تاریخ انتشار :دوشنبه ۶ آبان ۹۲.::. ساعت : ۸:۳۰ ق.ظ

   389 بازدید

    چشم امید مردم استان به تدبیر دولت روحانی است تا بزودی استانداری توانمند و با تجربه  و بدون حاشيه و اجرايي  با تز اقتصادي و عملياتي را برگزیند.
 
 جوان پرس / عبدالسلام معروفی :  سکان هدايت يکي از مراکز پايتختي دفاع مقدس و حساس ترين استان کشور را چه کسي عهده دار خواهد گرفت ؟! اين پرسشي است که ذهن مردم  آذربايجان غربي را مدتها و در طول اين 2 ماهه به خود مشغول کرده است، و مردم و خود مسوولان فعلي هم در بلاتکليفي بسر مي برند ، به‌طوري‌که اين روزها نقل محافل عمومي و خصوصي بوده و هم گمانه‌زني رسانه‌هاي محلي و فضاي مجازي استان را به همراه داشته است  و انتظار مي رود هر چه زودتر اين مهم به سرانجام و نتيجه درخوري برسد. 
 
 
 
 چشم اميد مردم استان به تدبير دولت روحاني است تا بزودي استانداري توانمند و با تجربه  و بدون حاشيه و اجرايي  با تز اقتصادي و عملياتي را برگزيند.استانداري که در شان مردمي باشد که حماسه‌هايشان، غيرت ، شجاعت ، مردانگي ، مهمان نوازي  و خوب بودنشان ورد زبان‌هاست.
 
 
 
 اين روزها در حالي اسامي افراد مختلفي براي تصدي پست استانداري  ذکر مي‌شود که هيچ کدام از آنها قطعي نبوده وبرخي از آنها صرفاً سياهه‌اي از نام‌هايي است که توسط برخي  جريان‌هاي خاص عنوان مي‌شود و البته سردرگمي افکار عمومي و خود وزارت کشور را به همراه دارد . برخي از ناظران آگاه بر اين باورند که برخي از اين اسامي ها ساختگي است و صرفاً کارکرد تبليغاتي و شهرت‌افزايي دارد.
 
 
هر چند که چهره‌هاي مطرح و شايسته  اي که در اين ليست ها  ديده مي‌شوند و لاجرم پيش‌بيني اين‌که چه کسي استاندار مي شود کمي دشوار به‌نظر مي‌رسد. آگاهان مسائل استان بر اين باورند بايد مسووليت استانداري آذربايجان غربي، اين استان حساس مرزي با اين همه پتانسيل به کسي سپرده شود که بر ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي استان شناخت کافي داشته باشد و در عين حال به دغدغه‌هاي مردم و مشکلات اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي اين خطه توجه کند. 
 
  با اين اوصاف شخصيت‌ها و افراد توانمندي  هم در استان وجود دارند که مي‌توانند امانتدار مناسبي براي کليددار استانداري آذربايجان غربي باشند.
 
  متاسفانه آنچه که در گمانه‌زني و رايزني مسوولان ارشد  در انتخاب استاندار مورد غفلت قرارگرفته و حتي به حاشيه رانده شده ، خواستن برنامه از نامزدهاي تصدي استانداري و يا ارائه‌ي برنامه‌ي پيشنهادي توسط آنان براي چهار سال آتي است ، به عبارت ديگر فرد محوري به جاي برنامه محوري در صدر رايزني‌ها قرار گرفته و بيشتر نام‌ها مطرح مي‌شوند تا برنامه‌هاي آنان. واقعيت اين است که ديگر فرصتي براي آزمون و خطا نيست و نبايد در انتخاب مدير ارشد استان از افراد کم تجربه و بدون سابقه مديريتي و حاشيه دار استفاده کرد.
 
   نکته‌اي که در اين ميان وجود دارد اين است که در رايزني‌هاي ميان دولت و نمايندگان ، رهبران سياسي  و فكري و جريان هاي تاثيرگذار  براي گزينش استاندار ملاک انتخاب بايد بر اساس منافع کشور و استان باشد نه منافع جناح سياسي يا فرد و گروه  خاص.
 

البته ناگفته نماند مهم ترين پازل اين هرم انتخاب فردي بدون حاشيه  و از جنس دولت روحاني و چهره اي معتدل اسيت كه بايستي مدنظر قرار قرار گيرد و همچنين با توجه به اينكه مردم از بين 6 گزينه به گزينه اي به نام دكتر حسن روحاني راي دادند و به يك باره نه مسير اصلاح طلبي پيشه كردند و نه راه اصولگرايي ، پس دنبال تغيير هستند و بايد به اين ديدگاه مردم ارج  نهاد و همچنين در روي  ديگر سكه  بيش از 65 درصد  به رئيس دولت يازدهم راي دادند پس بايد كسي براي اين استان انتخاب  شود كه اولا از جنس خود دولت باشد و شرايط و موقعيت منطقه و شرايط پيش رو و مسير توسعه ، نيازها و درخواست ها و.. را بشناسد و هيچ كس خارج از اين جريان حق سهم خواهي و باج خواهي ندارد ، بايد به نظر مردم احترام گذاشت و تغيير ديگري را تجربه كرد ، همانطور كه 8 سال پيش تجربه كرديم.

