تاریخ انتشار :شنبه ۱۸ دی ۹۵.::. ساعت : ۱:۳۶ ب.ظ

   455 بازدید

سعادت: تسریع در روند ساخت و بازسازی آکادمی والیبال ارومیه در سالن جهان پهلوان تختی ارومیه از ضرورت هایی است که باید هر چه زودتر به اجرا درآید.

جوان پرس : استاندار آذربایجان غربی گفت: تسریع در روند ساخت و بازسازی آکادمی والیبال ارومیه در سالن جهان پهلوان تختی ارومیه از ضرورت هایی است که باید هر چه زودتر به اجرا درآید.
سعادت در جمع مدیران دولتی و بخش خصوصی آذربایجان غربی افزود: مقرر بود عملیات ساخت و بازسازی سالن تختی ارومیه و تبدیل آن به نخستین آکادمی تخصصی والیبال از خرداد ماه امسال آغاز شود ولی تاکنون پیشرفتی در روند کاری آن مشاهده نشده است.
وی اظهار کرد: افتتاح آکادمی والیبال استان در شهرستان ارومیه می تواند به رشد والیبال این استان که سرآمد والیبال کشور است، کمک کند.
وی بیان کرد: با وجود فراهم کردن بسترهای لازم برای آغاز عملیات اجرایی این آکادمی مشکلاتی در خصوص همکاری نکردن هیات های ورزشی ساکن در ساختمان قدیمی این آکادمی و تخلیه نکردن دفاتر کاری به وجود آمده است که این امر روند ایجاد این آکادمی را با مشکل مواجه کرده است.
وی گفت: هم اکنون سالن های ورزشی بر اساس ماده 88 به بخش خصوصی واگذار می شود و این امر به ضرر دولت است چرا که وقتی افراد غیر متخصص وارد حوزه ورزش می شوند بدون توجه به نحوه نگهداری سالن ها، خسارات جبران ناپذیری به زیرساخت های ورزشی کشور وارد می کنند.
به گزارش ایرنا، تفاهم نامه راه اندازی آکادمی تخصصی والیبال ارومیه سال گذشته بین اداره کل ورزش وجوانان و هیات والیبال آذربایجان غربی امضا شد.
بر اساس اعلام مسئولان هیات والیبال استان با توجه به فرسودگی سالن تختی ارومیه ، پنج میلیارد ریال برای تعمیرات اساسی و تغییرات آن برای آکادمی والیبال نیاز است.
در این آکادمی نونهالان و نوجوانانی که از طریق استعدادیابی انتخاب شده‌اند، زیر نظر مربیان به صورت علمی و عملی در طول سال به آموزش و یادگیری والیبال خواهند پرداخت.
شهر ارومیه بیش از 60 سال سابقه فعالیت در رشته والیبال دارد و یدالله کارگرپیشه نخستین والیبالیستی است که در دهه 40 موفق به حضور در ترکیب تیم ملی شده و به مدت 16 سال متوالی به عنوان بازیکن، کاپیتان و سرمربی در معیت تیم های ملی ایران بوده است.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 100166
یک دیدگاه

  1. اورموی مسلمان گفت:

    خانه از بست ویران است خواجه در نقش ونگار ایوان است!!!شیخ الشیوخ استانداران ایران و جهان به فکر 120000تحصیلکرده بیکار استان آذربایجان غربی باشید،مردم استان بویژه شهروندان بوکانی و میاندوآبی وخویی واورموی ها به صنایع و کارخانجات موجود در استان ها ی درجه یک نیاز دارند و تا حل و فصل معضل و سرطان بدخیم وجهنده بیکاری نیازی به این آکادمی فانتزی وقرتی ندارند ، اگه این آکادمی آش دهن سوزی اصفهانی و کرمانی ویزدی وسمنانی ها و…صدها از این آکادمی ها برپا کرده بودند!!!!انصاف کن و داشته باش یا شیخ!!!یاا…یا محمد(ص)

دیدگاه خود را به ما بگویید.