تاریخ انتشار :سه شنبه 13 ژوئن 17.::. ساعت : 2:30 ب.ظ

   233 بازدید

حسن بگلو: با توجه به افزایش دما انتظار مصرف بالای برق را داریم ولی امیدواریم با رعایت شهروندان مشکل کمبود برق و خاموشی برق نداشته باشیم.

جوان پرس : مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی گفت: یک میلیون و 179 هزار مشترک برق در استان داریم.

اکبر حسن‌بگلو در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: 12 هزار خانوار استان بدلیل محدودیت ها دسترسی نداشته و برق ندارند.

امیدواریم با رعایت شهروندان مشکل خاموشی برق در تابستان نداشته باشیم

او افزود: هم‌اکنون به دلایل قانونی ۱۲ هزار خانوار در آذربایجان غربی از نعمت برق محروم هستند که امیدواریم با نهایی شدن قانون جدیدی که به‌تازگی از سوی مجلس به تصویب رسیده روند برق‌رسانی به خانوارهایی که به هر دلیلی در ساخت‌وسازهای غیر مجاز زندگی می‌کنند از سر گرفته شود.

وی در ادامه از پوشش ۹۹ درصدی برق رسانی به روستاها و شهرها خبر داد و اظهارداشت: در حال حاضر تعداد مشترکان برق این شرکت به یک میلیون ۱۷۹ هزار مشترک رسیده است.

حسن بگلو با بیان اینکه این تعداد مشترک به نسبت سال گذشته بیش از ۲.۸ درصد افزایش داشته است عنوان کرد: مردم استان در سال ۹۵ افزون بر ۴ هزار و ۵۹۶ میلیون کیلو وات انرژی مصرف کردند که به نسبت سال پیش از آن ۴.۲ درصد افزایش مصرف داشته‌ایم.

وی تصریح کرد: پیک بار مصرفی استان ۹۴۰ مگاوات بوده که نسبت به سال قبل افزایش داشته است و تعداد ۲۸۸ فیدر این بار پیکی را مدیریت می کند.

حسن بگلو با بیان اینکه تلفات برق به ۱.۲ تا ۱.۵ درصد رسیده است اظهار کرد:هدف کشوری رسیدن به تلفات اسمی ۱۱.۶ درصد با وجود برق های غیرمجاز است ولی تلاش داریم این رقم را به کمتر از ۱۰ درصد برسانیم.

وی تصریح کرد: 197 مشترک صنعتی و9700 مشترک کشاورزی با شرکت برای مصرف بهینه همکاری داشتند که ۱۳۸ مشترک صنعتی و 7800مشترک کشاورزی شامل پاداش و تخفیف شدند.

حسن بگلو با اشاره  به اینکه طول خطوط ۴۰۰ ولت استان ۱۲۰۰۰ کیلومتر و طول خطوط ۲۰ ولت ۱۵۰۰۰ کیلومتر است افزود: در مجموع افزون بر ۳۱۶ هزار مشترک برق روستایی در آذربایجان غربی وجود دارد و ۱۴ هزار و ۲۰۸ چاه کشاورزی نیز برق‌رسانی شده‌اند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی گفت: نیروی برق در استان با استفاده از ۱۷ هزار و ۷۰۳ پست هوایی و ۷۸۱ پست زمینی توزیع شده و ۳۳۷ هزار چراغ روشنایی نیز معابر مختلف شهری و روستایی را روشنایی می‌بخشند.

حسن بگلو افزود: تمامی روستاهای بالای ۱۰ خانوار در آذربایجان غربی از نعمت برق برخوردار هستند و دو روستایی که اخیراً تعداد خانوار آن به بیش از ۱۰ مورد رسیده بود توسط شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی برق‌رسانی شد.

وی با بیان اینکه امسال و سال گذشته هیچ خاموشی بابت مصرف زیاد و خارج از فشار شبکه نداشته ایم افزود: رشد بار مصرف در زمان پیک روز ۱۱.۵ درصد و ۱۳.۵ در پیک شب بوده است که برای توان شبکه خطرناک است.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی گفت : انرژی مصرفی استان در سال ۹۴ برابر ۴۵۰۲ میلیون کیلووات ساعت و در سال ۹۵ به میزان ۴۵۹۷ میلیون کیلووات ساعت بود که حداقل ۲ درصد نسبت به سال ۹۴ افزایش داشته است.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی گفت: در سال ۹۵ به حساب ۸۱۱۲ مشترک در سطح استان از بابت همکاری در پیک بار سال ۹۵، مبلغ ۳۰۳۹۲ میلیون ریال پاداش بصورت بستانکاری پرداخت شد.

حسن بگلو با تاکید بر اینکه در سال ۹۶ تلفات انرژی را حداقل ۱.۴ درصد کاهش خواهیم داد خواستار تعیین اعتبارات مورد نیاز برای هر فعالیت و همچنین برنامه ریزی و زمانبندی برای تحقق صد درصدی برنامه های مورد نظر شدند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی گفت: از تست 440 هزار کنتور 15 هزار کنتور معیوب شناسایی و تعویض شدند.

وی تاکید کرد: یکی از برنامه های ما مناطق ضعف ولتاژ حاد داشتند را برطرف کنیم که تا پایان تابستان همه آن ها را برطرف خواهیم کرد.

حسن بگلو گفت: با توجه به افزایش دما انتظار مصرف بالای برق را داریم ولی امیدواریم با رعایت شهروندان مشکل کمبود برق و خاموشی برق نداشته باشیم.

حسن بگلو با بیان اینکه متوسط عمر شبکه برق استان ۳۰ سال است ، تصریح کرد: هر چند عمر برخی از ترانس های برق ۵۰ سال است ولی مشکلی در خصوص برق رسانی نداریم و در طول سال ۲ بار تمام شبکه مورد بازدید و سالانه ۳درصد شبکه برق آذربایجان غربی بازسازی می شود.

وی ادامه داد:‌ وظیفه اصلی ما در صنعت برق در اجرای فرمان مقام معظم رهبری در سال ۹۶ تامین برق مطمئن و ممانعت از خاموشی و کمک به رونق اقتصاد و صنایع تولیدی و خدماتی وکشاورزی استان است و در این راستا هر گونه اقدامات لازم انجام می گیرد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 105138
دیدگاه خود را به ما بگویید.