 
 
   بي‌شک مردم و مسوولان استان دوست دارند آذربايجان غربي در مسير توسعه و پيشرفت همه جانبه قرار گيرد انتخاب فردي مناسب و کاردان با برنامه اساسي براي 4 سال آتي مديريت استراتژيک‌ترين ، حساس ترين منطقه کشور، امري که مورد انتظار و مطالبه مردم اين استان از دولت تدبير و اميد است.
Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 25171
۱۹ دیدگاه

 1. كمالي گفت:

  سليمي نيا و همتي فقط

 2. اکبر گفت:

  65 درصد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. اكبر خان آمار موجود هست.
  البته مي توانيد به آرشيو سايت هم نگاه كنيد..

 4. علی اکبری گفت:

  عباس خورشیدی در آستانه استانداری آذربایجان غربی
  عباس خورشیدی سوق نگاهها به سمت عباس خورشیدی به دنبال منتفی شدن انتخاب گزینه های اصوگرا و کمرنگ شدن گزینه مورد نظر آقای عبدالعلی زاده برای تصدی استانداری آذربایجان غربی.
  به گزارش خبرنگار هم آوا، از چند روز پیش نقل قولهایی مبنی بر اینکه نگاه وزارت کشور به گزینه های اصلاح طلب و اعتدال گرای داخل استان معطوف شده، به گوش می رسد. در میان این اخبار و گاهاً از زبان برخی چهره های سیاسی استان به طور مشخص اسامی آقایان “یحیی محمدزاده، عباس خورشیدی، محمدامین رضازاده و فریدون سلیمی نیا” دیده می شود.
  اما آنچه که از صبح دیروز در مراودات فعالان سیاسی استان منتشر شد، نشان می دهد که شانس “عباس خورشیدی” برای تکیه بر کرسی استانداری آذربایجان غربی به نحو چشمگیری افزایش یافته است. این زمزمه ها حتی تا جایی پیش رفت که نام سیدمحمد خاتمی نیز به میان آمد. گویا آقای خاتمی در یکی جلسات بنیاد باران به درخواست یکی از چهره های ملی استان، از آقای جمشید انصاری خوسته است که موضوع درخواست فعالان اصلاح طلب استان مبنی بر انتخاب خورشیدی به استانداری آذربایجان غربی را پی گیری نماید.
  دیروز حتی موضوع فراتر از این هم رفت و گفته شد که بین آقای جهانگیری و خورشیدی تماس تلفنی برقرار شده است. از طرف دیگر گفته می شود سوابق عباس خورشیدی همراه با یحیی محمدزاده از طرف چند چهره متنفذ اصلاح طلب در سطح ملی برای انتخاب استانداری آذربایجان غربی مطرح گردیده و پیگیری می شود.
  در داخل استان نیز بخش قابل توجهی از مدیران و فعالین سیاسی دوره اصلاحات، حلقه مشهور به بنیاد بارانی های استان و تعداد قابل توجهی از جوانان و فرهنگیان همراه با چهره های مستقل سیاسی دارای مشی اعتدال، پیگیر انتخاب خورشیدی برای استانداری آذربایجان غربی هستند.
  عباس خورشیدی که در حال حاضر مدیر منطقه شمالغرب بیمه پاسارگاد کشور می باشد، یکی از با تجربه ترین و توانمندترین مدیران سیاسی، اجرایی شمالغرب کشور محسوب می شود. 24 سال خدمتگزاری مستمر در مسئولیتهای مهم سیاسی و اجرایی نشانگر توانمندی، کارآمدی و مقبولیت وی از یک سو و استمرار اعتماد نظام به او از سوی دیگر است.
  خورشیدی از خانواده ای مذهبی و با اصالت بوده و پدر همسر وی “مرحوم حجت الاسلام والمسلمین ناصحی” پدر شهید می باشند که از مبلغان و خطبای مشهور و توانمند شهر ارومیه محسوب می گردیدند.
  انجام وظیفه در مسئولیتهای کلیدی استانهای آذربایجان غربی و شرقی باعث شده است وی به دلیل اشراف کامل به جریانهای سیاسی و موضوعات مرتبط با امور قومی و مذهبی منطقه، مورد وثوق مردم، مسئولین ارشد و گروه های مرجع قرار گیرد.
  سوابق عباس خورشیدی
  سوابق تحصیلی
  کارشناس ارشد علوم سیاسی (دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران)
  کارشناس جامعه شناسی (دانشگاه تبریز)
  سوابق اجرایی
  معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان غربی (1384-1381)
  فرماندار شهرستان تبریز (1376-1381)
  رئیس دانشگاه پیام نور ارومیه و منطقه 2 (استانهای آذربایجان غربی و شرقی) (1377-1376)
  فرماندار شهرستان مهاباد (1368-1375)
  فرماندار شهرستان نقده (1368)
  بخشدار تکاب ( 1368-1364)
  بخشدار عجب شیر (1362-1360)
  مدیر بیمه پاسارگاد منطقه شمالغرب کشور (استانهای آذربایجان غربی، شرقی و اردبیل) (ادامه دارد- 1389)
  سوابق علمی، فرهنگی و اجتماعی
  مسئولیت چند کارگروه شورای برنامه ریزی و توسعه در حوزه معاونت سیاسی امنیتی آذربایجان غربی (1384-1381)
  14 سال تدریس در دانشگاههای مختلف
  عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز (1364-1362)
  رییس بنیاد باران استان آذربایجان غربی

