تاریخ انتشار :دوشنبه 19 ژوئن 17.::. ساعت : 5:30 ب.ظ

   138 بازدید

مرز سرو
ناظر گمرکات آذربایجان غربی از صدور ۲۳۴هزارتن کالا از گمرکات استان به خارج از کشوری طی سالجاری خبر داد.

جوان پرس : ناظر گمرکات آذربایجان غربی از صدور ۲۳۴هزارتن کالا از گمرکات استان به خارج از کشوری طی سالجاری خبر داد.

پرویز تقوی در جلسه شوراي اداري استان با بیان اینکه میزان صادرات از گمرکات استان از نظر وزنی با ۳۹ درصد کاهش نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته به حدود ۲۳۴ هزار تن رسیده است افزود: ارزش صادرات از گمرکات استان امسال با ۱۸ درصد افزایش نسبت مدت زمان مشابه سال گذشته به ۸۶ میلیون دلار رسید.

وی با تاکید بر اینکه از نظر واردات نیز ارزش کالاهای وارد شده با ۲ درصد کاهش به ۱۱۴ میلیون دلار رسیده، افزود: از نظر وزنی نیز میزان واردات با ۲۶ درصد کاهش به ۹۳ هزار تن رسیده است.

تقوی با اشاره به ترانزیت خارجی و داخلی از گمرکات آذربایجان غربی گفت: در این زمینه نیز افزایش در تمام بخش های ترانزیت از هفت تا ۱۷۱ درصد گزارش شده و گزارش ها بیانگر افزایش درآمد استان از محل گمرکات به میزان ۷۱ درصد در سال ۹۵ و افزایش ۱۱ درصدی در ۲ ماه اول سال جاری است.

ناظر گمرکات آذربایجان غربی اضافه کرد: میزان تردد مسافران نیز در ۲ ماه اول امسال ۶۳۶ هزار نفر بوده که نسبت به مدت زمان مشابه پارسال با حدود ۴۸۵ هزار نفر، افزایش یافته است.

تقوی گفت: مسافران ورودی به استان در سال جاری با ۳۴ درصد افزایش نسبت به مدت زمان مشابه به ۳۳۴ هزار نفر رسیده است.

وی با اشاره به نصب تجهیزات کنترلی پیشرفته در گمرکات استان افزود: در دولت گذشته هفت دستگاه ایکس ری کامیونی پیشرفته در گمرکات استان مستقر بوده که هم اکنون این تعداد به ۱۳ دستگاه افزایش یافته و از این تعداد ۱۱ دستگاه فعال است.

آذربایجان غربی دارای ۱۷ گمرک و بازارچه و دارای مرزهایی با ترکیه، عراق و جمهوری خودمختار نخجوان به طول یکهزار کیلومتر است.

Print Friendly
کدخبر : 105282
دیدگاه خود را به ما بگویید.