تاریخ انتشار :چهار شنبه 19 ژوئن 13.::. ساعت : 8:45 ب.ظ

   389 بازدید

21

یکی از همکاران رسانه ای استان در سایت شخصی اش انتقاداتی به برخی از همکاران در خصوص حمایت از کاندیدای خاص  و مصاحبه با رئیس ستادش  به قلم تحریر در آورده که خبرنگار جهموری اسلامی جوابیه ای خطاب به آن نوشته  وخواستار اطلاع رسانی موضوع شده است.

جوان پرس / رضا امین آذر : مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های خوانندگان جوان پرس است که به  سایت ارسال و خواستار اطلاع رسانی موضوع شده و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان می توانند مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.

 

وی  در جوابیه خود آورده ؛ مطلب مربوط به انتخابات شما با عنوان «من به کسی رای دادم که بتوانم اسمش رافریاد بزنم»راخواندم. احمد عزیز بنده شما را فردی محجوب وباکرامت  می دانستم وسال های آشنایی با شما به گذشته های دورمی رسد اما این مطلبتان ناگزیرم کرد تا نکاتی را با شما دوستانه درمیان بگذارم.

 

دراین که انتخابات گذشته میدان آزمون نیروهای وفاداربه نظام وانقلاب بود، شکی نیست وهریک ازآحاد مردم برحسب وظیفه و لبیک گویی به فرمان سکاندار انقلاب مبنی برخلق حماسه سیاسی دراین انتخابات شرکت کرده والحق نیز حماسه آفریدند.

 

دربخشی ازمطلبتان عنوان نموده اید که «کسانی که خود را انقلابی می دانند، باید معیار و ملاک اصلی انتخاب شان مبتنی بر رهنمودها و معیارهای رهبری باشد . من معتقدم یک فرد سیاسی و رسانه ای باید آنقدر جرأت و جسارت داشته باشد که وقتی به کسی رأی داد یا از او حمایت کرد پای حرف و انتخابش بایستد و برای آن دلیل بیاورد» بنده نیز دراین مورد با شما موافق وهم نظر هستم اما اینکه به دولتی رای نداده اید که شعار اصلی اش «کار» است، محلی ازاعراب ندارد. شاید شما به لطف کسانی دغدغه کار واشتغال ومعیشت نداشته باشید اما آیا این می تواند عمومیت داشته باشد؟ آیا دغدغه اصلی خانواده ها وجوانان درمقطع کنونی اشتغال نیست؟ ویا ازکجا ازاعضای دولتی حرف می زنید که هنوز تشکیل نشده تا شما سوابق وعملکرد گذشته آنها را نقد کنید؟

 

دربند دیگر مطلبتان که می گویید: «افتخار می کنم که به دولتی رأی ندادم که از طریق آن رضایت دهم به بازگشت انقلاب به قبل از سال 84 و سپردن مدیریت اجرایی کشور به دست یقه سفیدهای بالای شصت سال که نصف بیشتر دور و بری هایشان یا در زندان هستند یا به تازگی با قید وثیقه آزاد شده اند . افتخار می کنم به دولتی رأی ندادم که رئیس آن ، تنها عروسک خیمه شب بازی یک نمایش از پیش طراحی شده است و مرد دیگری او را هدایت می کند و به میدان می فرستد و قرار است در آینده هم امور مملکت به اراده و تصمیم و نظر آن مرد سایه ی همه کاره ، اداره شود»

 

  خدمتتان عرض می کنم از کسی چون شما که ادعای! مفسری نهج البلاغه دارد چنین حرف هایی به هیچ عنوان پذیرفته نیست. درکدام خطبه نهج البلاغه که شما ادعای مفسری آن را دارید سراغ دارید که حضرت امیر(ع) حتی به دشمنان قسم خورده خود نیز بی احترامی کند ویا با ادبیاتی غیر از احترام سخن بگوید. سال های قبل از 84را شاید ذهن شما یاری نمی دهد ویا نمی خواهی به یاد بیاوری که سال های عزت وشرف وسربلندی این ملت بود.

 

   دوران دفاع مقدس وپس ازآن را مطالعه بفرمایید. خواهید دید که درآن دوران چه کسانی کشتی انقلاب را ازدریای پرتلاطم حوادث به سلامت نجات دادند تاشما اکنون بتوانی آزادانه بنویسی. آیا حق آن همه ایثار ومدیریت، تهمت وافترا است که شما بی پروا آن را بیان می کنید؟ آیا آن مدیران به ادعای شما بالای 60سال سن نبودند که این کارها را کردند؟ نمک خورده نمکدان شکستن خطاست.

