تاریخ انتشار :سه شنبه ۴ اردیبهشت ۹۷.::. ساعت : ۹:۰۰ ب.ظ

   250 بازدید

عین الله شریف پور : معیشت شهرهای مرزی به ارتباطات اجتماعی با ان سوی مرزها بستگی دارد و این افزایش عوارض باعث شده تا مرزنشینان استان به سختی معیشت خود را تامین کنند که مرزنشینان نیازمند توجه جدی دولت هستند.
جوان پرس : نماینده مردم ماکو،شوط، چالدران و پلدشت در مجلس شورای اسلامی گفت : افزایش عوارض خروج از کشور ظلم مطلق به مرزنشینان است.
عین الله شریف پور در دومین جلسه شورای اداری استان که با حضور نوبخت معاون رئیس جمهور  و مسئولان ارشد استانی در محل استانداری آذربایجان غربی برگزار شد افزود : معیشت شهرهای مرزی به ارتباطات اجتماعی با ان سوی مرزها بستگی دارد و این افزایش عوارض باعث شده تا مرزنشینان استان به سختی معیشت خود را تامین کنند که مرزنشینان نیازمند توجه جدی دولت هستند.
وی بی عدالتی در توزیع منابع دولتی را مورد انتقاد قرار داد و گفت : بدلیل اینکه در توزیع منابع دولت اولویت را به سمت اتمام پروژههای نیمه تمام سوق داده اما استانهای که تعداد طرحهای نیمه تمام کمتری نسبت به سایر استانها دارند در جذب اعتبار از منابع ملی برای رفع محرومیت های استان عقب می مانند.
او ادامه داد : برای توسعه استان آذربایجان غربی مقرر شده بود از سال 96 تا 5سال مبلغ 2000 میلیارد تومان برای رساندن شاخص توسعه استان‌های محروم به متوسط کشوری اختصاص یابد که هنوز محقق نشده و نیازمند مساعدت دولت است.
شریف پور با بیان اینکه اقتصاد استان به کشاورزی و دامداری وابسته است  ، گفت: متاسفانه سرمازدگی اقتصاد استان را تحت تاثیر قرارداده و خروجی ان را از شهریور ماه نشان خواهد داد.
وی وضعیت اشتغال استان را اورژانسی دانست و گفت: واحدهای نیمه فعال متعددی در استان وجود دارد که با راه اندازی آنها درآمد سرانه استان افزایش یافته و وضعیت اشتغال نیز رونق می یابد.
Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 113568
دیدگاه خود را به ما بگویید.