تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۲ آبان ۹۶.::. ساعت : ۹:۰۰ ب.ظ

   272 بازدید

در ادامە روند آواربرداری و رسیدگی به قربانیان زلزله در اقلیم کردستان مسئولین محلی از افزایش آمار تلفات به 8 کشته و 535 مجروح خبر دادند.

جوان پرس : در ادامە روند آواربرداری و رسیدگی به قربانیان زلزله در اقلیم کردستان مسئولین محلی از افزایش آمار تلفات به 8 کشته و 535 مجروح خبر دادند.

 به گزارش کردپرس، آمار تلفات زلزله در شهرهای اقلیم کردستان و مناطق غربی کشورمان رو به افزایش است و سایت خبری سبه ی گزارش داد که وزیر بهداشت اقلیم کردستان اعلام کرده شمار کشته های این زلزله در اقلیم کردستان به 8 تن افزایش یافته و تعداد مجروحین نیز به 535  نفر رسیده است.

دولت اقلیم کردستان پس از نشستی اعلام کرد که تمامی تدابیر لازم، برای مقابله با تبعات بحران زلزله و رسیدگی به قربانیان، در پیش گرفته می شود.

همچنین رسانە های اقلیم از ویران شدن بیمارستان منطقە دربندیخان و انتقال مجروحین و بیماران به بیمارستان سلیمانیە و برپایی بیمارستان صحرایی در این منطقە خبر دادند.

در بیشتر شهرهای اقلیم کردستان دیوارها و سقف برخی از منازل و ساختمان ها دچار آسیب و خسارت شده در برخی مناطق برق و آب آشامیدنی نیز قطع شده است.

زلزله 7.2 ریشتری شب گذشته تمامی مناطق غربی ایران و همچنین شهرهای اقلیم کردستان و برخی مناطق عراق را بە لرزه درآورده و موجب خسارات شدید و کشته و مجروح شدن ده ها نفر شد.

همچنین پس لرزه های این زلزله امروز دوشنبە 22 آبان ادامه داشته و چندین بار مناطق کرمانشاه و شهرهای کلار، دربندیخان و سلیمانیه در اقلیم کردستان را به لرزه درآورد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 109335
دیدگاه خود را به ما بگویید.