 

   اگر به این امر اعتقاد قلبی دارید که افراد بالای 60سال را مورد انتقاد قرار می دهید پس براساس نظر شما نباید ارزشی به نظرات وتفکرات افراد مسن درجامعه وخانواده قائل بود. رئیس دولت جدید ومنتخب مردم شخصیتی بالاتر ازاین دارد که شما به خودتان اجازه می دهید باز هم بی پروا نسبت های ناروا بدهید وتوهین نمایید وافترا بزنید. نقد فرد ویا موضوع ومطلبی ادبیاتی دارد که من آن را درادبیات شما نیافتم. آیا شما خودتان را ازرهبر ومسئولین نظام بالاتر می بینید؟

 

    زمانی که همه بزرگواران ودلسوزان نظام پیام های تبریک می دهند و به خاطرخلق حماسه سیاسی مدنظر مقام معظم رهبری ازملت بصیروآگاه ایران تشکر می کنند، شما خود را تافته جدا بافته ازاین ملت می دانید که رئیس یک دولت قانونی ومورد وثوق رهبر،ملت ونظام را باز هم به قول خودتان وبا ادبیات مختص خودتان، عروسک خیمه شب بازی خطاب می کنید؟ آیا باز هم ادعای مفسری  نهج البلاغه خواهی کرد زمانی که خدا را بالای سرت ناظر نمی بینی؟ تهمت مانند زغال می ماند که درخوشبینانه ترین حالت اگرهم نسوزاند سیاه می کند. درعجبم خصوصیاتی را که شما خودتان دارید به رئیس دولت منتخب نسبت می دهید شما که خود  توسط اشخاصی هدایت می شوید وبه میدان می آیید چگونه است که این صفت را به دیگران نسبت می دهید؟ !

 

  درنظام جمهوری اسلامی هرکسی آزاد است به فرد مورد نظر خود که تائیدات لازم ازسوی دستگاه های نظارتی مسئول را کسب نماید، رای بدهد که این نیز مصداق بارز مردم سالاری دینی است چه آن شخص رای بیاورد ویا رای نیاورد. اما باسپری شدن انتخابات واعلام نتایج، بر هرفردی وظیفه است که ازشخص منتخب حمایت نماید ویا با دید احترام به آن نگاه کند. با تمام احترامی که به رای ونظر شما درانتخابات ریاست جمهوری قائل هستم، اما مانده ام که دم خروست را قبول کنم یا قسم حضرت عباست را. چراکه درابتدای مطلبت هرآنچه که خواستی با ادبیاتی خاص نثار مردم ومنتخب آنها کردی ودرپایان با دید احترام به رئیس جمهور منتخب وهوادارانش نگاه کردی.

 

درهر صورت نکاتی بود که برحسب وظیفه خواستم با شما درمیان بگذارم. البته نکات دیگری هم درمطلبتان بود که که بازگویی وپرداختن به آنها با ادبیات اطلاع رسانی سنخیت نداشت.درپایان این نکته را هم دوستانه به شما عرض بکنم که فردی را که خواب است به راحتی می توان بیدار کرد اما کسی که خودرا به خواب زده باشد بیدار کردنش با کرام الکاتبین است.

باتقدیم احترام –  رضا امین آذر – خبرنگار روزنامه جمهوری اسلامی

Print Friendly
کدخبر : 19938
9 دیدگاه

 1. رسول فرنودفر says:

  آقای معروفی احمد نقی زاده حق دارد
  شما چرا این نوشته امینی آذر را منتشر نمودید

 2. wصادق says:

  معروفی عزیز سلام احمد نقی زاده مواجب بگیر خانواده جلالزاده است او برخلاف چهراش خدا میداند چه کسیت ار را بهتر حامد عطایی میشناسد تا شما ؟

 3. رهگذر says:

  البته کسی که مدعی نهج البلاغه باشد غیبت نمیکند و به افراد بهتان نمیزند!

 4. س.م خبرنگار says:

  احمد نقی زاده باید هم از کسی که بهش پست و مقام ومنزلت و البته قدرت بیان داده تشکر کنه و منت دارش باشه، احمد نقی زاده هم مثل من سنش به قبل از سال 84 قد نمیده ولی حداقل با یه مقدار مطالعه و اگر هم نشد با پرس و جو از کسانی که تو دوره قبل 84 حاضر و البه بالغ بودن میتونه نحوه مدیریتشون رو تو ذهنش تصور کنه و بعد شروع پاچه خواری و نوشتن مطلب به نفع کسانی کنه که دیگه هیچ سمتی حداقل در این چهار سال آینده نخواهند داشت.
  تا مردم شنیدن که هاشمی ثبت نام کرده همه گفتن که به خاطر اونم که شده تو انتخابات شرکت می کنیم بعد که کنار رفت نمایندش و البته کسی که مورد تأیید دوراه او بود منتخب مردم شد تا مردم نارضایتیشون رو از این دوره 8 ساله با اختلاف رأی بالا نشان بدن، همه این ها نشان از قدرت دولت و همچنین مردم سالاری دولت های قبل از 84 است.

 5. ahlt says:

  با سلام، خواستم ازمطلب جامع ومودبانه جناب امین آذرتشکرنمایم. باید قدر این چنین افرادی را که درگمنامی در عرصه اطلاع رسانی فعالیت می کنند دونست .

 6. اشکان says:

  فرنود فر پاچه خوار مدیران دولتی است.بیچاره حق دارد به خاطر خوشایند اربابان خود و پاچه خواری آنها تحمل مطلب را نداشته باشد.
  عمر این افراد به سرامده وانشااله به یاری خدا وهمدلی مردم این افراد به زودی حذف خواهند شد

 7. الیاس says:

  زنده باد و باتشکر از نقد منصفانه وصدالبته کوبنده اش. به این فرنودفر هم بگین اینقدر خودش را اذيت نكند عمر دنیا کوتاه است وارزش این کارها را ندارد. مرد آن است که یکرنگ باشد وپای مواضعش ثابت قدم بایستد نه مثل بوقلمون هرلحظه رنگ عوض کند.

  باتشکرازمدیریت محترم سایت همیشه موفق باشید.

دیدگاه خود را به ما بگویید.