تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۹۷.::. ساعت : ۳:۵۳ ب.ظ

   241 بازدید

محمد مهدی شهریاری با اشاره به وضعیت نامناسب برخی از راه های مواصلاتی این استان، گفت: بهسازی جاده های این استان پر تردد و مرزی به اعتبار و توجه ملی نیاز دارد.

جوان پرس : استاندار آذربایجان غربی با اشاره به وضعیت نامناسب برخی از راه های مواصلاتی این استان، گفت: بهسازی جاده های این استان پر تردد و مرزی به اعتبار و توجه ملی نیاز دارد.

محمدمهدی شهریاری روز چهارشنبه در دیدار با عبدالهاشم حسن نیا، معاون وزیر راه و شهرسازی در ارومیه که رسول خضری نماینده مردم پیرانشهر و سردشت و مدیران حوزه راه حضور داشتند ، افزود: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای نسبت به توسعه و نگهداری راه ها و به ویژه راه های روستایی استان اهتمام ویژه ای داشته باشد.

وی بیان کرد: آذربایجان غربی یکی از پرترددترین مسیرهای ترانزیتی کشور است و کاهش سوانح رانندگی و رفع مشکلات حوزه حمل و نقل جاده ای این استان ضروری است.
وی وضعیت راه های روستایی آذربایجان غربی را نیز بسیار نامناسب ارزیابی کرد و ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی باید به این حوزه توجه ویژه ای داشته باشد تا میزان برخورداری از راه های روستایی آسفالته به متوسط کشوری نزدیک تر شود.
در این جلسه مقرر شد 2 برابر آورده آذربایجان غربی توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در جهت بهسازی جاده های این استان هزینه شود.
استاندار آذربایجان غربی چندی پیش نیز در جلسه شورای اداری استان که با حضور محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، متوسط بهره مندی از راه روستایی مناسب این استان را 13.8 درصد کمتر از متوسط کشوری اعلام کرده بود.
آذربایجان غربی 12 هزار کیلومتر راه دارد که از این میزان سه هزار و 500 کیلومتر بزرگراه، جاده اصلی و فرعی است.

http://news.ostan-ag.gov.ir/Portals/1/1397/02/1C5A1121.JPG

انتقاد استاندار آذربایجان غربی از وضعیت نامناسب راههای مواصلاتی
Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 113933
دیدگاه خود را به ما بگویید.