 113148
دیدگاه خود را به ما بگویید.