 5. علی گفت:

  مطلب سایت هم آوا در باره احتمال انتصاب آقای خورشیدی به استانداری آذربایجان غربی را بخوانید

 6. بهرام گفت:

  در کنار خطوط سیم پیام
  خارج از ده ، دو کاج ، روییدند
  سالیان دراز ، رهگذران
  آن دو را چون دو دوست ، می دیدند
  روزی از روزهای پاییزی
  زیر رگبار و تازیانه ی باد
  یکی از کاج ها به خود لرزید
  خم شد و روی دیگری افتاد
  گفت: ای آشنا ببخش مرا
  خوب در حال من تامّل کن
  ریشه هایم ز خاک بیرون است
  چند روزی مرا تحمل کن
  کاج همسایه گفت با تندی
  مردم آزار ، از تو بیزارم
  دور شو ،دست از سرم بردار
  من کجا طاقت تو را دارم
  بینوا را سپس تکانی داد
  یار بی رحم و بی محبت او
  سیم ها پاره گشت و کاج افتاد
  بر زمین نقش بست قامت او
  مرکز ارتباط ، دید آن روز
  انتقال پیام ، ممکن نیست
  گشت عازم ، گروه پی جویی
  تا ببیند که عیب کار از چیست
  سیم بانان پس از مرمت سیم
  راه تکرار بر خطر بستند
  یعنی آن کاج سنگ دل را نیز
  با تبر ، تکه تکه ، بشکستند

 7. علی از اورمو آذربایجان گفت:

  هر روز یکی تو این استان استاندار میشه . یکی نگاه کنه اسم منم هست یا نه! خدا رو چی دیدی با این اوضاع وا ویلا هر کسی احتمال داره استان دار بشه فقط باید شانس خوبی در قرعه کشی داشته باشه. یا دم وزیر و یک بیش تر گرم کنه یا … هر چی
  ولی کلا همهههههه ایران برای استانداری این استان بی صاحاب کاندید هستند.

 8. مهدی گفت:

  سلام. یقینا مهندس درویش زاده رو معرفی خواهند کرد. نگران نباشید…

 9. محسنی گفت:

  یقینا حضرت پور بادکنکش همان اول ترکیده ومنتفی شده است

 10. حسین گفت:

  حضرت پور استاندار بشه وای خدا چه شود

 11. مرتضی گفت:

  نادر قاضی پور استاندار میشه بابا

 12. تیرژ گفت:

  قاضی پور و جهانگیرزاده در مجلس
  درصد زیادی از ساکنین این استان را انکار می کنند یعنی گفتند : در این استان کرد وجود ندارد
  بنظرتان این حضرات شایستگی نمایندگی یا استانداری را دارند ؟
  انصاف هم خوب چیزیست همش نباید به منافع خود فکر کرد

 13. I obtained caught up in Agent Xa??s charisma as wella??she was a combine of Salma Hayek and sympathetic grifter.

 14. Many thanks i love your report about Why We Keep track of | J Squared Consulting

 15. مرتضی گفت:

  قاضی پور هیچوقت اذری ها رو انکار نمیکنه

 16. I am bookmarking your feeds also It was a quite nice topic! Just wanna say thank you for the knowledge you have apportioned. Just continue writing this type of submit. I will be your accurate reader. Thanks again.

 17. whoah this blog is fantastic i like reading your articles. Keep up the good paintings! You understand, a lot of people are hunting round for this info, you could aid them greatly.

دیدگاه خود را به ما بگویید.