تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۰ خرداد ۹۷.::. ساعت : ۱۲:۵۸ ب.ظ

   153 بازدید

در جلسه کارگروه تخصصی امور زیربنایی و شهرسازی استان از 8 مورد احداث بنا و تاسیسات طرح های تولیدی، صنعتی و خدماتی در خارج از حریم شهرهای استان با 5 مورد موافقت شد.

جوان پرس : معاون امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی در جلسه کارگروه تخصصی امور زیربنایی و شهرسازی استان بابیان اینکه توسعه صنعتی یکی از اصول مهم روند رو به رشد در استان و ایجاد اشتغال پایدار است گفت : با توجه به شرایط کم آبی و وقوع تنش آبی در برخی از مناطق استان به منظور حفظ و حراست از منابع آبی و کمک به راه اندازی واحدهای صنعتی و تولیدی در استان براساس بخشنامه معاون اول ریاست جمهوری ، دستگاههای اجرایی صدور مجوز برای متقاضیان احداث بنا و تاسیسات طرح تولیدی، صنعتی و خدماتی قبل از هر اقدامی باید وضعیت تخصیص آب را از شرکت آب منطقه ای استان استعلام کنند.
تقی کهوریان به اجرای طرح های آبیاری تحت فشار با هدف مدیریت مصارف آب در بخش کشاورزی در استان اشاره کرد و افزود:براساس مصوبه ستاد ملّی نجات دریاچه ارومیه و به منظور ایجاد فرصت های جایگزین اشتغال بخش کشاروزی در بخش های صنعت و خدمات ، تخصیص آب به پروژه های صنعتی از محل صرفه جویی آب کشاورزی تامین می شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی در ادامه اظهار داشت: در کارگروه استانی سازگاری با کم آبی مجموعه اقدامات و پیش بینی ها باید مسیر اشتغالزایی و توسعه استان را هموار کند.
در جلسه کارگروه تخصصی امور زیربنایی و شهرسازی استان از ۸ مورد احداث بنا و تاسیسات طرح های تولیدی، صنعتی و خدماتی در خارج از حریم شهرهای استان با ۵ مورد موافقت شد.

http://news.ostan-ag.gov.ir/Portals/1/Omrani/1396/12/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%20%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%DB%8C%20%D8%B2%DB%8C%D8%B1%D8%A8%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C%20%D9%88%20%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C.jpg

همچنین ادامه خیابان سرداران با رعایت ضوابط بافت تاریخی در ساخت وسازو عرض معبر برای دسترسی خیابان امام به پلاک های مجاور با توجه به اجرای طرح مصوب تراموای شهری از مسیر خیابان امام مقرر گردید با تصویب کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی به عنوان مغایرت اساسی با اخذ مصوبه شورایعالی معماری و شهرسازی اجرایی گردد. درخواست الحاق به محدوده اراضی هیات امنای مسکن رزمندگان شهرستان نقده نیز با ۴ هکتار افزایشی نسبت به ۸ هکتار ( ۶ هکتار مسکونی و ۲ هکتار خدماتی) مصوب شورایعالی شهرسازی با کاربری مسکونی و اصلاح مسیرکمربندی با اخذ مصوبه کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی مقرر گردید به عنوان مغایرت اساسی به دبیرخانه شورایعالی منعکس شود.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 114532
دیدگاه خود را به ما بگویید.