تاریخ انتشار :جمعه ۲۰ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۷:۲۳ ب.ظ

   183 بازدید

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: شهر مهاباد از مجتمع پتروشیمی این شهر بهره ای نبرده است.
جوان پرس : نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: شهر مهاباد از مجتمع پتروشیمی این شهر بهره ای نبرده است.

به گزارش خبرنگار کردپرس، جلال محمودزاده در مراسم کلنگ زنی نیروگاه خورشیدی با اشاره به عدم بهره وری پتروشیمی مهاباد برای این شهرستان گفت: پیگیری های فراوانی برای کسب اعتبارات پتروشیمی مهاباد در مجلس هشتم انجام گرفت اما در حال حاضر شهرستان مهاباد از این پروژه بهره ای نبرده است.

 محمود زاده ادامه داد: پتروشیمی مهاباد حدود ۴ میلیون مترمکعب مجوز آب دریافت کرده و با اشغال ۲۰۰ هکتار زمین، ایجاد ترافیک جاده ای و آلایندگی درازمدت تاکنون منفعتی برای مهاباد در بر نداشته است.

 وی افزود: از ۳۰۰ پرسنل پتروشیمی مهاباد تنها ۱۰۰ نفر بومی شهرستان هستند و این مجتمع تا کنون یک ریال ارزش افزوده در حمایت از شهرداری مهاباد که ۶ ماه  است از پرداخت حقوق کارمندانش ناتوان است و یا حمایت از ورزش شهرستان یا دهیاریها پرداخت نکرده است.

نماینده مهاباد گفت: این در حالی است که پروژه نیروگاه خورشیدی که هنوز اجرایی نشده است ۱۵۰ میلیون تومان به مدرسه روستا کمک کرده است. از این رو از استاندار محترم تقاضا می کنیم در خصوص مسئله عدم پرداخت مالیات و ارزش افزوده پتروشیمی به شهرداری و اشتغال پرسنل بومی پیگیری‌های لازم را مبذول فرمایند.

محمودزاده اظهار داشت: در مهاباد شورای توسعه با هفت کمیسیون و ۱۲۰ نفر از متخصصین شهرستان ایجاد شده که پروژه حاضر نیروگاه خورشیدی حاصل تلاش های شورای توسعه شهرستان است.

وی افزود: در بودجه سال ۹۷ بر جذب سرمایه گذار در خصوص انرژی های تجدیدپذیر تأکید شده است زیرا کشور ما چهار فصل و دارای روزهای آفتابی طولانی در بیشتر مناطق کشور است که می‌توانند به صورت بهینه از انرژی خورشیدی استفاده کنند. همچنین با تولید برق از انرژی خورشیدی می توان در مصرف سوخت های فسیلی صرفه جویی کرد و از آنها در زمینه صادرات استفاده نمود.

نماینده مهاباد در پایان گفت: امسال ۷۸ پروژه به برکت نظام جمهوری اسلامی و تلاشهای فرماندار مهاباد با اعتبار ۱۵۱ میلیارد تومان افتتاح و کلنگ‌زنی شده است.

در این مراسم سرمایه گذار پروژه نیروگاه خورشیدی با اشاره به مزیت‌های انرژی خورشیدی گفت: پروژه تولید برق نیروگاه خورشیدی ۷ مگا واتی شهریور ۹۷ با سرمایه گذاری ۳۵ میلیارد تومان افتتاح شد.

 وی افزود: این پروژه با هدف ایجاد اشتغال برای جوانان منطقه ۲۰ نفر را به طور مستقیم از جوانان بومی و ۳۰ نفر به صورت غیر مستقیم در نصب پنل خورشیدی به کار خواهند گرفت.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 111767
دیدگاه خود را به ما بگویید.