تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱ آبان ۹۲.::. ساعت : ۱۱:۱۰ ق.ظ

   158 بازدید

 هنوز هیچ تاخیری در معرفی استانداران صورت نگرفته و بنابر مقایسه این دولت با دولت های قبل، هیچ تاخیر زمانی نسبت به گذشته نداشته ایم.

جوان پرس : وزير كشور گفت: وزارت کشور در جریان انتخاب استانداران بر اساس ارزیابی های لازم، پیشنهادهای صورت گرفته و ویژگی های منطقه ای نفرات مورد نظر را به دولت معرفی می کند.

 عبدالرضا رحمانی فصلی روز سه شنبه در حاشیه نشست با «هلن کلارک» معاون دبیر کل سازمان ملل متحد در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا مبنی بر معرفی سایر استانداران ادامه داد: تا کنون تعدادی از نفرات برای استانداری ها به دولت معرفی شده اند و هیات دولت نیز به آنها رای لازم را برای کسب این سمت داده است و باقی استانداران نیز در زمان مناسب معرفی می شوند.

 

وزیر کشور با اشاره به برخی صحبت ها مربوط به تاخیر در معرفی استانداران گفت: هنوز هیچ تاخیری در معرفی استانداران صورت نگرفته و بنابر مقایسه این دولت با دولت های قبل، هیچ تاخیر زمانی نسبت به گذشته نداشته ایم.

 

رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: امیدواریم با دقت فراوان به ثبات مدیریت کمک کنیم زیرا داشتن ثبات مدیریت در استانداری ها، لازمه پیشرفت است. وی با یادآوری اینکه در دوره های گذشته برخی استان ها در طول چهارسال 5 استاندار را به خود می دیدند، گفت: در برخی استان ها در طول چهارسال پنج استاندار تغییر یافت و متوسط عمر مدیریت استانداران در این مناطق کمتر از یکسال بود که این نبود ثبات مدیریتی آسیب جدی به نوع فعالیت ها در استان می زد.

 

استانداران در دولت های هفتم و هشتم در مدت 77 روز معرفی شده بودند و در دولت های نهم و دهم نیز این زمان به 83 روز رسیده بود که در حال حاضر دولت یازدهم در 63 روز بیش از نیمی از استانداران کشور را انتخاب کرده است. وزیر کشور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا برخی استانداران که عملکرد مناسبی را نیز داشته اند تغییر کرده اند، گفت: ما نباید نگاه را بد و خوب کنیم، به هر حال دولتی با رای مردم انتخاب شده است که رویکردش با دولت قبل تفاوت دارد.

 

رحمانی فضلی ادامه داد: این دولت با رویکرد اعتدال و تدبیر و امید به روی کار آمده و طبیعتا مردم انتظار دارند که در پست های حساس و کلیدی جابجایی صورت گیرد. وی افزود: نمایندگان مجلس شورای اسلامی، گروه های سیاسی و مردم درخواست تغییر استانداران را داشتند و این موضوع تنها در حوزه های کلانی مانند استانداری انجام می شود و در سایر مدیریت ها از توانمندی مدیران موجود استفاده خواهد شد.

 

وزیر کشور تصریح کرد: این تغییرات به معنای ضعف و یا عملکرد منفی مدیران قبلی نیست و تغییر رویکرد همیشه وجود داشته است.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 25398
۳ دیدگاه

  1. I am extremely enjoyed for this blog. Its an educational subject. It support me quite much to resolve some troubles. Its chance are so amazing and operating fashion so speedy. I believe it could be support all of you. Many thanks a great deal for experiencing this attractiveness blog with me. I am appreciating it extremely much! Hunting ahead to one more great website. Great luck to the creator! all the ideal!

  2. I’ll apply this idea…… It can be fun!

دیدگاه خود را به ما بگویید.