تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۰ تیر ۹۷.::. ساعت : ۵:۵۰ ب.ظ

   334 بازدید

ضرغامی : حجاب یکی از ارزش های بزرگ انقلاب اسلامی است اما با این حال امروز اکثر چادرهای موجود در بازار وارداتی اند و پیدا کردن چادر ارزان و با کیفی ایرانی در بازار کاری بس مشکل است.

جوان پرس : عضو شورای عالی فضای مجازی کشور گفت: دستگاه های فرهنگی کشور در ارائه الگوهای حجاب اسلامی کم کار بوده اند.

عزت الله ضرغامی در اولین همایش استانی چادر های آسمانی که صبح امروز در سالن همایش های مجتمع امام علی(ع) برگزار شد با تحلیل علل و عوامل بدحجاب در کشور با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران از منظر عفاف و حجاب اسلامی وضعیت مطلوبی ندارد عمل به قانون مصوب سال ۸۳ در خصوص عفاف و حجاب را یکی از ملزومات بهبود وضعیت حجاب در جامعه دانست و خاطرنشان کرد: همه ۲۶ دستگاه مکلف در قانون عفاف و حجاب باید با هم افزایی و همکاری یکدیگر و به دور از متهم کردن یکدیگر در راستای اعتلای فرهنگ عفاف و حجاب در کشور گام بردارند.

ضرغامی الگوسازی و ترویج سبک زندگی ضد اسلامی توسط رسانه های غربی را از جمله عوامل بروز پدیده بد حجابی در کشور عنوان کرد و افزود: دستگاه های فرهنگی در داخل کشور در ارائه الگوهای پوشش زیبا، جذاب و ارزان اسلامی برای نسل جوان کم کار بوده اند و این امر زمینه را برای ترویج فرهنگ ضد اسلامی غرب در کشور فراهم ساخته است.

وی با انتقاد از فقدان پوشش های ارزان و جذاب اسلامی در کشور به ضعف سیستم تجاری و صنعتی کشور در حوزه پوشش های اسلامی و اشاره و و تصریح کرد: حجاب یکی از ارزش های بزرگ انقلاب اسلامی است اما با این حال امروز اکثر چادرهای موجود در بازار وارداتی اند و پیدا کردن چادر ارزان و با کیفی ایرانی در بازار کاری بس مشکل است.

عضو شورای عالی فضای مجازی در ادامه خواستار ورود مجلس به حوزه صنعت پوشش های اسلامی شد و اظهار کرد: مجلس تفحص کند که چرا تاکنون طرح های راه اندازی کارخانه های تولید چادر مشکی درکشور به نحو های مختلف زمین خورده اند.

وی با اشاره به کم اعتقادی و بی اطلاعی نسل جوان امروز نسبت به اهمیت مسئله حجاب خاطرنشان کرد: برخلاف نسل های اوایل انقلاب که بنابر شرایط جامعه پذیرای حجاب بودند نسل جوان امروز برای پذیرفتن و گرویدن به حجاب نیازمند بیان استدلال و منطق است و این در حالی است که مبلغین، رسانه ها، اساتید و فعالان فرهنگی تاکنون عملکردمطلوبی نداشته و نتوانسته اند به لحاظ اعتقادی و فکری ضرورت مسئله حجاب را به نسل جوان منتقل کنند.

ضرغامی با تاکید بر اینکه در جامعه امروز بد حجابی به عنوان یکی از معیارهای روشنفکری در فضای فکری و رسانه ای کشور تبلیغ میشود خاطرنشان کرد: اسلام و حجاب اسلامی منادی آزادی و مصونیت برای زنان و شکل دهنده به شخصیت والای زن در جامعه اسلامی است اما در حال حاضر حجاب به عنوان نقطه مقابل این موضوعات در حال تبلیغ در فضای فکری کشور است.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی لجاجت با محیط خانواده و رفتارهای عصیانگرانه را از دیگر عوامل بدحجابی در جامعه کنونی برشمرد و گفت: خانواده ها باید دوران بلوغ  در نوجوانان به درستی مدیریت کنند و ضمن عدم تحمیل حجاب اجباری به فرزندانشان نسبت به تبیین ضرورت و اهمیت حجاب در فرزندان خود اقدام کنند.

وی تغییر سبک زندگی مردم  و شیوه های همسریابی را از دیگر عوامل بد حجابی در جامعه کنونی  دانست و تشریح کرد: امروز دختران جوان جامعه این تصور را دارند که برای یافتن همسر باید خود را زیباتر جلوه دهند و این عاملی برای کمرنگ تر شدن حجاب در میان دختران جامعه اسلامی است.

جبر زدگی،  راحت طلب و تصاعد رفتاری، موضع گیری سیاسی و رفتار واکنشی علیه نظام و رفتارهای سوداگرانه عوامل فساد و فحشا را از دیگر عوامل موثر در بد حجاب جامعه بود که ضرغامی عضو شورای عالی فضای مجازی کشور در این همایش به تشریح آن ها پرداخت.

عفاف و حجاب منادی آرامش روانی و رعایت انها  مانع گسترش آسیب های اجتماعی در جامعه می شود

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: عفاف و حجاب منادی آرامش روانی و رعایت انها  مانع گسترش آسیب های اجتماعی در جامعه می شود.

حجت الاسلام سید مهدی قریشی در نخستین همایش استانی چادرهای آسمانی که صبح امروز در سالن همایش های مجتمع فرهنگی امام علی(ع) برگزار شد مسئله عفاف و حجاب را از جمله مسائل مورد تاکید خداوند در دین اسلام برشمرد و تصریح کرد: در دین مقدس اسلام و قرآن کریم از ابعاد گوناگون به موضوع عفاف و حجاب پرداخته شده است که حجاب در نگاه، حجاب در پوشش و حجاب در استفاده از زیورآلات از جمله آن ها بوده است.

وی با تاکید براینکه عفاف و حجاب صرفا مسئله ای اخروی نیست افزود: داشتن مشی عفیفانه در زندگی دنیوی همواره منادی آرامش روانی برای خانواده ها بوده است و مشکلات اخلاقی و آسیب های اجتماعی را از جامعه دور خواهد کرد.

حجت الاسلام قریشی با اشاره به هجمه همه جانبه دشمنان نظام به فرهنگ اسلامی و به ویژه فرهنگ عفاف و حجاب خاطرنشان کرد: همه دستگاه های ۲۶ گانه موثر در امر حجاب باید در کنار نیروی انتظامی نسبت به ترویج فرهنگ عفاف و حجاب اقدام کنند و مانع از نفوذ فرهنگ ضد اسلامی غربی و تبعات زیان بار آن در جامعه اسلامی ایران شوند.

۲۰ مصوبه حجاب در اختیار نیروی انتظامی

سردار ناصر اصلانی فرمانده انتظامی آذربایجان غربی نیز در این همایش حجاب را عامل مصونیت و  اعتلای شخصیت وجودی زن و تحکیم بنیان و آرامش خانواده دانست و افزود: اهمیت مسئله حجاب در دین اسلام تاجایی است که قرآن کریم از آن به عنوان یک ضرورت یاد میکند.

سردار اصلانی با اشاره به ابلاغ ۳۰۰ مصوبه در حوزه عفاف و حجاب به ۲۶ دستگاه توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: تعداد ۲۰ مصوبه از مجموع مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی مربوط به نیروی انتظامی است که امیدواریم همه دستگاه ها یاریگر این نیرو در تحقق و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب به عنوان یک هنجار دینی باشند.

به گزارش ایسنا، درپایان این جشنواره ۲۵ نفر از نخبگان عفاف حجاب استان تجلیل و از تمبر اولین جشنواره چادرهای آسمانی در ارومیه رونمایی شد.

 

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 115533
دیدگاه خود را به ما بگویید.